Polacy mordowali Żydów?

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Nestor »

Na fali tego gówna które się wylewa z publicznych (partyjno-rządowych) mediów bardzo ciekawy artykuł w Rzeczpospolitej.
Dla zainteresowanych kto kogo mordował i dlaczego Izrael tak się oburza na pięknych (wyćmuchanych), przemądrzałych ministrów rządu PiS.

Kiedy minister edukacji mówi, że nie wie, czy Polacy mordowali w Jedwabnem, to dzieje się coś złego – mówi dyrektor Centrum Wiesenthala w Jerozolimie, Efraim Zuroff. (dla informacji co to za centrum - link. )

"Rzeczpospolita": Uważa pan, że były „polskie obozy śmierci”?

Efraim Zuroff:Nie, używanie tego terminu jest absolutnie niedopuszczalne. W tym punkcie Polska ma 100 proc. racji. Te obozy nie zostały ani zaprojektowane, ani zbudowane, ani nie były prowadzone przez Polaków. Żaden Polak w nich nie służył! Nasza organizacja, Centrum Wiesenthala, nigdy nie używa tego terminu. Nie jestem jednak pewien, czy należy z tego czynić sprawę kryminalną. Nie sadzę, aby dało się ten zapis wprowadzić życie.

"Śmierć Żydów cieszyła wielu Polaków"
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
Awatar użytkownika
Brat
Karawanier
Posty: 383
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:34
Lokalizacja: San Escobar

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Brat »

Pytanie postawione w tytule wątku wydaje się nieco prowokacyjne ...
Ale zasługuje na odpowiedź. Nie moją co prawda, ale dziennikarza POLITICO, który w tytule artykułu na nie odpowiada:
"Polacy Żydów ratowali, Polacy na Żydów donosili, ale większość nie zrobiła nic"
I gdyby wszyscy ci kłamcy pomyśleli chwilę, doszliby zapewne do tych samych wniosków.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/histor ... ny/4b14d65
Marian
Ewa i Sylwek
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 04 mar 2016, 21:09
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Ewa i Sylwek »

Tak.
Wydaje mi się że to co w obu artykułach jest zbieżne, to prawda w miarę obiektywna.
Sami się oburzamy, że Ukraińcy coś nam insynuują ale nie mamy żadnych obiekcji, żeby dołożyć Żydom.
Zwyczajne buractwo i chamstwo.

Lepiej żeby tz. prawdę obiektywną ustalili historycy naukowcy, a politycy żeby w to wierzyli.
Warto też zacząć nauczać w szkole co to demokracja, prawa człowieka i zwykła przyzwoitość.
Dość mam nazioli, tej papki nacjonalistycznej na fejsbuku i innych forach.
Dzięki mojemu dziadkowi wiem, że w 38 i 39 też wszyscy byli pewni, że dokopiemy całe Europie.
Jak to się skończyło to mam nadzieję że każdy wie.
Martwi mnie, że nowa klasa "polskich panów" za nic ma mądrość starszych ludzi i nie dba, nie szanuje osób ułomnych.
Kazać się komuś urodzić a potem porzucić jak ścierwo pod płotem to czysty sadyzm. (polityka państwa wobec opieki nad inwalidami itd)
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Marek LU »

Nie dawajcie wrabiać się w jakiekolwiek dyskusje i wystawianie opinii. Bierzcie przykład z innych nacji. Nie jesteśmy pępkiem świata. Ta sprawa została wywołana na użytek prostego ludu. Ludu który nie lubi czytać książek, nie zna historii, itd, itp. Średnio rozgarnięty człowiek mając odrobinę rozumu wie na czym polega zdobywanie głosów wyborców. Nie ma ludzi bez winy, w przeciwnym razie niepotrzebne byłyby konfesjonały.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Królik
Forumowicz
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:09
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Polałąki

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Królik »

Miłość bliźniego? Nadstawianie drugiego policzka?
Nic z tych rzeczy. Polscy ekstremiści próbowali zbudować dyktaturę nie mniej bezwzględną od hitlerowskiej. Na dodatek twierdzili, że… dokładnie tak chce Bóg.
Obrazek
Pochód narodowców pod koniec lat 30. (Domena publiczna)

