Czarnogóra, Bar 2017

Fotorelacje z podróży po Europie oprócz Polski
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2018 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 23 cze 2017, 11:38

Czarnogóra, Bar 2017.
No to Gwiazdy wyruszają na urlop. 516
Przed nami ok 1500 km. :D

Obrazek

https://goo.gl/maps/JE5VnjbTE832

Bar (czarnogórski Бар, dawniej włoskie Antivari) – miasto w południowej części Czarnogóry, nad Morzem Adriatyckim, siedziba gminy Bar. Duży ośrodek komunikacyjny, z uwagi na: zlokalizowany tu największy port morski w Czarnogórze (i zarazem jeden z najważniejszych portów morskich byłej Jugosławii), stację końcową linii kolejowej z Belgradu i Podgoricy oraz przebiegającą przez miejscowość trasę europejską E851 (fragment Magistrali Adriatyckiej).
Posiada połączenia promowe z portami Ankona i Bari po drugiej stronie Adriatyku.
Główny kurort turystyczny Riwiery Barskiej i jeden z największych ośrodków turystycznych czarnogórskiego wybrzeża.
Dzieli się na Stary Bar i Nowy Bar - (za Wikipedia)

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 23 cze 2017, 20:35

Pierwsze godziny już na miejscu temperatura 35 C w cieniu,
kwatera po małych przygodach odnaleziona,
teraz czas na :hahaha1:
miejscowe przysmaki tj oliwki,ser i rakija z gruszek i winogron od gospodarza 35as ;)
może być słabo.
Kąpiel i wypad na plażę ;) :hahaha1:

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 24 cze 2017, 06:02

Witam, dzień drugi, kwatera czysta wystarczająco dużo miejsca dla nas , warta swojej ceny, problem tylko ze znalezieniem i dojazdem :niewiem:
pod górę, ciasno, gdyby nie cytryna i auto uniosłem do góry to podjazd byłby słaby :dobani:
Pogoda super, woda ciepła czysta i bardzo słona.
Ceny podobne do naszych. Znalazłem bazarek ze świeżymi warzywami i owocami, dla nas super i market z dobrymi cenami.
Wszyscy bardzo pomocni, jak mieliśmy problem ze znalezieniem kwatery to robili wszystko aby nam pomóc, a rakija to w każdym domu jest swojska i nas często częstowano. ;) :D
Z jednego balkonu mamy widok na całe miasto, z drugiego na góry, taka jest Czarnogóra :haha: .
Jak coś to pytajcie odpowiem w wolnej chwili między wodą ;) rakija :hahaha1:
figi i śliwki z ogródka właściciela rewelacja. Grzeje na maksa :sloneczko:
Bez klimatyzacji w pokoju to było by słabo.
Pozdrowienia dla wszystkich 516

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 24 cze 2017, 08:06

Marek LU pisze:Wypoczywajcie zdrowo, witaminy D nigdy za dużo i nie trzeba jej zażywać w sposób tradycyjny. Sama włazi. Przez to mamy taką karnację skóry. Rakija wspomaga trawienie, oliwki i owoce podobno też są zdrowe a na pewno nie szkodzą. Dla pewności należy pójść na miejscowy cmentarz i sprawdzić wiek tamtejszych pochówków. Ja tak robię. Uwaga na rakiję sprzedawaną nocą, można kupić 1/2 litra w butelce z podwójnymi ściankami. Mnie to spotkało, próbowałem następnego dnia reklamować, domagałem się dolewki 150 ml a baba tylko wzruszyła ramionami i zaraz pojawił się wąsaty wielki chłop. Po powrocie zemściłem się i zaniosłem w tej butelce pół litra sąsiadowi.
Oliwki takie prosto z beczki, nie taki wymoczone jak u nas w markecie, papryka i pomidory pychotka, figi od gospodarza z ogródka mniam mniam :D
Rakija 1 litr gruszkowa, nie wiem ile procent, ale dobra, były inne smaki 10 euro,było wino tez 1 litr :niewiem: ;)
chyba wszystkie smaki, nie sprawdzałem, chyba za 8 euro .
Mogę tak żyć :hahaha1: :ok: ;) .

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 24 cze 2017, 11:10

Widoki z okna naszej kwatery.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piszę z telefonu bo tablet padł. Pozdrawiam.

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 24 cze 2017, 16:47

My na tą chwilę po obiedzie, siedzimy w pokoju z klimatyzacją na 22 stopnie, na zewnątrz ok 40 nie ma termometru,
ze dwie godziny temu w aucie pokazywało 41 C.

Obrazek
Temperatura na zewnątrz auta

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 25 cze 2017, 09:30

Wczoraj zakupy w markecie woda, piwo i warzywa, pieczywo na dwa dni coś ok 35 euro.
Dodatkowo wczoraj obiad kupiony w markecie, wielki kawał cielęciny, ryby z grilla i pojemnik ziemniaków duszonych duży, na trzy osoby ok 15 euro .
Rakija od gospodarza 1 litr z winogron ok 60% tak mówił, a moc było czuć i jeszcze gratis 1 litr wina czerwonego, było super. :ok:
A jeszcze wczoraj odkryłem zalety lodówki turystycznej, służyła jako pralka do prania kostiumów.
Śniadanie zjedzone, kawa wypija, odpoczywamy. :sloneczko: :zdrowko:

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 25 cze 2017, 15:30

Sławcio pisze:To w markecie pyrki się gotowane kupuje? i rybki z grilla? 35as
Dokładnie tak jest takie stoisko i wybierasz na co masz ochotę, są nawet jakieś zupy i chamburgery po 1 euro duże.
Jutro sprawdzę żeberka chyba z kozy :niewiem: :D
ale ładnie wyglądały. :piwo:
Ryby podobno bardzo dobre, są jeszcze jakieś zupy, wyglądają smakowicie, teraz jem ciasto od gospodyni z figami rewelacja i winko czerwone super nie to co w sklepie jakieś doprawione wodą :dobani:
na plażę idziemy za godzinkę bo już jestem spalony :sloneczko: :hahaha1: .

