"Dobre zmiany"

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier
Posty: 825
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:16
Lokalizacja: Silesia

"Dobre zmiany"

Post autor: Agnieszka »

Założyłam temat bo nie wszystko pasuje do "Polityczny humor" a ja czasami mam takiego "dołka", że jak nie napiszę to ciężko mi .. :(

Mam troje dzieci ale dwójka ma już powyżej 18-stki. Uczą się nadal. Poprzednia ekipa "politykierów" zrobiła darmowe podręczniki w podstawówce to mi lżej, ale na podręczniki tych starszych dzieci wydałam ponad 2000 zł we wrześniu. Buty, ubrania i dojazdy do szkoły to 4 stówki "oszczędnie" co miesiąc. Ledwie wiążę koniec z końcem.
Dlaczego jak mam 3 dzieci to jestem matką gorszej kategorii? 35as
Przecież ci co mają dzieci wiedzą, że najwięcej wydaje się na nastolatka.
Ponieważ mam tylko jedno dziecko przed 18-tką to nie dostanę "złamanego grosza"
Wiwat "dobra zmiana"
2+ 3, ni ciula nie równa się 2+3, według (dobre pytanie - kogo?) :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :red card:
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P
Awatar użytkownika
Dorota
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 25 cze 2015, 19:23
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Dorota »

Wczoraj czytałam. Mają podobną sytuację do Twojej, ale ten mały raczej dostanie 5 stówek bo żyją z renty.
Całe szczęście, że dostaną. :ok:
Obrazek
Historia Stefana Plichty i jego siedmioletniego syna Gracjana z Gdańska chwyta za serce. Obaj mieszkają na zaledwie ośmiu metrach kwadratowych. Ojciec chłopca porusza się na wózku inwalidzkim, a jego miesięczny dochód ledwie przekracza sześćset złotych. Obaj od kilku lat starają się o nowe mieszkanie. O sprawie jako pierwszy poinformował "Fakt"
Można poczytać tą historię we Fakcie.
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3976
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Sławcio »

Według jednych sprawiedliwie to nie znaczy wszystkim po równo lub wedle potrzeb.
Nie będę się wypowiadał w sprawie "ciula". Jest tylu rzeczników prasowych nie się tłumaczą..
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Zirko
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 23 lip 2015, 15:10
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Zirko »

Serial "dobra zmiana" trwa nadal
Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" komentuje w dzisiejszym wydaniu wysuwane pod adresem Lecha Wałęsy zarzuty o współpracę z SB. "Polska prawica robi, co może, aby obrzucić błotem dobre imię swego kraju. Kampania przeciwko Lechowi Wałęsie pokazuje, że nie cofnie się ona przed żadną podłością" - pisze komentator konserwatywnego dziennika Reinhard Veser.
"FAZ": "brudna kampania" prawicy przeciwko Wałęsie
Zdaniem komentatora skuteczne uderzenie w Wałęsę byłoby w latach 80. "zabójcze dla siły i morale Solidarności". "Władze wiedziały o tym i dlatego próbowały na różne sposoby go kompromitować. Gdyby rzeczywiście miały coś w ręku na Wałęsę, to by to wykorzystały" - pisze Veser.
"Jeżeli dziś ktoś na poważnie wysuwa przypuszczenie, że Wałęsa był marionetką służb, to nie mówi nam to nic o przywódcy Solidarności, lecz dużo o charakterze tego, kto coś takiego powiedział" - konkluduje komentator "FAZ".

No to zamieniamy TW Bolka na TW Balbina.
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Marek LU »

Mój ojciec pomimo ujawnienia się i otrzymania stosownego dokumentu miał zakaz pracy w PRLu do końca życia.
Tak wygląda dokument niby oczyszczający z zarzutów.

Obrazek

Dokument jest trochę zniszczony bo cała armia urzędników oglądała go i rozkładała bezradnie ręce podczas prób podjęcia pracy.
Ciekawe czy tatuś Balbiny ma takowy dokument?
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
wykpisz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:25
Kontakt:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: wykpisz »

Założę się że "tatuś" nie ma stosownego dokumentu. Założę się że żadnego nie ma. Oni potrafili zadbać o swoich. :cenzura:

Allo" allo" uwaga
Kto rozdmuchał sprawę znieważenia prezydenta w sieci przez nastolatka? Funkcjonariusz ze służb.
Filmik z rzekomo pijanym Andrzejem Dudą – puszczone od tyłu nagranie przedstawiające prezydenta składającego kwiaty pod pomnikiem – wrzucił do sieci 17-letni licealista Łukasz O. z Nowego Sącza.
Kto tak się przestraszył gróźb licealisty? Według informacji „Rzeczpospolitej" jest to 45-letni Grzegorz C. z Lublina, funkcjonariusz jednej ze służb specjalnych. – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – ucina prok. Starzak
Jakiś nowy, fanatyczny "śledczy funkcjonariusz" wku :cenzura: wił się (znaczy zdenerwował na .....)i młody mało brakowało a miałby pozamiatane do końca życia.
Paweł
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 26 lis 2014, 21:21
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Paweł »

Podpnę się do Marka Lu i Zirko
Wałęsa nie zmienił się, jest to mały człowiek, żulik, lis, chytry człowiek, chce oszukać partnera – mówił Czesław Kiszczak na posiedzeniu Biura Politycznego KC PZPR w listopadzie 1982 r. - Będziemy mieli z nim kłopoty”. Dwa lata później dyskredytowania Wałęsy było nadal głównym celem peerelowskiej propagandy; Jaruzelski zalecał, aby „na Wałęsę […] gromadzić amunicję, bo może się okazać w jakimś momencie, że trzeba to będzie wykorzystać w sposób uderzeniowy.

Niezależnie od zawartości dokumentów przejętych przez IPN z mieszkania Kiszczaka nie mogą one zmienić tego, co wiemy z setek innych źródeł partyjno-esbeckiej proweniencji: Wałęsa, jako przywódca Solidarności, był dla władzy komunistycznej groźnym wrogiem. Rządzący bali się jego charyzmy i autorytetu, jakim cieszył się wśród robotników – umiejętności mobilizowania mas, wobec której struktury partyjne były bezbronne.
I ja mam wierzyć "takiemu" człowiekowi? Ja się pytam: kiedy TW Balbina Kiszczakowi te papiery na Wałęsę przyniosła.

( nie będę komentował jak Wałęsa rządził, bo raczej chwały mu to nie przyniosło)
Paweł
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 26 lis 2014, 21:21
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Paweł »

Następna "dobra zmiana"
Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków Rafał Nadolny został odwołany ze stanowiska. Sprzeciwiał się ustawieniu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu.
Rafał Nadolny sprzeciwiał się idei powstania pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim, za czym od chwili katastrofy opowiada się środowisko związane z Prawem i Sprawiedliwością. Według konserwatora Krakowskie Przedmieście stanowi zamkniętą i chronioną przestrzeń architektoniczną, w którą nie można ingerować.

Kilka dni temu minister kultury Piotr Gliński zapewnił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej": Powtarzam, pomnik smoleński stanie przed Pałacem Prezydenckim.
"Dobra zmiana" - Będą ssaki i ptaki miały na co srać, teraz srają w bramach i na chodnikach.
Ida
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 18 gru 2014, 21:42
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Ida »

Pan "Dobre zmiany" u dziennikarzy
"Nasza lista na razie nie obejmuje mediów poza Warszawą. Apelujemy do wszystkich pracowników mediów publicznych o przesyłanie nam informacji o kolejnych zwolnieniach, zmianach personalnych i szczególnie brutalnych formach pozbywania się ludzi" - napisało Towarzystwo Dziennikarskie w oświadczeniu.

Lista została przesłana do Rzecznika Praw Obywatelskich i międzynarodowych organizacji dziennikarskich broniących wolności słowa.

Poniżej zamieszczamy pełną listę opublikowaną przez Towarzystwo Dziennikasrkie:

1. Elżbieta Byszewska - TVP1 reporterka "Wiadomości" - przeniesiona do "Panoramy"

2. Waldemar Chudziak - TVP2, reporter "Panoramy" - zwolniony

3. Mirosław Cichy - TVP2 reporter "Panoramy"- zwolniony

4. Maciej Czajkowski - TVP1 sekr. redakcji "Wiadomości" - zwolniony

5. Marek Czyż - TVP Info - odsunięty od prowadzenia programu

6. Kamil Dąbrowa - PR I, dyrektor – zwolniony dyscyplinarnie

7. Justyna Dobrosz-Oracz - TVP1, reporterka "Wiadomości" - zwolniona

8. Tadeusz Doroszuk - TVP Historia, dyrektor - zwolniony

9. Kamil Dziubka - TVP1 "Wiadomości", reporter - zwolniony

10. Adam Feder - TVP Info, reporter - zwolniony

11. Andrzej Fidyk - TVP1, szef redakcji dokumentu - zwolniony za porozumieniem stron

12. Ewa Godlewska-Jeneralska - TVP2, wydawca "Panoramy" - złożyła wypowiedzenie

13. Andrzej Godlewski - TVP1, wicedyr. ds. audycji publicystycznych i społecznych - zwolniony

14. Katarzyna Janowska - TVP Kultura, dyrektorka - złożyła wypowiedzenie

15. Piotr Jaźwinski - TVP1, wydawca "Wiadomości" - zwolniony

16. Magdalena Jethon - PR III, dyrektorka - zrezygnowała z funkcji

17. Jolanta Kaczmarek – PR - RDC, prezes zarządu - odwołana

18. Jerzy Kapuściński - TVP2, dyrektor - złożył rezygnację

19. Magdalena Karpińska - TVP1, reporterka "Wiadomości" - przeniesiona do "Panoramy"

20. Elżbieta Kiernicka - dyr. Agencji Muzycznej PR - zwolniona

21. Jerzy Kisielewski – TVP Info, publicysta – pozbawiony programu

22. Andrzej Klewiado - PR1, dziennikarz serwisów informacyjnych – zwolniony za porozumieniem stron

23. Robert Kowalski - PR 1, publicysta – pozbawiony programu

24. Piotr Kraśko - TVP1, "Wiadomości", kierownik redakcji - zwolniony

25. Milena Kruszniewska - TVP1, reporterka "Wiadomości" - zwolniona

26. Jarosław Kulczycki - TVP Info, dziennikarz - zwolniony

27. Karolina Lewicka - TVP1, "Wiadomości" i TVP2, TVP Info, dziennikarka - złożyła wypowiedzenie

28. Hanna Lis - TVP2 "Panorama", dziennikarka - zwolniona

29. Dariusz Łukawski - TVP2, wice szef publicystyki, wydawca – zwolniony za porozumieniem stron

30. Artur Makara – PR1, kierownik redakcji publicystyki – zwolniony ze stanowiska

31. Piotr Maślak - TVP Info, dziennikarz - zwolniony

32. Małgorzata Mierzejewska - TVP ABC - odwołana ze stanowiska

33. Jerzy Modlinger - TVP1, kierownik Teleekspresu - przeniesiony na stanowisko nie związane z pracą dziennikarską

34. Paweł Moskalewicz - TVP Info, wydawca - złożył wypowiedzenie

35. Katarzyna Nazarewicz -TVP1 z-ca kierowniczka redakcji Rozrywki - złożyła wypowiedzenie

36. Michał Niewiadomski - PR1, kierownik redakcji Aktualności - odwołany z funkcji

37. Jan Ordyński - w PR1, publicysta - pozbawiony programu; w TVP Info pozbawiony programu

38. Joanna Osińska - TVP Info, dziennikarka - zwolniona

39. Iwona Radziszewska - TVP Info portal, dziennikarka - złożyła wypowiedzenie

40. Paweł Radziszewski - TVP Info, wicedyrektor - zwolniony

41. Piotr Radziszewski - TVP 1, dyrektor - złożył rezygnację

42. Ewa Rogala - PR1 dziennikarka serwisów informacyjnych - zwolniona

43. Diana Rudnik - TVP1, "Wiadomości" – odsunięta od prowadzenia programu

44. Krzysztof Rzyman - PR1, dziennikarz redakcji ekonomicznej - złożył rezygnację

45. Grzegorz Sajór - TVP1 wydawca "Wiadomości" – przeniesiony do TVP Info

46. Monika Sieradzka - TVP 2, kierownik redakcji publicystyki - złożyła wypowiedzenie

47. Jacek Skorus - TVP2 „Panorama”, kierownik redakcji - rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron

48. Ewa Slezak - TVP1 kierowniczka redakcji publicystyki - usunięta ze stanowiska

49. Jacek Snopkiewicz – TVP, dyrektor Akademii Telewizyjnej – rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron

50. Jacek Stawiszyński – PR RDC, publicysta – zrezygnował z pracy

51. Tomasz Sygut - TVP Info, dyrektor - złożył rezygnację

52. Przemysław Szubartowicz - PR 1, publicysta - pozbawiony możliwości pracy

53. Jacek Tacik - TVP1 "Wiadomości, reporter - zwolniony

54. Beata Tadla - TVP1 "Wiadomosci", dziennikarka - zwolniona

55. Kamila Terpiał - PR 1, reporterka - pozbawiona możliwości pracy

56. Bogdan Ulka - TVP1 "Wiadomości", dziennikarz - zwolniony

57. Maciej Wąsowicz - TVP Info, dziennikarz - złożył wypowiedzenie

58. Dominika Wielowieyska - TVP Info, autorka i prowadząca program Puenta - złożyła rezygnację w geście solidarności ze zwalnianymi