Wizja narodowców spod znaku Falangi w pełni objawiła się dopiero w koncepcji Katolickiego Państwa Narodu Polskiego. Została ona ogłoszona i przyjęta podczas uroczystej mszy świętej, w czasie pielgrzymki ruchów narodowych na Jasną Górę w maju 1936 r. Postulaty KPNP sprowadzały się do zaproponowania ustroju totalitarnego, bazującego na… wierze katolickiej! Choć może wydawać się to paradoksalne, twórcy koncepcji nie widzieli między nimi żadnej sprzeczności.
https://opinie.wp.pl/katolickie-panstwo ... 714847873a
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Demolka
Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: 28 paź 2014, 10:06
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Demolka »

Cyrku ciąg dalszy
"Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć!" - napisała na Twitterze małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. I zaproponowała zmiany.

"Zawalczmy o Prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze: po obozie Auschwitz powinni odprowadzać TYLKO POLSCY LICENCJONOWANI przez IPN Przewodnicy! Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć! [pisownia oryginalna - red.]" - napisała na Twitterze małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.
"Małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak uważa, że wśród osób oprowadzających po Muzeum Auschwitz powinni być tylko prawdziwi Polacy. Aż strach pomyśleć, co miała na myśli. Straszne, że tacy ludzie są odpowiedzialni za edukację w Polsce" - napisał lewicowy publicysta Piotr Szumlewicz.
Przyłączam się do akcji:
Jeszcze nie wiem :niewiem:
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

Każdy oskarżony ma prawo do obrońcy a w tej sprawie wypowiadają się prokuratorzy, sędziowie a obrońców brak. Takiej funkcji nie spełniają także premier i prezydent którzy jak dwa szczury łaszą się do bliskowschodniego pytona licząc że miną pokorną i głupawą uratują życie a jedyną szansą na uratowanie jest atak; ugryżć w ogon dla odwrócenia uwagi i chwycić za gardlo i udusić gada. Szansa niewielka ale jedyna a jeśli nawet śmierć to w walce a nie w skamlaniu. Tak dlugo jak Polacy nie zdobędą sie na wygenerowanie polskiego, nie agenturalnego przywództwa tak dlugo nie możemy liczyć na mądre rządy biorące przykład i uczące się od rządów np Niemiec i Izraela także w kreowaniu polityki historycznej i kreowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie. Nawet wykorzystując wrogą Polakom literature i stosując jasny dla świata przekaz prawa do obrony wlasnych interesów, rewanżu czy bohaterstwa można wyjść z twarzą ze sprawy Jedwabnego dzięki dziełu Grossa. Bo czy fakt że kilkunastu polskich chłopów uzbrojonych w kije i widły zagonilo do stodoły i spalilo kilkuset swoich sąsiadów wraz z rodzinami za to że ci kolaborowali z okupantem sowieckim przy eksterminacji Narodu Polskiego poprzez mordowanie i wywózkę całych rodzin na Syberią i do obozów na pewną śmierć nie jest aktem bohaterstwa, szczególnie że tych spalonych bronili uzbrojeni po zęby zaprzyjaźnieni z nimi żołnierze niemieccy? Taka odpowiedź na ataki spowodowalaby zastąpienie w świadomości masowej czynu 300 Spartan wyczynem Chłopów z Jedwabnego.
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3972
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Sławcio »

Prawda a szczególnie historyczna nigdy nie jest ani biała ani czarna.
Jak się ją opowiada to zawsze można mówić o wpół pełna lub wpół pusta.
Dali tyłki w MSZ, a jak naprzyjmowali tylko o jednym poglądzie ludzi do IPN, to taką prawdę mają.
Jest ta fundacja od historii, za grube miliony, ale wolą wygrzewać dupy na plaży zamiast kreować (nie kijem ale przekazem) tz. polską prawdę historyczną.
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz
Posty: 387
Rejestracja: 11 lip 2016, 13:16

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Victus »

W szkole średniej dowiedziałem się jak to Oni witali chlebem i solą Moskali w 39 ( konkretnie na trasie na Zambrów ) a potem kto wywoził polaków na PKP z bronią w ręku. Na domach mieli czerwone flagi a jak Niemcy napadli na Moskali to nie wyjechał pociąg z ludźmi na Syberię i wrócili Nasi do domu
a tu trochę humoru

