Ksiądz skazany za obronę Hostii

Dział ograniczony tematycznie, poświęcony dyskusjom na tematy religijne. Moderatorem grupy jest Irel. Udział w grupie jest dobrowolny i nie jest oparty na żadnych zasadach rekrutacji oprócz zgłoszenia chęci uczestnictwa do moderatora grupy. W grupie obowiązuje ogólny regulamin forum i działu.
Regulamin forum
1. „Camino” jest działem poświęconym dyskusjom na tematy religijne, który mogą przeglądać wszyscy zalogowani użytkownicy.
2. Publikacje w dziale „Camino” mogą umieszczać tylko ci z nich, którzy zwrócili się do moderatora o udostępnienie im takiej możliwości.
3. Korzystanie z treści zawartych w tym dziale jest dobrowolnym wyborem użytkownika
4. Jeżeli poruszana tematyka użytkownika nie interesuje, bądź nie zgadza się on z zapisami tego regulaminu, może na trwałe wyłączyć do niego swój dostęp. Dział ten będzie wtedy dla niego niewidoczny.
5. W prowadzonych dyskusjach i polemikach zabrania się używania argumentów i określeń mogących urazić osobę lub uczucia interlokutora/dyskutanta.
6. Treści niezgodne z profilem działu lub mające na celu wpływanie na innych użytkowników, aby ich ośmieszyć lub obrazić (trolling) podlegać będą bieżącej ocenie moderatora.
7. Publikacje niezgodne z profilem działu oraz naruszające regulamin, będą przenoszone, modyfikowane, blokowane i usuwane, a użytkownik łamiący regulamin zostanie ukarany.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Posty: 461
Rejestracja: 30 lis 2014, 18:24
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Brochów
Kontakt:

Ksiądz skazany za obronę Hostii

Post autor: Auror »

Proboszcz jednej z wielkopolskich parafii skazany. Kapłan uderzył w twarz chłopca, który podniósł upuszczoną hostię. Teraz ksiądz musi zapłacić pięć tysięcy złotych grzywny.
Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok skazujący - podaje "Rzeczpospolita".
Ksiądz konsekwentnie nie przyznawał się do winy. W odczytanym w kościele oświadczeniu napisał:
"W czasie rozdawania komunii św. upuściłem komunikant, który spadł na posadzkę. Schyliłem się szybko, by nikt nie nadepnął, by nie doszło do profanacji. Schyliło się również dziecko, które odsunąłem ręką, by osobiście podnieść Najświętszą Hostię"
- "To był mój obowiązek jako szafarza sakramentu, obowiązek wynikający z prawa kanonicznego, które nakazuje szafarzowi troskę o najdrobniejszą cząstkę konsekrowanej Hostii".


Sąd uznał, że ksiądz mógł łagodniej zwrócić chłopcu uwagę, aby nie podnosił komunikatu. Za chybione uznał też powoływanie się księdza na stan wyższej konieczności. Sędzia uznał też, że dla kapłana będzie możliwe uiszczenie grzywny. Mimo zadeklarowania dochodów w wysokości 2 500 zł miesięcznie, kapłan nabył samochód o wartości 120 tys. zł - czytamy w "Rzeczpospolitej".

A co wy myślicie o tej sprawie? Znowu wrobili księdza czy może nie puszczać dzieciaka samego na msze ?
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"
Awatar użytkownika
Pingwin
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 21 kwie 2014, 17:00
Lokalizacja: Borki

Re: Ksiądz skazany za obronę Hostii

Post autor: Pingwin »

A Pana Prezydenta za podniesienie Hostii nie mógł trzasnąć w ryja?
I obrona konieczna Hostii i dobry uczynek by zrobił dla narodu.
Nie trawię fałszywców. :mur:
Przygoda nie jest definiowana przez miejsce lub czas, ale postawę.
Pozdrawiam . Mirek
Awatar użytkownika
Bożydar
Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 05 kwie 2015, 08:36
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Gąbin

Re: Ksiądz skazany za obronę Hostii

Post autor: Bożydar »

Jakby trzasnął w ryja P. Prezydenta, to BOR mógłby oddać. Słabszego można "kopać" bezkarnie. Czasami tylko kończy się to w sądzie i smród się niesie po całej Polsce. :(
Pozdrawiam Bożydar
ODPOWIEDZ

Wróć do „Camino”