Polityczny Hyde Park

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Marek LU »

sum pisze: 17 kwie 2019, 08:10 Moze w Lublinie akt notarialny i księga wieczysta są najważniejsze. W warszawie, Krakowie i Lodzi dokumentem najwyższej rangi jest „znaleziony „ w NY testament, akt darowizny czy zakupu od 130 letniego właściciela który to dostał od Rosjan za kolaboracje
https://www.odkrywamyzakryte.com/palma-judei/
Mamy to samo. Pewna znana w świecie nieruchomość została oddana dwukrotnie. Raz wypłacono odszkodowanie w ówczesnej twardej walucie a potem zwrócono odremontowany budynek wraz z terenem na którym stał.
Nawet w wiki o tym wspominają ale w sposób zawoalowany. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jeszywas_Chachmej_Lublin Jeśli przeczyta się uważnie, znajdzie to co trzeba.
Pozostałe nieruchomości zostały po wojnie zasiedlone przez biedotę i taki stan trwa do dziś. Kamienic nikt nie konserwuje przez co często dochodzi do zawaleń budynków. Zamożniejsi nie zawracają sobie głowy chęcią posiadania domu w mieście, budują nowe rezydencje w okolicznych wioskach. Tam prawo podatkowe bardziej przychylne ludziom z kasą. Nie oznacza to, że nie rozumiem potrzeb innych, chcących dowartościować się poprzez wątpliwej jakości pokoik i łazienkę w centrum stolicy.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum »

Nie wszystko rozumiesz jeśli ogarniasz tylko dowartościowanie małym pokoikiem. Mnie bardziej interesuje parę apartamentów które umożliwiają człowiekowi uczciwemu przejść na emeryturę w generalskiej wysokości, jak ubekowi w wieku 40 lat. Zgadzam się natomiast z opinią że mieszkanie między słoikami w żydowskiej zalewie w blokach czyli slumsach lub w ogrodzonych i strzeżonych gettach, to nic fajnego. Dlatego mieszkam w lesie posadzonym własnymi rękami .
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Marek LU »

sum pisze: 17 kwie 2019, 09:33 Nie wszystko rozumiesz jeśli ogarniasz tylko dowartościowanie małym pokoikiem.
Wiem to od dawna, co może potwierdzić moja żona.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Ciok
Old Traveler
Posty: 576
Rejestracja: 07 lut 2014, 10:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Ciok »

Rząd i partia przewodnia dopóki będą mogli kraść to żadnej ustawy reprywatyzacyjnej nie będzie. Śmieją się z tych pogaduszek na forach.
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum »

Po co ustawa. Czy nie lepiej mając władzę absolutną przydzielić np 7 pietrową kamienicę przy Śniadeckich członkowi diaspory ktory twierdzi ze na 8 pietrze mieszkal jego wujek ktorego często odwiedzał.
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Marek LU »

Znany jest przypadek gdy ktoś przed wojną miał kozę a mleko przetwarzał na ser. Teraz to domowe przedsięwzięcie w opinii spadkobierców urosło do rangi mleczarni. Podsłuchane od przewodnika wycieczki po Lublinie.
Podobnie wyolbrzymione opowieści są rozpowszechniane przez przesiedleńców zza Buga.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia z mojego dzieciństwa, w głębi widoczne nasze grunta. Miasto i rzeka chyba znane?
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum »

Szczerze współczuję straty gruntow takze dlatego że dla mnie znacznie mniejsze są bolesną zadrą tkwiącą w sercu i glowie. Trudno mi o tym zapomniec tym bardziej ze ci którzy je dostali są wielokrotnymi dolarowymi milionerami i jeżdże czesto po drodze teraz asfaltowej ale kiedyś wybrukowanej na odcinku 2 km kamieniem z domu dziadka :(
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Marek LU »

sum pisze: 18 kwie 2019, 08:36Szczerze współczuję straty gruntow
Dla czego straty? Nie rozumiem?
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Marek LU »

Rok produkcji 1873, przeżył dwie wojny światowe i 4 przeprowadzki, w tym dwie moje.

