"Jesienne spotkanie pod Górą Zborów"
Zapraszamy miłośników karawaningu, sympatyków naszego forum, a także wszystkich, którzy razem z nowymi znajomymi i starymi przyjaciółmi mają chęć do odkrywania, pięknych zakątków Polski, na jesienne spotkanie na Jurze, w Podlesicach koło Kroczyc - Więcej tutaj

Rozpoczęcie sezonów

Fotorelacje z podróży po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2018 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Rozpoczęcie sezonów

Post autor: Irel » 09 sty 2019, 12:36

Tytuł nie jest literówką. Tak się porobiło z pogodą, że 1 stycznia rozpoczynałem sezon rowerowy, a już kilka dni później – 5 stycznia, rozpocząłem sezon biegania na nartach.
Jak rokrocznie 1 stycznia, wraz z szanowną małżonką oraz koleżankami i kolegami z klubu rowerowego „M2” rozpoczęliśmy nowy sezon rowerowy. Tradycyjne, już XI noworoczne spotkanie rowerowe „ Na żurek do Żarek” zgromadziło na wzgórzu Laskowiec 32 uczestników. Spotkanie przy kiełbaskach grillowanych nad ogniskiem, bigosie, gorącym żurku upłynęło w miłej i pogodnej atmosferze. Niestety aura nas nie rozpieszczała. + 4st. C, wiatr, z każdą chwilą coraz silniejszy, dodatkowo wspomagany mżawką, na zakończenie deszczem. Nie musieliśmy gasić ogniska, natura sama rozwiązała tę kwestię. Powrót rowerami do domu był wyzwaniem. Zimny czołowy wiatr i deszcz dał się nam dość we znaki. Ale najważniejsza była satysfakcja z pokonania trudności.

Konsumpcja gastronomicznych specjałów przygotowanych przez komandora spotkania

Obrazek

Ognisko tłamszone przez pogodę na tle ruin kościoła pw. św. Stanisława

Obrazek

Moja małżonka pogrążona w rozmowie w klubowiczami.

Obrazek

Wspólna pamiątkowa fotografia uczestników

Obrazek

5 stycznia, po obfitych opadach śniegu, rozpocząłem z żoną Elżbietą sezon biegania na nartach. Na początek wybraliśmy dość łatwą trasę z Ostrężnika do Czatachowej. Trasa przebiegająca ścieżką rowerową, oprócz dwu niewielkich wzniesień, , jest płaska i nie wymaga dużego wysiłku fizycznego oraz posiadania wielkich umiejętności narciarskich. Poza tym samo przebywanie w jurajskich „pięknych okolicznościach przyrody”, lekki mróz i skrzący się śnieg są nie do przecenienia. Żeby było czego zazdrościć wkleję kilka zdjęć z naszego narciarskiego spaceru po pierwszym w tym roku śniegu.

Na trasie

Obrazek

Obrazek

Wiata turystyczna we wsi Czatachowa

Obrazek

Widoczki ze wsi Czatachowa

Obrazek

Obrazek

Przejazd główną ulicą wsi.

Obrazek

Jak z powyższego widać, Jura jest piękna o każdej porze roku.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Morusek
Forumowicz

Re: Rozpoczęcie sezonów

Post autor: Morusek » 09 sty 2019, 16:09

Gdyby nie ta żona Elżbieta co co ty byś zrobił Kolego :haha: 516
"Dobry motocyklista to nie ten, który lśni w pięknej skórze, nie ten, który odkręca gaz do końca a ten, który zna wartość swojego życia"

Awatar użytkownika
500-ka
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: 500-ka » 10 sty 2019, 01:13

Podziwiam i zazdroszczę.

Xawier
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Xawier » 10 sty 2019, 20:39

Stalowe nerwy.
ciekawy jestem czy nie przymarza tyłek do siodełka. :haha:
Zazdroszczę tych nartek. :zawstydzony:

Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz

Post autor: Victus » 11 sty 2019, 01:17

Xawier pisze:
10 sty 2019, 20:39
Stalowe nerwy.
Nic nie przymarza.
U mnie sezon jest na okrągło - śnieg deszcz czy zawierucha rowerem pędzę aż wyzionę ducha.
I odpukać jeszcze nie leżałem w tym roku.
:spanie1:

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 11 sty 2019, 14:38

Xawier pisze:
10 sty 2019, 20:39
Stalowe nerwy.
Podczas opisanego narciarskiego spaceru wyprzedził nas cyklista i chrzęszcząc rowerem po śniegu grzecznie pozdrowił. Wynika z tego, że tyłek do siodełka nie przymarza. Jako ciekawostkę podam, że jeden z moich klubowych kolegów ma córkę w Norwegi, którą odwiedza w każde święta Bożego Narodzenia. Podczas tych odwiedzin, rowerem na okolcowanych oponach, zwiedza okolicę i bardzo sobie chwali zimowe , norweskie klimaty.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

maku123
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: maku123 » 11 sty 2019, 20:49

Na Roztoczu też biało. Zapraszamy.

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 12 sty 2019, 08:33

Nie liczyłbym na jakiekolwiek zainteresowanie społeczne. U nas jazda rowerem to synonim ubóstwa i niezaradności. Jedyną szanowaną formą aktywnego wypoczynku jest pobyt w najtańszym kurorcie zagranicznym oferującym all inclusive. Chodzenie na nartach dla większości to rodzaj dziwactwa. Jeśli dobrze pamiętam pewien polityk obiecywał swym wyborcom tanie wczasy w ciepłych krajach.
Aktywny wypoczynek zimowy uprawiają jednostki i to nie jest przesada. Wiem coś na ten temat bo moje narty nadal leżą na strychu.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Roch
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Roch » 12 sty 2019, 17:05

Marek LU pisze:
12 sty 2019, 08:33
Nie liczyłbym na jakiekolwiek zainteresowanie społeczne. U nas jazda rowerem to synonim ubóstwa i niezaradności. Jedyną szanowaną formą aktywnego wypoczynku jest pobyt w najtańszym kurorcie zagranicznym oferującym all inclusive. Chodzenie na nartach dla większości to rodzaj dziwactwa. Jeśli dobrze pamiętam pewien polityk obiecywał swym wyborcom tanie wczasy w ciepłych krajach.
Aktywny wypoczynek zimowy uprawiają jednostki i to nie jest przesada. Wiem coś na ten temat bo moje narty nadal leżą na strychu.
Prawda to, ale wyczuwam chimeryczność twojego nastawienia do sportów zimowych. 35as
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Palikoty
Forumowicz
Imieniny: 17 kwie 1965

Post autor: Palikoty » 12 sty 2019, 21:15

Podobał nam się temat na fejsie. Dlatego tu jesteśmy. Brawo autor
Paulina i Ambroży

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jura Krakowsko-Częstochowska”