Dzieci księży jak dzieci z próbówki

Dział ograniczony tematycznie, poświęcony dyskusjom na tematy religijne. Moderatorem grupy jest Irel. Udział w grupie jest dobrowolny i nie jest oparty na żadnych zasadach rekrutacji oprócz zgłoszenia chęci uczestnictwa do moderatora grupy. W grupie obowiązuje ogólny regulamin forum i działu.
Regulamin forum
1. „Camino” jest działem poświęconym dyskusjom na tematy religijne, który mogą przeglądać wszyscy zalogowani użytkownicy.
2. Publikacje w dziale „Camino” mogą umieszczać tylko ci z nich, którzy zwrócili się do moderatora o udostępnienie im takiej możliwości.
3. Korzystanie z treści zawartych w tym dziale jest dobrowolnym wyborem użytkownika
4. Jeżeli poruszana tematyka użytkownika nie interesuje, bądź nie zgadza się on z zapisami tego regulaminu, może na trwałe wyłączyć do niego swój dostęp. Dział ten będzie wtedy dla niego niewidoczny.
5. W prowadzonych dyskusjach i polemikach zabrania się używania argumentów i określeń mogących urazić osobę lub uczucia interlokutora/dyskutanta.
6. Treści niezgodne z profilem działu lub mające na celu wpływanie na innych użytkowników, aby ich ośmieszyć lub obrazić (trolling) podlegać będą bieżącej ocenie moderatora.
7. Publikacje niezgodne z profilem działu oraz naruszające regulamin, będą przenoszone, modyfikowane, blokowane i usuwane, a użytkownik łamiący regulamin zostanie ukarany.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:28
Imieniny: 14- 5- 0
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Dzieci księży jak dzieci z próbówki

Post autor: Malineczka » 17 gru 2018, 11:58

"Dzieci które gorszą"
Artur Nowak: często biskup dobrze wie, że dany ksiądz ma dzieci i w ogóle takiego tematu z nim nie porusza, dopóki nie ma żadnej afery
Dzieci księży, które odkryły prawdziwą tożsamość, zostały automatycznie okradzione ze swojej wiary. Dostrzegam wielką hipokryzję w nauczaniu Kościoła. W Ewangelii Jezus wywyższa dzieci, mówiąc: "Te­mu, kto skrzyw­dzi jed­no z tych naj­mniej­szych i był przyczyną jego upad­ku, le­piej by było, aby uwiązał so­bie ka­mień młyński u szyi i rzu­cił się w morze". W praktyce okazuje się, że autorytet instytucji stał się jej bożkiem, który Kościół ceni bardziej niż dobro dziecka – mówi w rozmowie z Onetem Artur Nowak, autor książki „Dzieci, które gorszą”.
Z badań szacunkowych przeprowadzonych kilkanaście lat temu przez prof. Baniaka wynikało, że około 60 procent z kilkuset księży objętych badaniem żyje w związkach, a 15 procent księży ma dzieci. Dziś te liczby na pewno są wyższe – ocenia Artur Nowak
Biskupi stoją na stanowisku, że ksiądz, który ma potomka, musi w praktyce się go wyrzec, zmienić mu nazwisko i zaprzestać z nim kontaktów. Matki tych dzieci nie chcą mieć z tą instytucją nic wspólnego - dodaje
Żaden z hierarchów nie skrytykował takich wypowiedzi, jak choćby arcybiskupa Michalika, że pedofilia w Kościele jest spowodowana tym, że dziecko szuka miłości, bo nie otrzymuje jej w swoim domu - tłumaczy
Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy się domagać od Kościoła, jest to, by opublikowano informacje dot. obecnej sytuacji księży pedofilów. Do Fundacji „Nie lękajcie się” cały czas przychodzą informacje, że tacy księża są po prostu przenoszeni na inną parafię – dodaje Nowak
Taki ksiądz potrzebuje pieniędzy na utrzymanie rodziny. Nie bądź świnia i zasil fundusz. :ok:
"Caravaning jest jak świeży powiew wiatru który sprawia, że znów jesteś młody"
Bonifacy i Genowefa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Camino”