Choroba Papieża? - spekulacje

Dział ograniczony tematycznie, poświęcony dyskusjom na tematy religijne. Moderatorem grupy jest Irel. Udział w grupie jest dobrowolny i nie jest oparty na żadnych zasadach rekrutacji oprócz zgłoszenia chęci uczestnictwa do moderatora grupy. W grupie obowiązuje ogólny regulamin forum i działu.
Regulamin forum
1. „Camino” jest działem poświęconym dyskusjom na tematy religijne, który mogą przeglądać wszyscy zalogowani użytkownicy.
2. Publikacje w dziale „Camino” mogą umieszczać tylko ci z nich, którzy zwrócili się do moderatora o udostępnienie im takiej możliwości.
3. Korzystanie z treści zawartych w tym dziale jest dobrowolnym wyborem użytkownika
4. Jeżeli poruszana tematyka użytkownika nie interesuje, bądź nie zgadza się on z zapisami tego regulaminu, może na trwałe wyłączyć do niego swój dostęp. Dział ten będzie wtedy dla niego niewidoczny.
5. W prowadzonych dyskusjach i polemikach zabrania się używania argumentów i określeń mogących urazić osobę lub uczucia interlokutora/dyskutanta.
6. Treści niezgodne z profilem działu lub mające na celu wpływanie na innych użytkowników, aby ich ośmieszyć lub obrazić (trolling) podlegać będą bieżącej ocenie moderatora.
7. Publikacje niezgodne z profilem działu oraz naruszające regulamin, będą przenoszone, modyfikowane, blokowane i usuwane, a użytkownik łamiący regulamin zostanie ukarany.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ministro
Forumowicz
Posty: 538
Rejestracja: 29 cze 2014, 12:37
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Ołtarzew
Kontakt:

Choroba Papieża? - spekulacje

Post autor: Ministro » 02 lis 2015, 10:11

Odkąd kilka dni temu we włoskiej prasie pojawiły się plotki o rzekomej chorobie Franciszka, Watykan podejrzewa, że papież padł ofiarą wewnętrznego spisku, mającego na celu podważenie jego autorytetu.
W środę włoski dziennik "Quotidiano Nazionale" alarmował, że papież Franciszek cierpi na raka mózgu.
Rzecznik Watykanu natychmiast zaprzeczył doniesieniom.
Watykan przeżywa poważny kryzys, z którym próbuje walczyć Franciszek. Ale papież, w pewien sposób, jest więźniem Kurii Rzymskiej, a wiele decyzji zapada za kulisami; podziały w Stolicy Apostolskiej są głębokie - mówi John Thavis, były watykański korespondent
Kardynałowie i inni hierarchowie Kościoła podejrzewają, że publikacja zupełnie bezpodstawnej plotki o nowotworze była próbą zdyskredytowania 78-letniego papieża i jego decyzji. Nie od dziś wiadomo, że papież ma wielu wrogów wśród konserwatywnych urzędników watykańskich.
Podejrzliwość budzi fakt, że do przecieku doszło na kilka dni przed zakończeniem synodu biskupów o rodzinie. Podczas obrad z udziałem 270 biskupów i kardynałów z całego świata omawiano wiele drażliwych tematów m.in. propozycję udzielaniu komunii osobom rozwiedzionym, które ponownie założyły rodzinę czy stanowisko Kościoła wobec związków homoseksualnych.
Na podstawie onet.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Camino”