E: Cuba. Wulgaryzmy. Tylko dla dorosłych. Jaja urywa :haha: :hahaha1:
:spanie1:
Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier
Posty: 825
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Agnieszka »

Nie chodzi kto kogo witał ani żegnał . Chodzi o proporcje, a o tych zapomniał Morawiecki i "dał ciała." ;)
Świnie znajdą się w każdym narodzie. Kwestia kiedy, jak i gdzie. :(
W powojennej Polsce po raz pierwszy na emigrację Żydów do Izraela zezwolono w latach 1949-1950. Wyjechało wtedy blisko 30.000 polskich Żydów. Kolejna fala emigracji żydowskiej z Polski rozpoczęła się w 1956 r., kilka miesięcy przed "Październikiem" i powrotem do władzy Władysława Gomułki - Polskę opuściło wtedy ponad 47.000 Żydów. W latach 60-tych ogólna polityka migracyjna działała na zasadach restrykcji, tym................................
Więcej http://www.fzp.net.pl/marzec-68/jak-poz ... w-w-1968-r
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Marek LU »

Na cmentarzu Monte Cassino są też nagrobki z krzyżami prawosławnymi, gwiazdami sześcioramiennymi, wszyscy żołnierze leżą obok siebie. Nie słyszałem żeby ktoś, kiedyś wspominał o tym.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Posty: 461
Rejestracja: 30 lis 2014, 18:24
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Brochów
Kontakt:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Auror »

Marek LU pisze:Na cmentarzu Monte Cassino są też nagrobki z krzyżami prawosławnymi, gwiazdami sześcioramiennymi, wszyscy żołnierze leżą obok siebie. Nie słyszałem żeby ktoś, kiedyś wspominał o tym.
Bo teraz jest patriotyzm wybiórczo-polityczny. Jak partia każe taki będzie patriotyzm. :dobani:
Pierdyli się wszystko i jest na opak. :( :dobani:
- Prezydent był bohaterem bo zginął w wypadku komunikacyjnym
- Bury był bohaterem bo mordował niepolaków komunistów
- kibol jest bohaterem bo napierdycza "murzyna", z patriotycznym okrzykiem na ustach, "Polska tylko dla białej rasy"
itd, itd

śmierć żołnierza

wiersz ten dedykuję moim kolegom którzy polegli w Iraqu....

Napisałem dziś wiersz,tak po prostu jest...
Jest wolny jak ptak pełen cierpienia i miłości wołający moimi słowami o pokój,
lecz nikt go nie słyszy...umieram z dala od domu w niekończącej się wojnie,
w której nie ma już miejsca na miłość tylko cierpienie smutek i łzy .
Nikt już nie wie kto swój a kto wróg...zabić to jedyny cel.
Wrócę dostane honory i 3 salwy w niebo,
kto wspomni Kapitana,komu serce jeszcze drgnie...?
Ja wiem a Ty? ....nikomu!
http://wiersze.kobieta.pl/wiersze/smier ... erza-87491
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

16 sierpnia 1920 roku z frontu wycofano i internowano 17 tysięcy Żydów służących w Wojsku Polskim. Bolszewików przegoniono! Europę ocalono…
Zastanawiam się czy Duda mówiąc w przemówieniu o zasługach Żydów w wojnie 1920 roku i o ich zmuszaniu do wyjazdu w 1968 roku, rżnął glupa czy nie zna historii ?
Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Posty: 833
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:32
Lokalizacja: Mam tak samo jak Ty
Kontakt:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Jacek »

Przynajmniej jedna dzielnica we Warszawie to mienie pożydowskie.
Duda pierniczy co mu na Nowogrodzkiej napiszą . A że bez sensu to kto by się tym przejmował.
Najciekawsze jest za widnokręgiem
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Nestor »

Akurat ostatnie wystąpienie, to na campusie było mocno OK.
Przeprosił Polaków pochodzenia żydowskiego za wygnanie ich z kraju i nagonkę jaką im prawdziwi Polacy po wodzem Gomułką odstawili.
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne tematy”