Obrazek

sprawny do dziś. Jak widać nikt nikomu, niczego nie zabierał.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Serenity
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2015, 22:05
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Niwiska
Kontakt:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Serenity »

Czasami tak bywa że nie zabierają a dają. Kontekst jest ważny. Nie wiadomo co sumowi zabrali i kto?
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum »

Jak widać nikt nikomu, niczego nie zabierał.
Ciekawa mysl dodac należy że nikt nikogo nie mordował, nikt nikogo nie napadał, nikt nikogo nie oszukiwał, nikt nikogo nie zdradzał. Fajne takie łąkowe gadanie.
Dlaczego łąkowe. Bo krowa mówi że to fajnie ze mnie doją bo mnie wymiona nie bolą a byk odpowiada ze dobrze ze mnie wykastrowali bo mi jaja nie obijają kolan i taki jestem ładniejszy i wiekszy.
Serenity, zawsze bywa tak ze jak komuś dają to komuś muszą zabrać. Mnie zabrały komuchy i koorwy z LWP a zatwierdziła bladź z NSA, dlatego ich nie lubię a co nie napisze bo nie chcę rozdrapywac ran.
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum »

Chcialem umiescic fotke tego co mi zostało po przodkach ale nie wiem jak to zrobic. Gdzie znajde informacje?
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Marek LU »

sum pisze: 19 kwie 2019, 10:06 Jak widać nikt nikomu, niczego nie zabierał.
Ciekawa mysl dodac należy że nikt nikogo nie mordował, nikt nikogo nie napadał, nikt nikogo nie oszukiwał, nikt nikogo nie zdradzał. Fajne takie łąkowe gadanie.
Dlaczego łąkowe. Bo krowa mówi że to fajnie ze mnie doją bo mnie wymiona nie bolą a byk odpowiada ze dobrze ze mnie wykastrowali bo mi jaja nie obijają kolan i taki jestem ładniejszy i wiekszy.
Serenity, zawsze bywa tak ze jak komuś dają to komuś muszą zabrać. Mnie zabrały komuchy i koorwy z LWP a zatwierdziła bladź z NSA, dlatego ich nie lubię a co nie napisze bo nie chcę rozdrapywac ran.
Do historii należy mieć dystans, wystarczy zapoznać się z niektórymi publikacjami Józefa Mackiewicza i wszystko będzie jasne. Życie nie jest jak to się mówi zero jedynkowe. Są wielkie obszary szarości, prawie mgła w której radzą sobie tylko nieliczni. Nie ma co utyskiwać z powodu kilku hektarów utraconej ziemi. Józef Ślimak z Placówki jak widzę zakorzenił się w małorolnych na wieki. Czas zacząć czytać współczesnych, choćby Twardocha albo naszego Wrońskiego. Życie stanie się lepsze i piękniejsze.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum »

Słuszna obserwacja czuję się jak Józef Ślimak. Mam dobre życie, nie brzydkie i w skali osobistej jestem zadowolony, nawet bardzo ale jako ojciec i dziadek nie moge przestać myśleć o przyszlości. Czytam glownie Żydów ale nie tych polskojezycznych zdradzieckich gnojków tylko tych Izraelskich i Amerykańskich bo oni szczerze pisza jak rozumieją świat, co planują i dlatego przyszlość nie jest juz taka różowa.Wolę czytać tych i o tych co mają wladzę i sukcesy niż tych ktorzy tylko filozofują i teoretyzują dlatego polecam np New Land, Sapiens lub historię Lejba Fogelmana ktory był poprzednikiem tego durnia i chama Danielsa.
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Marek LU »

Mam dwie książki „Od zwierząt do bogów” - Yuwal Noah Harari i „Warto żyć” Lejb Fogelman. Ta druga ciągle "na ludziach".
Chętnie poczytam inne gdybyś podał tytuły.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Ważne tematy”