59. Marcin Zaborski – PR 3, dziennikarz - odsunięty od prowadzenia programu Salon polityczny Trójki, przeniesiony do Pulsu Trójki

60. Sławomir Zieliński - TVP, Dyrektor Biura Koordynacji Programowej - odwołany.
Niektórych znam osobiście i świniami dziennikarskimi nie byli.
"Bo w życiu nie chodzi żeby tylko żyć
Lecz miłość pielęgnować gdy maleje
I w ogień dmuchać w środku nocy
Po to by ciągle rozpalać nadzieję
"
Kaktusik
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2015, 17:31
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Kaktusik »

]Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin ( skaczący elf - zapożyczone) z gospodaską wizytą w Toruniu.
Jarosław Gowin odwiedził toruńską uczelnię ojca Rydzyka i z wielkim uznaniem mówił o niej jako o dziele"dobrym dla Polski i umiłowanym przez Pana Boga".
"Plany utworzenia metropolii, budowa tamy na Wiśle, droga S10, zadłużenie grudziądzkiego szpitala oraz odłączenie Collegium Medicum od UMK - przebywający w Toruniu wicepremier Jarosław Gowin przygląda się bieżącym problemom województwa kujawsko-pomorskiego" - pisała lokalna "Gazeta Wyborcza " o wizycie ministra. Ale Gowin znalazł też czas, by odwiedzić słynną Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej ojca Rydzyka, gdzie wziął udział w panelu i wygłosił okolicznościowe przemówienie. Pierwszy jednak mówił sam Ojciec Dyrektor.
Rydzyk: "Co to jest 20 milionów?"
- Muszę powiedzieć, że moglibyśmy rozwinąć się bardziej, ale tamto ugrupowanie, powiedziałbym, przeszkadzało gorzej niż komuniści. Mówię to na serio - mówił Rydzyk o czasach rządów PO.
ale jaja - znalazł czas aby zająć się pracą za którą mu płacimy- odwiedził uczelnię umiłowaną przez Boga.
Chyba mamona. :chytry:
TomekM
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 03 paź 2013, 06:06
Lokalizacja: STA

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: TomekM »

TO co robią z Wałęsą, ludźmi z mediów publicznych i innymi to moim zdaniem mniejsze zło. Mniejsze bo dotyczy "tylko" zainteresowanych. Problemem jest program 500plus i jemu podobne rozdawnictwo. To doprowadzi kraj do ruiny a żaden rząd nie będzie miał odwagi od niego odejść (bo wyborcy nie lubią jak coś się im zabiera). Wycofają to albo rozumiejący sprawę samobójcy albo ci, którzy obejmą władzę na zgliszczach całkiem nieźle rozwijajćej się gospodarki. Sam mam dylemat - mam prawo do 1000 zł z tego nieszczęsnego programu i łamię się czy brać (bo się należy) czy odpuścić (w imię dobra kraju). Nie lubię władzy, która miesza mi w życiu. Moim marzeniem jest aby nie znać nazwiska premiera, prezydenta i innych przywódców - oni powinni działać "w tle" i jak lekarze - po pierwsze nie szkodzić.
Awatar użytkownika
Smigold
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 05 sty 2014, 19:56
Lokalizacja: Skierniewice

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Smigold »

