Kujawsko-Pomorskie -"Ryte błota" - pojezierze Chełmińsko-Dobrzańskie

Regulamin forum
Tworzenie "Nowego Tematu" - Schemat
Województwo /Miejscowość/nazwa kempingu lub miejsca postojowego

W temacie opis miejsca lub szczególne warunki korzystania, fotki

Jeżeli brak jakiejś krainy lub jest jakiś problem proszę o kontakt z Administratorem

Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 1938
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Kujawsko-Pomorskie -"Ryte błota" - pojezierze Chełmińsko-Dobrzańskie

Post autor: Irel » 12 sie 2014, 00:10

Pole namiotowe „Ryte błota” GPS N 53º21’16,34” E 19º23”17,99”

Ryte błota– osada w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, nad północnowschodnim brzegiem jeziora Zbiczno.
Pole namiotowe położone jest nad jeziorem Zbiczno. Powierzchnia jeziora, niemal w całości otoczonego lasami, wynosi około 121,0 ha i jest to najładniejsze, największe i najgłębsze jezioro Pojezierza Chełmińsko-Dobrzańskiego. Średnia głębokość jeziora wynosi 11,7 m natomiast głębokość maksymalna 41,6 m.
W/w pole namiotowe jest niewielkie i dość wąskie, co jest konsekwencją faktu, że z jednej strony jest ono ograniczone przez jezioro Zbiczno a z drugiej przez stromą skarpę, z biegnącą na jej szczycie drogą, do znajdującego się dalej ośrodka wypoczynkowego. Ze względu na niewielki ruch kołowy sąsiedztwo drogi nie jest uciążliwe,. Samo pole jest zadrzewione, co zapewnia niezbędny cień oraz daje osłonę od wiatru, wiejącego często od strony jeziora. Po prawej stronie wjazdu, tuż za niewielkim utwardzonym parkingiem, znajduje się zadaszona wiata ze stolikiem i ławkami, a po lewej stronie, na skarpie, drewniany budyneczek administracyjny. Pole namiotowe ma układ tarasowy, przy czym na najniższym poziomie można stanąć kamperem lub przyczepą, a na tarasie znajdującym się powyżej usytuowano sanitariaty tj. 3 lub 4 Toy-Toy(je), polową ( niezadaszoną) umywalnię z kilkoma kranami z zimną wodą pitną, łazienkę z 2 natryskami ( w okresie mojej bytności w końcowej fazie budowy – podłączanie instalacji) oraz kilka drewnianych stolików i ławek zamontowanych na stałe. W głębi pola namiotowego, nad brzegiem jeziora, znajduje się niewielka plaża z pomostem oraz miejsce magazynowania sprzętu wodnego, a dalej budynek z salą kominkową. Jest to miejsce dla osób ceniących ciszę, spokój, bliski kontakt z naturą oraz preferujących aktywne formy wypoczynku. Dla nich właśnie dedykowane jest małe kąpielisko oraz wypożyczalna sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, łódki, kanoe. Ceny pobytu są niewygórowane. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu po atrakcyjnej cenie, dowożonych na miejsce obiadów. Zakupu potrzebnej żywności i innych artykułów można dokonać w dobrze zaopatrzonych sklepach w miejscowości Zbiczno, lezącej w odległości około 3 km od pola namiotowego. Dość poważnym mankamentem, zniechęcającym do korzystania z postoju w tym miejscu, jest nieutwardzony wjazd z podłożem z grząskiego luźnego piasku. Wjeżdżanie w takie miejsce, kamperem, grozi jego ugrzęźnięciem, czego osobiście doświadczyłem. Tutaj podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli mi z tej pułapki wyjechać. Administrator zapewnił jednak, że do przyszłorocznego sezonu teren zostanie odpowiednio zabezpieczony i wjazd oraz wyjazd będzie odbywał się bezproblemowo.
„Ryte błota” to idealne miejsce dla lubiących aktywny wypoczynek na wodzie. Pan Krzysiek Wiśniewski „Spirytus movens” tego miejsca oraz właściciel wypożyczalni sprzętu wodnego „Korsarz” w Brodnicy dzięki swojemu doświadczeniu wodniaka, zapewnia profesjonalną pomoc w organizacji spływów oraz pomoc przy wyborze najodpowiedniejszych szlaków wodnych dla turystów indywidualnych. Więcej informacji na stronie wypożyczalni kajaków „Korsarz”.
Pole namiotowe "Ryte błota"
Obrazek
Mapa
https://www.google.pl/maps/dir//53.3546 ... m0!1m0!3e2
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

ODPOWIEDZ

Wróć do „POLSKA”