Gwożdzie do trumny polskiego koscioła

Dział ograniczony tematycznie, poświęcony dyskusjom na tematy religijne. Moderatorem grupy jest Irel. Udział w grupie jest dobrowolny i nie jest oparty na żadnych zasadach rekrutacji oprócz zgłoszenia chęci uczestnictwa do moderatora grupy. W grupie obowiązuje ogólny regulamin forum i działu.
Regulamin forum
1. „Camino” jest działem poświęconym dyskusjom na tematy religijne, który mogą przeglądać wszyscy zalogowani użytkownicy.
2. Publikacje w dziale „Camino” mogą umieszczać tylko ci z nich, którzy zwrócili się do moderatora o udostępnienie im takiej możliwości.
3. Korzystanie z treści zawartych w tym dziale jest dobrowolnym wyborem użytkownika
4. Jeżeli poruszana tematyka użytkownika nie interesuje, bądź nie zgadza się on z zapisami tego regulaminu, może na trwałe wyłączyć do niego swój dostęp. Dział ten będzie wtedy dla niego niewidoczny.
5. W prowadzonych dyskusjach i polemikach zabrania się używania argumentów i określeń mogących urazić osobę lub uczucia interlokutora/dyskutanta.
6. Treści niezgodne z profilem działu lub mające na celu wpływanie na innych użytkowników, aby ich ośmieszyć lub obrazić (trolling) podlegać będą bieżącej ocenie moderatora.
7. Publikacje niezgodne z profilem działu oraz naruszające regulamin, będą przenoszone, modyfikowane, blokowane i usuwane, a użytkownik łamiący regulamin zostanie ukarany.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 30 lis 2014, 18:24
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Brochów
Kontakt:

Gwożdzie do trumny polskiego koscioła

Post autor: Auror » 24 sty 2021, 11:39

Maciej Biskup OP: przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w kościele "było głęboko bałwochwalcze"

Jarek bardzo dużo robi, żeby z obrzydzić Kościół polakom. Ale jak mu na to kler pozwala (za kasę suwerena i podatnika) to ktoś im tyłek nakopie.
„Po raz pierwszy przemawiam wewnątrz kościoła, bo tam na zewnątrz stoją ci, którzy walczą w najgorszej sprawie i chcą go zniszczyć”.

Na te słowa polityka, który pozwala sobie sam - bez mandatu Kościoła - głosić w kościele (Kościele) antyewangelię, mam słowa autentycznego głosiciela Słowa Bożego – abpa Grzegorza Rysia, który dziś w Łodzi - w ramach Dnia Judaizmu, jakby rozwijając starożytną myśl św. Augustyna: "Jak wielu jeszcze tych, którzy nie są z nas, przebywa poniekąd wewnątrz Kościoła! I jak wielu tych, którzy są z nas, pozostaje poniekąd na zewnątrz!" (Objaśnienie Psalmu 106,14), powiedział:
Sądzę, że Papa Rydzyk ma inne zdanie w temacie.
Czy nie niszczą Kościoła ci, którzy na Mszy św. w intencji własnej śp. Mamy, uprawiają politykę, dzielą ludzi, pogardzają tymi, którzy są na zewnątrz Kościoła? Każdy, kto pogardza ludźmi, do których Kościół jest posłany ("Kościół tylko wtedy staje się Kościołem, kiedy istnieje dla tych, którzy pozostają poza nim"), nie rozumie natury Kościoła i jest w nim - tak, jak powiedział abp Ryś - "z czystej przynależności" a nie dlatego, ze słucha Boga. Taki jest bałwochwalcą. Wczorajsze przemówienie w kościele w Starachowicach było głęboko bałwochwalcze. To nie są drogi Pana!

https://deon.pl/kosciol/maciej-biskup-o ... ze,1109122
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"

Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 30 lis 2014, 18:24
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Brochów
Kontakt:

Re: Gwożdzie do trumny polskiego koscioła

Post autor: Auror » 26 sie 2021, 15:54

Mariusz Szczygieł

Ksiądz dr Kazimierz Bem wystąpił dziś u Cezarego Łasiczki w Radio TOK FM
Nie mogę przejść obok jego wypowiedzi obojętnie - muszę Wam je zacytować!
Przez ostatnie sześć lat mamy taki przykład z góry, że im bardziej się modlimy, tym możemy większe świństwa popełniać. Ale w liście do Galatów mamy powiedziane: Pan Bóg nie da z siebie kpić! Nie każdy, kto woła „Panie, Panie!” wejdzie do Królestwa Niebieskiego!
Katecheza, którą wprowadzono w Polsce na początku lat 90. poniosła absolutną klęskę, jeśli miała kształtować postawę chrześcijańską. Ludzie nie wiedzą, czym jest chrześcijaństwo i czym się objawia. Jedyne, co jej się udało przekazać to tę obsesję kościoła z połowy XX wieku na temat aborcji i na temat zygotek, o których Biblia w ogóle się nie wypowiada. Nie istnieje pojęcie życia poczętego, cywilizacji śmierci, to są wymysły Jana Pawła II. Chrześcijaństwo nie sprowadza się do zaglądania ludziom w łóżka, a szczególnie w pewne miejsce między nogami. Chrześcijaństwo sprowadza się do życia w sposób godny czyli w dostrzeganiu w obcych bliźniego.
Gdyby sytuację z historii o miłosiernym samarytaniniem sprowadzić do Polski, to nie tylko że nie pomógł obcemu i nie dał mu wody, ale jeszcze otoczył drutem kolczastym. Dobrze, że ten człowiek z Biblii spotkał miłosiernego samarytanina, a nie Polaka.
Polskie społeczeństwo wciąż pojmuje religię nie jako etykę, ale rytuał.
W Biblii mamy jednoznaczną interpretację rytuału. Pan Bóg mówi, że go brzydzi obrzędowość, bo wyznają go ustami a nie sercem. Dajcie mi swoje serce a nie usta. Przecież Jezus mówi, że do Królestwa Niebieskiego wejdą nie ci, którzy się ładnie modlą, ale ci którzy pomogli słabszym.
To, że wymachują różańcem i fotografują się z księdzem, który tak naprawdę jest przebranym biznesmenem wcale nie oznacza, że to jest chrześcijaństwo!
To jest pogaństwo przebrane w gusła!
Fot.: Tytus Żmijewski / PAP
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Camino”