Przedłużony weekend Andrzejkowy: Uniejów-Licheń-Ciechocinek

Regulamin forum
Tworzenie "Nowego Tematu" - Schemat
Województwo /Miejscowość/nazwa kempingu lub miejsca postojowego

W temacie opis miejsca lub szczególne warunki korzystania, fotki

Jeżeli brak jakiejś krainy lub jest jakiś problem proszę o kontakt z Administratorem

Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Awatar użytkownika
Alan
Karawanier
Posty: 147
Rejestracja: 11 lut 2018, 09:03
Imieniny: 0- 0- 0
Kontakt:

Przedłużony weekend Andrzejkowy: Uniejów-Licheń-Ciechocinek

Post autor: Alan »

Może kogoś zainteresują ciekawe lokacje kamperowe:

1. Uniejów (patrz wątek tutaj) viewtopic.php?f=97&t=3699

2. Licheń, oczywiście Bazylika robi olbrzymie wrażenie, tym bardziej, że została zbudowana jedynie ze składek wiernych (bez pomocy KK i państwa) - podobno jest 20.000 tablic na ścianach "poziomu 0" z nazwiskami ofiarodawców, a składka min. to 1000pln.
Parkowanie na terenie domu pielgrzyma Betlejem. Gratis, na terenie domu pielgrzyma restauracja, kawiarnia, WC. Blisko do bazyliki.
http://www.lichen.pl/pl/222/budowa_bazyliki

3. Ciechocinek, postój na campingu http://www.osir.ciechocinek.pl/cennik-- ... 15,l1.html.
Cena 2xosoby, camper z prądem, wyniosła 22zł.
NAPRAWDĘ byłem zaskoczony, warto. Blisko wszędzie.

No i co jeszcze ciekawsze, trasa do domu, tj. Ciechocinek - Warszawa, 260km to BEZPŁATNA autostrada A1-A2.
Pozdrawiam serdecznie
Alan
Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:28
Imieniny: 14- 5- 0
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Re: Przedłużony weekend Andrzejkowy: Uniejów-Licheń-Ciechocinek

Post autor: Malineczka »

Masz jakieś fotki?
"Caravaning jest jak świeży powiew wiatru który sprawia, że znów jesteś młody"
Bonifacy i Genowefa.
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: Przedłużony weekend Andrzejkowy: Uniejów-Licheń-Ciechocinek

Post autor: Nestor »

Świątynia w Licheniu, porównywalna z największymi budowlami sakralnymi świata, istnieje dzięki ofiarności pielgrzymów. Nie było bogatych sponsorów ani dotacji rządowych. Cudzoziemcy odwiedzający Licheń są zdziwieni, że możliwe było wzniesienie tak pięknego obiektu wyłącznie z ofiar zwykłych ludzi.
Fenomen Lichenia mieści się w tym, co najtrafniej ujął śp. biskup Roman Andrzejewski: Warto pielgrzymować do Lichenia, aby przekonać się, że można zbudować ze składek wiernych w latach kryzysu piękny Dom Pański, że stać nas na sukces, że nie jesteśmy narodem nieudaczników, ale narodem zdolnym do osiągnięć.

W marcu 2000 r. Episkopat Polski zadecydował, że świątynia ta, jako jedna z trzech (obok kościoła Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach i Opatrzności Bożej - w Wilanowie) będzie wotum Kościoła Katolickiego na Wielki Jubileusz Narodzenia Chrystusa.
Nie wiem Alan czy wklejając link zgadzasz się z tą "dobrą +"mową na tej stronie czy to ewentualnie twoje lenistwo?
Najpierw piszą, że zbudowali pielgrzymi a potem zdecydowali, że ją (świątynie) przekażą. Kurka, "dobra zmiana" na całego. :hahaha1:
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: Przedłużony weekend Andrzejkowy: Uniejów-Licheń-Ciechocinek

Post autor: Nestor »

Ustawienie przyczepy 28 zł a za osobę 10 zł.
To za 2+1+1 wychodzi coś 58 zł. Dobrze liczę?
No nie wiadomo czy nie policzą za auto?
To co tam jest ciekawego na tym kempingu?
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
Awatar użytkownika
Alan
Karawanier
Posty: 147
Rejestracja: 11 lut 2018, 09:03
Imieniny: 0- 0- 0
Kontakt:

Re: Przedłużony weekend Andrzejkowy: Uniejów-Licheń-Ciechocinek

Post autor: Alan »

Nestor pisze: 05 gru 2018, 11:22 Ustawienie przyczepy 28 zł a za osobę 10 zł.
To za 2+1+1 wychodzi coś 58 zł. Dobrze liczę?
No nie wiadomo czy nie policzą za auto?
To co tam jest ciekawego na tym kempingu?
Mnie policzono: 2x8 (2 osoby) +6 (za pojazd z prądem, za blaszaka tyle liczą, czego nie kwestionowalem)
Co ciekawego? Czysto, schludnie, wszystko jest (chociaż drobiazgi wkurzają, np. dziadowska plastykowa zasłona w prysznicu, przegroda w prysznicu z platiykowego, przezroczystego, polafdowanego plexi, odpowiednio mocny zasięg internetu tylko w części placu, na wydzielonych parcelach)
Niestety brak zasięgu dtvb, ale to podobno już tak jest w tym rejonie.
W budynku socjalnym pomieszczenia do imprezowanis, z kuchnią, itp.
W Andrzejki była tam impreza na 14 kamperow.
To na tyle.
Pozdrawiam serdecznie
Alan
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: Przedłużony weekend Andrzejkowy: Uniejów-Licheń-Ciechocinek

Post autor: Nestor »

Słyszałem o tej imprezie. Jak kemping jest duży to wielka zaleta, jak paru ludzi wpadnie na pomysł, żeby się spotkać.
Widzę że taryfa w miarę elastyczna.
Nie nie czepiam się a nawet uważam, że to jeden z lepszych kempingów. Duży z infrastrukturą i w miarę tani.
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „POLSKA”