Czy w piątek 19 marca jest post?

Dział ograniczony tematycznie, poświęcony dyskusjom na tematy religijne. Moderatorem grupy jest Irel. Udział w grupie jest dobrowolny i nie jest oparty na żadnych zasadach rekrutacji oprócz zgłoszenia chęci uczestnictwa do moderatora grupy. W grupie obowiązuje ogólny regulamin forum i działu.
Regulamin forum
1. „Camino” jest działem poświęconym dyskusjom na tematy religijne, który mogą przeglądać wszyscy zalogowani użytkownicy.
2. Publikacje w dziale „Camino” mogą umieszczać tylko ci z nich, którzy zwrócili się do moderatora o udostępnienie im takiej możliwości.
3. Korzystanie z treści zawartych w tym dziale jest dobrowolnym wyborem użytkownika
4. Jeżeli poruszana tematyka użytkownika nie interesuje, bądź nie zgadza się on z zapisami tego regulaminu, może na trwałe wyłączyć do niego swój dostęp. Dział ten będzie wtedy dla niego niewidoczny.
5. W prowadzonych dyskusjach i polemikach zabrania się używania argumentów i określeń mogących urazić osobę lub uczucia interlokutora/dyskutanta.
6. Treści niezgodne z profilem działu lub mające na celu wpływanie na innych użytkowników, aby ich ośmieszyć lub obrazić (trolling) podlegać będą bieżącej ocenie moderatora.
7. Publikacje niezgodne z profilem działu oraz naruszające regulamin, będą przenoszone, modyfikowane, blokowane i usuwane, a użytkownik łamiący regulamin zostanie ukarany.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Posty: 434
Rejestracja: 30 lis 2014, 18:24
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Brochów
Kontakt:

Czy w piątek 19 marca jest post?

Post autor: Auror » 19 mar 2021, 09:31

Czy w ten piątek można jeść mięso? Wyjątek od reguły w tradycji katolickiej

Zgodnie z nauczaniem Kościoła, piątek jest dniem postu, czyli w tym czasie wierni nie powinni spożywać produktów mięsnych. Jednak zawsze, kiedy w piątek wypada święto, pojawiają się pytania, czy tego dnia post także obowiązuje? Okazuje się, że każda uroczystość – niezależnie od tego, w jakim dniu tygodnia przypada – znosi obowiązek zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Takim dniem jest 19 marca, kiedy obchodzimy uroczystość Św. Józefa.
Więcej możecie przeczytać tutaj
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... w,79cfc278
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Camino”