Kajakiem, kamperem i rowerem po woj. warmińsko- mazurskim (zajawka)

Fotorelacje z podróży po Warmi i Mazurach
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2022 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2271
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Kajakiem, kamperem i rowerem po woj. warmińsko- mazurskim (zajawka)

Post autor: Irel »

Kajakiem, kamperem i rowerem po woj. warmińsko- mazurskim

W sobotę wieczorem, wróciliśmy z dwutygodniowej podróży po północno wschodnich rubieżach Polski. Przejechaliśmy w tym czasie około 1700 km. Staraliśmy się odwiedzać miejsca mniej znane. To, co zobaczyliśmy postaram się opisać w wolnej chwili. Teraz na zachętę „zapodam” kilka fotek, dla zaostrzenia apetytu przyszłym czytelnikom tej relacji.

Rzeźby w „ Wiosce Cudów”- Rodowie.
W 1990 mieszkaniec Rodowa – Ryszard Rabeszko (wieloletni prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych) zorganizował we wsi plener malarsko-rzeźbiarski. Do 2010 odbyło się łącznie 20 plenerów pod nazwą „Pole Sztuk”. We wsi ustawiono wiele rzeźb Tomasza Skórki (ASP w Gdańsku).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zamek w Szymbarku – czternastowieczny zamek położony we wsi Szymbark, w momencie budowy własność kapituły pomezańskiej, następnie rezydencja rodziny Finck von Finckenstein,, spalony w 1946 przez Armię Czerwoną. Zachowany w ruinie.

Obrazek

Obrazek

Panorama Pogórza Dylewskiego

Obrazek

Góra Dylewska

Obrazek

Kamień Ludwika

Obrazek

Obrazek

Statek na pochylni „Buczyniec” na kanale Elbląskim

Obrazek

Maszynownia pochylni

Obrazek

Frombork

Obrazek

„Święty Kamień”-zalew wiślany w okolicach Tolkmicka

Obrazek

Obrazek

Kanał Mazurski- śluza „Leśniewo górne”

Obrazek

Obrazek

Orzysz - spływ kajakowy rzeką „Orzyszą”

Obrazek

Obrazek

Ciąg dalszy na pewno nastąpi.

Tutaj dalsza część relacji - cz. 1
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Kajakiem, kamperem i rowerem po woj. warmińsko- mazurskim

Post autor: Marek LU »

Bardzo duży plus za pokonanie trasy. 20 lat temu chyba było tam bardziej siermiężnie, wewnątrz jednej maszynowni wisiały plany kompletnego urządzenia wciągowego. Jeśli dobrze pamiętam umieszczone były na trzech dużych kartach za szkłem. W tamtym czasie przypomniał mi się przedwojenny projekt przejścia ścieków rurą pod Odrą we Wrocławiu. Zawierał się w jednej teczce. W tamtym czasie też nasi projektanci kończyli współczesny im drugi projekt tego samego typu. W końcowej fazie dokumenty projektu zajmowały cały pokój i końca nie było widać.
Proszę spojrzeć, projekt budynku celnego w Lublinie

Obrazek

i to wystarczyło! Pozostałe wymiary i prace były w głowie i rękach wykonawcy.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2271
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Kajakiem, kamperem i rowerem po woj. warmińsko- mazurskim

Post autor: Irel »

Marek LU pisze:20 lat temu chyba było tam bardziej siermiężnie, wewnątrz jednej maszynowni wisiały plany kompletnego urządzenia wyciągowego
Pochylni na kanale Elbląskim jest w sumie 5 (Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny). Ja byłem tylko w Buczyńcu, który w tym roku został całkowicie zrewitalizowany. Możliwe, że w maszynowni którejś z pozostałych pochylni plany, o których piszesz dalej tam wiszą.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Kajakiem, kamperem i rowerem po woj. warmińsko- mazurskim

Post autor: Marek LU »

Ja byłem w Jeleniu, nie miałem co robić w pracy to polecili mi wycieczkę na tę stację. Dwa dni szwendaliśmy się wzdłuż kanału a na noc wracaliśmy do hotelu w Pasłęku. Hotel miał klimat przedwojenny. Buczyniec wtedy był przeznaczony jako pierwszy do rewitalizacji bo miał duży parking.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Franciszek
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 09 lis 2014, 07:26
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Franciszków

Kajakiem, kamperem i rowerem po woj. warmińsko- mazurskim

Post autor: Franciszek »

Poczekam na całą relację. 516 :ok:
"Prawda obroni się sama, potrzeba tylko czasu"
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3977
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Kajakiem, kamperem i rowerem po woj. warmińsko- mazurskim

Post autor: Sławcio »

Franciszek pisze:Poczekam na całą relację. 516 :ok:
Poczekam.. :ok:
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Izabela
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2017, 19:51
Imieniny:

Re: Kajakiem, kamperem i rowerem po woj. warmińsko- mazurskim (zajawka)

Post autor: Izabela »

Świetnie się zapowiada. Jeden dziennie i lektura na tydzień będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warmia i Mazury”