WOŚP 2019

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Remius
Forumowicz
Posty: 569
Rejestracja: 26 wrz 2015, 18:10
Lokalizacja: Bielice gm. Wyszogród

WOŚP 2019

Post autor: Remius »

Wspieram WOŚP i Jurka Owsiaka.
Wspieraj i Ty
Roman K.
Admin
Sheriff
Posty: 434
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:27
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: WOŚP 2019

Post autor: Admin »

WOSP.JPG
Jesteśmy z Wami :hurra: 21as
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: WOŚP 2019

Post autor: Irel »

Tragedia podczas Światełka do Nieba w Gdańsku. Paweł Adamowicz zaatakowany przez nożownika https://natemat.pl/260583,pawel-adamowi ... ksLUTN8dTs

Obrazek

Obrazek
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:28
Imieniny: 14- 5- 0
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Re: WOŚP 2019

Post autor: Malineczka »

Ja pierdziu. :(

:red card:
:red card:
:red card:
:orany:
Nie wiem nawet jak to skomentować. Ale nienawiść.
"Caravaning jest jak świeży powiew wiatru który sprawia, że znów jesteś młody"
Bonifacy i Genowefa.
Awatar użytkownika
Bożydar
Forumowicz
Posty: 382
Rejestracja: 05 kwie 2015, 08:36
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Gąbin

Re: WOŚP 2019

Post autor: Bożydar »

Sprawy w Polsce idą w jednym kierunku - eskalacji konfliktu. Barbarzyński atak na prezydenta Gdańska nie jest dla mnie niespodzianką.

„Politycy: uspokoicie się czy musi dojść do tragedii?” – pisałem na wprost.pl 11 grudnia 2015 roku. Powodem był atak na dziennikarza TVP Info pod Pałacem Prezydenckim. Pisałem, że politycy nie powinni stosować chwytów odwołujących się do emocji oraz działać w taki sposób, który podburza ludzi. "Nienawiść rozlewa się coraz szerszą falą. Nie dyskutujemy, tylko się kłócimy. Nie mamy przeciwników, ale wrogów. Przyznanie komuś racji choćby w części nie wchodzi w grę" - to słowa z mojego tekstu z grudnia 2016 roku.

Jestem wściekły widząc, jak barbarzyńsko został zaatakowany człowiek w czasie uroczystości łączącej tak wielu Polaków. Sprawy w kraju idą w jednym kierunku. Eskalacji agresji. Konflikt, nienawiść, wyzwiska na forach internetowych, a czasem bezpardonowy atak w białych rękawiczkach, zakamuflowany uśmiechem.

Kiedy piszę te słowa, nie wiadomo jeszcze, czy napastnik był poczytalny, jakimi dokładnie kierował się motywami i na ile klimat w kraju sprzyjał takiemu czynowi. Ale jestem wściekły. Jestem wściekły na to, że w Polsce jest tyle agresji. Jak widać mi też się udziela. I bardzo proszę nie tłumaczyć mi, kto na scenie politycznej jest bardziej winien.
Wprost
Atak, którego można się było spodziewać
Jacek Pochłopień
36 min temu
Pozdrawiam Bożydar
Awatar użytkownika
Ministro
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 29 cze 2014, 12:37
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Ołtarzew
Kontakt:

Re: WOŚP 2019

Post autor: Ministro »

Tragedia. Bestialski atak terrorystyczny na Prezydenta.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: WOŚP 2019

Post autor: Irel »

Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: WOŚP 2019

Post autor: Irel »

Obrazek
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Admin
Sheriff
Posty: 434
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:27
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: WOŚP 2019

Post autor: Admin »

Jurek.
Teraz jest czas żałoby. Decyzje zostaw na potem.
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3971
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: WOŚP 2019

Post autor: Sławcio »

#muremzaOwsiakiem

Obrazek
Mówisz WOŚP, myślisz Owsiak. Mówisz Owsiak, myślisz WOŚP. To jedno z najbardziej zakorzenionych skojarzeń w umyśle każdego Polaka. Jerzy Owsiak po śmierci Pawła Adamowicza honorowo zrezygnował ze stanowiska prezesa fundacji WOŚP. Ale nie powinien. Owsiak to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i nikt tego od niego nie oczekiwał. Jurek, zostań! Do końca świata i jeden dzień dłużej.

Jurek! Musimy grać do końca świata i jeden dzień dłużej.
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: WOŚP 2019

Post autor: Irel »

Oto tekst opublikowany na FB przez "Miska", naszego kolegę i współzałożyciela KBP „Karawanier”. Tekst do bólu prawdziwy, ale jednocześnie dający nadzieję, że otaczająca nas podłość zniknie niedługo bezpowrotnie.

