Komunikat: Przepraszamy. Przez najbliższy tydzień będą problemy z funkcjonowaniem Naszego Forum. Będą prowadzone prace konserwacyjne.

Zmarł Arcybiskup Tadeusz Gocłowski

Dział ograniczony tematycznie, poświęcony dyskusjom na tematy religijne. Moderatorem grupy jest Irel. Udział w grupie jest dobrowolny i nie jest oparty na żadnych zasadach rekrutacji oprócz zgłoszenia chęci uczestnictwa do moderatora grupy. W grupie obowiązuje ogólny regulamin forum i działu.
Regulamin forum
1. „Camino” jest działem poświęconym dyskusjom na tematy religijne, który mogą przeglądać wszyscy zalogowani użytkownicy.
2. Publikacje w dziale „Camino” mogą umieszczać tylko ci z nich, którzy zwrócili się do moderatora o udostępnienie im takiej możliwości.
3. Korzystanie z treści zawartych w tym dziale jest dobrowolnym wyborem użytkownika
4. Jeżeli poruszana tematyka użytkownika nie interesuje, bądź nie zgadza się on z zapisami tego regulaminu, może na trwałe wyłączyć do niego swój dostęp. Dział ten będzie wtedy dla niego niewidoczny.
5. W prowadzonych dyskusjach i polemikach zabrania się używania argumentów i określeń mogących urazić osobę lub uczucia interlokutora/dyskutanta.
6. Treści niezgodne z profilem działu lub mające na celu wpływanie na innych użytkowników, aby ich ośmieszyć lub obrazić (trolling) podlegać będą bieżącej ocenie moderatora.
7. Publikacje niezgodne z profilem działu oraz naruszające regulamin, będą przenoszone, modyfikowane, blokowane i usuwane, a użytkownik łamiący regulamin zostanie ukarany.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maik
Forumowicz
Posty: 588
Rejestracja: 25 mar 2014, 20:43
Lokalizacja: Jaktorów

Zmarł Arcybiskup Tadeusz Gocłowski

Post autor: maik » 03 maja 2016, 21:21

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski nie żyje. Były metropolita gdański zmarł w wieku 84 lat po długiej chorobie.

Obrazek


Prosimy o włączenie do modlitwy wieczornej, intencji o spokój duszy śp. biskupa Gocłowskiego.

Tadeusz Gocłowski urodził się 16 września 1931 w Piskach.
Od grudnia 1964 roku był biskupem gdańskim, a od 25 marca 1992 był arcybiskupem metropolitą gdańskim.
Był uczestnikiem rozmów w Magdalence i obrad przy Okrągłym Stole. Sprawowanie urzędu zakończył 26 kwietnia 2008 roku. Arcybiskup Gocłowski był moderatorem krajowym Duszpasterstwa Ludzi Morza. W strukturach Episkopatu Polski pełnił funkcję referenta do spraw biskupów emerytów. Był także wiceprzewodniczącym Rady Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Za swoją działalność otrzymał wiele odznaczeń i tytułów. W 2003 roku został laureatem Medalu Świętego Brata Alberta. W 2006 roku otrzymał Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Orderem Orła Białego. Był honorowym obywatelem między innymi Gdyni i Sopotu.
"Mazowsze jest piękne" - Adam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Camino”