Moim zdaniem TomekK się mylisz. Ale zastrzegam, że jest to odpowiedź na Twoje pytanie nie wolne wnioski.
Smród z LW, dziennikarzami, TK ustawą inwigilacyjną dotyczy wszystkich obywateli i wszystkich po równo kopie w tyłek.
Pamiętasz tą figurkę z małpkami?
Naszych bohaterów opluwają , nasze uszy zatykają nas na każdym kroku podsłuchują i kontrolują a jak chcemy sprawiedliwości, to nas blokują.
Problemem nie jest 500+ :D i inne rozdawnictwo. Problemem jest burdel jaki robią w szkolnictwie, polityce socjalnej, gospodarce, polityce zagranicznej i obronnej. Farsa goni farsę.
500+ możliwe, że w przyszłym roku już przestanie istnieć bo nie będą mieli kasy na rozdawnictwo. Wbrew zapewnieniom elyty politycznej problem rozdawnictwa nie dotyczy wszystkich obywateli. Chyba, że mówimy o zrzucie (podatki i inne obciążenia finansowe dla 500+) dla wielodzietnych i bogoli którym zawsze mało. :D ;)
Wystarczy, że następna ekipa (elyta polityczna - myśliciele i oficerowie prowadzący - zapożyczone) dołoży do 500 jeszcze po 200 i wliczy to w dochód rodziny. Wprowadzi dodatkowy próg dochodowy w podatku i zabierze ulgę na dzieci. Przelicz czy to Ci się będzie jeszcze opłacało :hahaha1: (jeżeli zarabiasz ponad średnią krajową). Jeżeli jesteś na socjalu to Ci 700+ zabiorą bo przekroczysz próg dochodowy. Po sprawie i kłopocie z rozdawnictwem.

Zasadnym wydaje się pytanie "to po co obecna sitwa to robi"? To proste - bo chce przejść do opozycji. Niezłe jaja wyborcy zrobili Kaczystom. 8- lat rozwalali dupy w ławach poselskich i nic nie robili oprócz kombinowania w dietach i krzyczeniu, że Polskę zbawią jak PO pozwoli. No jakoś cienko dzisiaj Beatka mówiła, że opozycja nie pozwala jej skrzydełek rozwinąć (brak głupiego koalicjanta strasznie upraszcza odpowiedzialność).
Oczywiście jak już doszli do władzy to postarają się parę "prywaty" załatwić. Dołożą kasy czarnym, sobie, zrobią jednego bohatera i postawią pomnik w W-wie pod którym będą odprawiać cyrki menstruacyjne.

Bierz kasę na dzieci bo inni wezmą i nie będziesz miał wpływu na co te pieniążki przeznaczą. Jak masz stres moralny, to biednych i biedniejszych dzieci w Polsce nie brakuje. Wystarczy się rozejrzeć.
Kino-największa ze sztuk
Awatar użytkownika
Franciszek
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 09 lis 2014, 07:26
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Franciszków

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Franciszek »

Ze smutkiem stwierdzam, że niby przychylne działania obecnych władz (tz włazidupstwo) wobec kościoła, na dobre katolikom nie wyjdą.
Jest to dla mnie osobiście smutne.
Liczyłem na przychylność władz dla kościoła i ucywilizowanie np. przepływu gotówki między państwem a kościołem. Zadbanie ustawowe o zabytki kościelne a nie o przekazywanie 8 milionów na zabytki do funduszu kościelnego (z którego w cudowny sposób znikną) i o 27 na prywatną łazienkę z podgrzewaną wodą (katolicy nie muszą się obmywać przed wejściem do Świątyni. Raczej w innych wyznaniach się to praktykuje).
Na ciorta mi katolikowi jakaś uczelnia religijna, jak od tego są seminaria i KUL?
Mamon i pycha kroczą przed upadkiem.
"Prawda obroni się sama, potrzeba tylko czasu"
Awatar użytkownika
Jasminum
Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: 21 kwie 2014, 17:05
Lokalizacja: Sochaczew

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Jasminum »

Czy dobra to nie wiem ale smarkula podbiera nam Musiała.
Młodą Tuskową zastępuje młoda Dudowa.
Ta to ma parcie na ekran. Nawet Musiała zbajerowała. Wie po co tata wszedł do polityki. :P
Kobiety powinny trzymać się razem
Awatar użytkownika
Demolka
Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: 28 paź 2014, 10:06
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Demolka »

" Dobra zmiana"
Krzysztof Sędzikowski odwołany z funkcji prezesa Kompanii Węglowej. Członek Rady Nadzorczej Kompanii Węglowej (KW) Tomasz Rogala będzie przez najbliższe trzy miesiące pełnił obowiązki prezesa tej największej górniczej spółki. Krzysztof Sędzikowski kierował Kompanią Węglową niespełna 15 miesięcy. Oczywiście pobrał odprawę.
Nowy Prezes zapowiedział, że postawi górnictwo na nogi a górnikom nawali kasy. :hahaha1:
Przyłączam się do akcji:
Jeszcze nie wiem :niewiem:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne tematy”