„Nie wiem co napisać. Nie wiem, ale czuję, że muszę to jakoś z siebie wyrzygać. Prowadząc ciężarówkę myślałem o tym, co napiszę. O rozbujanej do niemożliwości fali nienawiści, o wstrętnych czerwiach, żywiących się łzami i nieszczęściem innym. A z tym właśnie kojarzą mu się Ci wszyscy hejterzy piszący obelżywe teksty za 2 zł od sztuki. O tych nadludziach kryjących pod sutannami swoją bezkarność i pogardę dla słabszych, krzywdzących dzieci, a potem z uduchowioną twarzą przyjmujących hostię. O tych wszystkich "politykach" gardzących każdym, kto nie liże im dupy, z prezesem szamba na czele. O tych prawdziwych polakach z kotwicami polski walczącej na t-shirtach a nieznających nawet podstaw naszej historii. I o wszystkich tych, którzy mniej lub więcej wpisują się, lub utożsamiają z podobną swołoczą. Miałem napisać, że jak te robale, żerujące na otwartych ranach doprowadzają do gangreny, tak wy przyczyniliście się do rozkładu tego kraju. Miałem napisać jak bardzo Wami gardzę. Ale nie. Nie napiszę tego, wy małe podłe kreatury. Nie napiszę, bo to i tak wszyscy widzą i wszyscy czują podobnie. Nie napiszę, bo nie jestem taki jak wy. Zniszczyliście coś, co było najpiękniejsze w tym naszym podzielonym kraju. Ale mimo to wierzę, że ludzie właśnie dzięki temu co się stało, otworzą oczy i za rok, dodatkowo w hołdzie temu człowiekowi, który tak bezsensownie zginął znów pokażą na co ich stać i Orkiestra będzie grać dalej.”
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Janek i Monika
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:27
Imieniny: 0- 0- 0

Re: WOŚP 2019

Post autor: Janek i Monika »

Irel pisze: 15 sty 2019, 13:07 Oto tekst opublikowany na FB przez "Miska", naszego kolegę i współzałożyciela KBP „Karawanier”. Tekst do bólu prawdziwy, ale jednocześnie dający nadzieję, że otaczająca nas podłość zniknie niedługo bezpowrotnie.

„Nie wiem co napisać. Nie wiem, ale czuję, że muszę to jakoś z siebie wyrzygać. Prowadząc ciężarówkę myślałem o tym, co napiszę. O rozbujanej do niemożliwości fali nienawiści, o wstrętnych czerwiach, żywiących się łzami i nieszczęściem innym. A z tym właśnie kojarzą mu się Ci wszyscy hejterzy piszący obelżywe teksty za 2 zł od sztuki. O tych nadludziach kryjących pod sutannami swoją bezkarność i pogardę dla słabszych, krzywdzących dzieci, a potem z uduchowioną twarzą przyjmujących hostię. O tych wszystkich "politykach" gardzących każdym, kto nie liże im dupy, z prezesem szamba na czele. O tych prawdziwych polakach z kotwicami polski walczącej na t-shirtach a nieznających nawet podstaw naszej historii. I o wszystkich tych, którzy mniej lub więcej wpisują się, lub utożsamiają z podobną swołoczą. Miałem napisać, że jak te robale, żerujące na otwartych ranach doprowadzają do gangreny, tak wy przyczyniliście się do rozkładu tego kraju. Miałem napisać jak bardzo Wami gardzę. Ale nie. Nie napiszę tego, wy małe podłe kreatury. Nie napiszę, bo to i tak wszyscy widzą i wszyscy czują podobnie. Nie napiszę, bo nie jestem taki jak wy. Zniszczyliście coś, co było najpiękniejsze w tym naszym podzielonym kraju. Ale mimo to wierzę, że ludzie właśnie dzięki temu co się stało, otworzą oczy i za rok, dodatkowo w hołdzie temu człowiekowi, który tak bezsensownie zginął znów pokażą na co ich stać i Orkiestra będzie grać dalej.”
Piękny i wzruszający tekst napisany z potrzeby serca.
Wielu najgorszych czynów na świecie dokonują ludzie,
którzy wierzą, szczerze wierzą, że robią to, co najlepsze;
zwłaszcza kiedy w sprawę wmieszany jest jakiś bóg.
T Pratchett
Awatar użytkownika
Ciok
Old Traveler
Posty: 576
Rejestracja: 07 lut 2014, 10:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: WOŚP 2019

Post autor: Ciok »

Obrazek
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
Awatar użytkownika
Henryk
Forumowicz
Posty: 262
Rejestracja: 30 mar 2014, 20:26
Imieniny: 0- 0- 0

Re: WOŚP 2019

Post autor: Henryk »

Jurek jestem z Tobą.
Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce.
Awatar użytkownika
Stanisław
Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: 05 lis 2014, 18:24
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Płochocin

Re: WOŚP 2019

Post autor: Stanisław »

Henryk pisze: 16 sty 2019, 12:24 Jurek jestem z Tobą.
Ja także jestem z Jurkiem
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne tematy”