Obrazek

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 26 cze 2017, 05:49

Cuba pisze:Tablet padł bo może mu gorąco? ;) :dobani:
Z telefonu czy z tabletu nie ma różnicy. Radzę tylko zwrócić uwagę na rozdzielczość przesyłanych zdjęć. Transfer w roamingu jeszcze chyba jest płatny (chodzi o telefon). Ale to zależy od taryfy.
Przez wi-fi gospodarza to wszystko można przesłać. :D :ok: :hurra:
Widoki fajne nie powiem :ok:
Wszystko idzie przez wifi gospodarza :hahaha1: :kawa1: :ok: .
A tablet padł bo to nikt nie naładował :dobani:
Dzisiaj jedziemy na zakupy do marketu może zrobię kilka fotek z cenami.

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 26 cze 2017, 10:42

Gwiazdy na wakacjach

Obrazek

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 26 cze 2017, 16:58

Dzisiejszy obiad to kawał duży kozy :D
warzywa takie grillowane, ziemniaki zapiekane i dwie papryki faszerowane to nas kosztowało ok 13 euro :ok:
A co do Albanii są plany na następny rok, chociaż mamy tylko ok 150 km do granicy :D

Obrazek
A to lokalna przedstawicielka zwierząt hodowlanych spożywana często na obiad :D
Sławcio pisze: Napisz jak ci ta kozina smakuje. Podobnież twarde to i łykowate.
Warzywek zazdraszczam. U nas papryka po 9 zł. Na leczo gdzieś za 2 tygodnie. Truskawki powoli się kończą.
Ma taki specyficzny smak, jest tłusta i faktycznie trochę twarda,
- pomidory po 95 centów do 1,5 euro, średnio trzeba liczyć 1 euro.
Smak nie taki jak u nas z fabryki.
- Zielona papryka ok 90 centów, czerwona taka długa i słodka ramiro się u nas nazywa to ok 2 euro.
Sery wszelakie od takich co przypominają fete do takich jak coś nasze oscypki tylko nie wędzone , białe.
Oliwki takie z beczki, małe , duże, różne smaki od papryki po czosnek.
Nam najlepiej smakują wszystkie warzywa wymieszane , oliwki i ser mniam mniam :D .
- Na plaży lody gałka 60 centów, frytki 2 euro, chamburger duży 2 euro.
Tak na szybko napisałem ceny i z głowy np taki sam
- chamburger w tym markecie gdzie robimy zakupy wychodzi 1 euro ,
- a jeszcze zapomniałem spory kawałek pizzy przy plaży 1,5 euro.
Teraz odpoczywamy pijemy piwo butelka 2 litra za 1,4 euro, cienkie i dobre na taką pogodę, jemy pomidory z oliwkami , serem i papryką, może wieczorem mały spacer. :D

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 26 cze 2017, 19:29

Przykładowe ceny na foto:

Bazarek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Market

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Środki czystości i piorące

Obrazek

Obrazek

Pieczywo Nabiał

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słodycze

Obrazek

Obrazek

Obiadki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 26 cze 2017, 22:28

Po lewej stronie jest ta cielęcina co jadłem, w środku koza, a po prawej skrzydełka z kurczaka.
W każdy dzień jest coś innego serwowane, miałem ochotę dzisiaj na coś ala zupa ale jej nie było za to było jakieś ciasto lub omlet, to na tym drugim zdjęciu.
Te butelki z bazarku z białymi nakrętkami, to rakija ze wszystkiego, jabłka, gruszki, winogron, chyba nie było tylko z kamienia 35as :hahaha1:
Kolejne butelki to różne soki bardzo słodkie i gęste, a w tym worku plastikowym są grzyby borowiki, tylko jakoś strasznie wielkie :niewiem:
W pierwszej chwili pomyślałem, że są z Czarnobyla :hahaha1:
35as No fakt na tym jednym zdjęciu obiadu po lewej stronie jest pieczona głowa, całą jedna nawet nie była dokładnie ogolona, tego nie będę smakować :hahaha1: ;)

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 26 cze 2017, 22:41

Propozycja spędzenia wolnego czasu i przy okazji zobaczenia kawałka pięknego wybrzeża Czarnogóry. :ok:

Obrazek
Dla chcącego nic trudnego :ok: :D , pogoda pewna , a ceny podobne do naszych, wszyscy bardzo mili
Ja polecam :ok: :D

Gwiazdy
Forumowicz

Czarnogóra, Bar 2017

Post autor: Gwiazdy » 27 cze 2017, 13:26

Po wycieczce do Sutomore, niewielkie miasteczko turystyczne oddalone o ok 5 km. Wydawało się nam ze plaża jest fajniejsze tzn mniejsze kamienie, szersza i ceny jak by troszkę mniejsze.
Za obiad w barze, bo do restauracji to mu trochę brakowało, na dwie osoby wyszło nas 13 euro, w tym był talerz zupy podobnej do rosołu, gulasz w sosie pomidorowym z grubym makaronem (bardzo dobre), do tego sałatka warzywna z serem typu feta wielka porcja, duża porcja pieczywa, a na koniec ośmiorniczki grillowane z pieczonymi ziemniakami .
Były to dwie porcje a starczyło by na 3 osoby, żadne piwo, wino i inne picie już nam nie weszło .
Teraz odpoczynek na kwaterze, klima na 17 stopni.
Za godzinę idziemy na plażę 516

ODPOWIEDZ

Wróć do „EUROPA - relacje”