Gwożdzie do trumny polskiego koscioła

Dział ograniczony tematycznie, poświęcony dyskusjom na tematy religijne. Moderatorem grupy jest Irel. Udział w grupie jest dobrowolny i nie jest oparty na żadnych zasadach rekrutacji oprócz zgłoszenia chęci uczestnictwa do moderatora grupy. W grupie obowiązuje ogólny regulamin forum i działu.
Regulamin forum
1. „Camino” jest działem poświęconym dyskusjom na tematy religijne, który mogą przeglądać wszyscy zalogowani użytkownicy.
2. Publikacje w dziale „Camino” mogą umieszczać tylko ci z nich, którzy zwrócili się do moderatora o udostępnienie im takiej możliwości.
3. Korzystanie z treści zawartych w tym dziale jest dobrowolnym wyborem użytkownika
4. Jeżeli poruszana tematyka użytkownika nie interesuje, bądź nie zgadza się on z zapisami tego regulaminu, może na trwałe wyłączyć do niego swój dostęp. Dział ten będzie wtedy dla niego niewidoczny.
5. W prowadzonych dyskusjach i polemikach zabrania się używania argumentów i określeń mogących urazić osobę lub uczucia interlokutora/dyskutanta.
6. Treści niezgodne z profilem działu lub mające na celu wpływanie na innych użytkowników, aby ich ośmieszyć lub obrazić (trolling) podlegać będą bieżącej ocenie moderatora.
7. Publikacje niezgodne z profilem działu oraz naruszające regulamin, będą przenoszone, modyfikowane, blokowane i usuwane, a użytkownik łamiący regulamin zostanie ukarany.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Posty: 426
Rejestracja: 30 lis 2014, 18:24
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Brochów
Kontakt:

Gwożdzie do trumny polskiego koscioła

Post autor: Auror » 24 sty 2021, 11:39

Maciej Biskup OP: przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w kościele "było głęboko bałwochwalcze"

Jarek bardzo dużo robi, żeby z obrzydzić Kościół polakom. Ale jak mu na to kler pozwala (za kasę suwerena i podatnika) to ktoś im tyłek nakopie.
„Po raz pierwszy przemawiam wewnątrz kościoła, bo tam na zewnątrz stoją ci, którzy walczą w najgorszej sprawie i chcą go zniszczyć”.

Na te słowa polityka, który pozwala sobie sam - bez mandatu Kościoła - głosić w kościele (Kościele) antyewangelię, mam słowa autentycznego głosiciela Słowa Bożego – abpa Grzegorza Rysia, który dziś w Łodzi - w ramach Dnia Judaizmu, jakby rozwijając starożytną myśl św. Augustyna: "Jak wielu jeszcze tych, którzy nie są z nas, przebywa poniekąd wewnątrz Kościoła! I jak wielu tych, którzy są z nas, pozostaje poniekąd na zewnątrz!" (Objaśnienie Psalmu 106,14), powiedział:
Sądzę, że Papa Rydzyk ma inne zdanie w temacie.
Czy nie niszczą Kościoła ci, którzy na Mszy św. w intencji własnej śp. Mamy, uprawiają politykę, dzielą ludzi, pogardzają tymi, którzy są na zewnątrz Kościoła? Każdy, kto pogardza ludźmi, do których Kościół jest posłany ("Kościół tylko wtedy staje się Kościołem, kiedy istnieje dla tych, którzy pozostają poza nim"), nie rozumie natury Kościoła i jest w nim - tak, jak powiedział abp Ryś - "z czystej przynależności" a nie dlatego, ze słucha Boga. Taki jest bałwochwalcą. Wczorajsze przemówienie w kościele w Starachowicach było głęboko bałwochwalcze. To nie są drogi Pana!

https://deon.pl/kosciol/maciej-biskup-o ... ze,1109122
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Camino”