Berekfürdő Węgry 2017

Fotorelacje z podróży po Europie oprócz Polski
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2014 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Re: Berekfürdő Węgry 2017

Post autor: Marek LU » 16 lip 2017, 07:46

Nocleg w Berekfürdő na kwaterze blisko kąpieliska kosztuje 1550 Ft - 21,7 zł od osoby.

Obrazek

Woda tryskająca spod ziemi zawiera dużo minerałów, które potrafią zmniejszyć przekrój rury.

Obrazek
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 16 lip 2017, 09:50

To o wiele taniej niż u nas . :(
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka. Mam za to inną Debilną Hondę. :D

Awatar użytkownika
Gwiazdy
Karawanier

Post autor: Gwiazdy » 17 lip 2017, 22:58

Bo u Nas ceny są zachodnie, a wypłaty mamy w PLN ;) ,
takie życie trzeba szukać miejsc, gdzie za nasza jałmużnę można wypocząć :dobani:
Ja tam już planuje na następny sezon :D .

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 18 lip 2017, 00:05

Planowanie to podstawa sukcesu. :ok:
:zdrowko:
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 18 lip 2017, 07:29

Noclegi na kwaterach nie raz są tańsze od kempingów bo nie ponosimy opłat parkingowych, klimatycznych i za energię elektryczną. Na kempingu obsługa jest anonimowa, na kwaterze gospodarz potrafi ugościć miejscowym trunkiem. Jedyną wadą kwater jest ich brak w sezonie, rezerwacji należy dokonywać wcześniej. Zdarzają się okazje wynajęcia kwatery prosto z marszu ale trzeba mieć szczęście.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdy
Karawanier

Post autor: Gwiazdy » 18 lip 2017, 14:47

Marek LU pisze:Noclegi na kwaterach nie raz są tańsze od kempingów bo nie ponosimy opłat parkingowych, klimatycznych i za energię elektryczną. Na kempingu obsługa jest anonimowa, na kwaterze gospodarz potrafi ugościć miejscowym trunkiem. Jedyną wadą kwater jest ich brak w sezonie, rezerwacji należy dokonywać wcześniej. Zdarzają się okazje wynajęcia kwatery prosto z marszu ale trzeba mieć szczęście.
W zeszłym roku w Hajduszoboszlo ,jak byliśmy na zwiadach ;) ,to jak widzieli obce tablicę rejestracyjne ,sami zagadywali czy szukamy noclegu,a było to w wakacje.Wszystko wydaje mi się od szczęścia :D .

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 18 lip 2017, 16:08

Gwiazdy pisze:W zeszłym roku w Hajduszoboszlo ,jak byliśmy na zwiadach ;) ,to jak widzieli obce tablicę rejestracyjne ,sami zagadywali czy szukamy noclegu,a było to w wakacje.Wszystko wydaje mi się od szczęścia :D .
Mnie w podobny sposób zaczepił pewien pan w Tokaju. Przenocował, ugościł i wystawił rachunek, który z radością uregulowaliśmy. Nocleg mieliśmy w eleganckim domu z kawiarnią na dole. Następnego dnia z ciekawości zapoznałem się z kursem forinta bo jegomość był nadzwyczaj uprzejmy. Okazało się, że zapłaciliśmy dwa razy więcej. Od tamtego czasu prowadzę notatki, śledzę warunki zakwaterowania a kurs forinta sprawdzam przed wyjazdem. Podobnie kiedyś w Miskolcu napiliśmy się piwa w polecanej przez miejscowych restauracji, kelner przyjął zamówienie, podniósł kciuk do góry mówiąc bardzo dobry wybór! Za kufel prawidłowo schłodzonego Staropramena wyszło 12,5 zł.

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 18 lip 2017, 17:41

Jak się wyjeżdża za granicę dobrze wiedzieć gdzie i za ile się jedzie. :D
Dzisiaj człowiek opowiedział mi historię jak był na Ukrainie. Złamał mu się dyszel od przyczepy. Tak spanikował, że na szmatach dojechał do Polski i dopiero dobrze naprawił.
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 18 lip 2017, 19:12

W jednym z krajów atrakcyjnych turystycznie pobyt na przydomowym kempingu obstalowałem z gospodarzem. W dniu naszego wyjazdu gospodarz wsiadł w łódkę i popłynął w siną dal. Zagadnięta gospodyni odrzekła, że ona jest szefem a jej chłop jest głupi i nie zna się na cenach. Skasowała nas dwukrotnie więcej niż było ustalone.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdy
Karawanier

Post autor: Gwiazdy » 18 lip 2017, 22:27

Staram się planować wydatki,ale zawsze pytam i sprawdzam dwa razy co ile kosztuje. Kiedyś w Egipcie po wieczornych rozmowach z animatorem dowiedziałem się że taxi przy hotelu kosztuje 10 dolarów,a miejscowy busik,jadący ok 90km przez miasto ,bez świateł,tylko klakson i ich muzyka z radia na full,futerko na desce rozdzielczej kosztował 1 dolara za 3 osoby.Wrażenia niezapomniane,ale to było dawno.

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 19 lip 2017, 20:55

Gwiazdy pisze:Staram się planować wydatki,ale zawsze pytam i sprawdzam dwa razy co ile kosztuje. Kiedyś w Egipcie po wieczornych rozmowach z animatorem dowiedziałem się że taxi przy hotelu kosztuje 10 dolarów,a miejscowy busik,jadący ok 90km przez miasto ,bez świateł,tylko klakson i ich muzyka z radia na full,futerko na desce rozdzielczej kosztował 1 dolara za 3 osoby.Wrażenia niezapomniane,ale to było dawno.
Jak to mówią? Podróże kształcą. Żadna szkoła nie ma takich doświadczeń w swoim programie nauczania.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdy
Karawanier

Post autor: Gwiazdy » 19 lip 2017, 21:35

Marek LU pisze:
Gwiazdy pisze:Staram się planować wydatki,ale zawsze pytam i sprawdzam dwa razy co ile kosztuje. Kiedyś w Egipcie po wieczornych rozmowach z animatorem dowiedziałem się że taxi przy hotelu kosztuje 10 dolarów,a miejscowy busik,jadący ok 90km przez miasto ,bez świateł,tylko klakson i ich muzyka z radia na full,futerko na desce rozdzielczej kosztował 1 dolara za 3 osoby.Wrażenia niezapomniane,ale to było dawno.
Jak to mówią? Podróże kształcą. Żadna szkoła nie ma takich doświadczeń w swoim programie nauczania.
Wychodzę z takiego założenia, że po co mam wydawać kasę, jeżeli coś zobaczę, zwiedzę, zjem tam gdzie jedzą miejscowi i pojadę dwa razy za te same pieniądze :zdrowko: :hahaha1:
a nie tak jak nasi znajomi samolot full wypas, no ale oni z kasa się nie liczą ;)
Ja jak rano wstaję i piję kawę, to zawsze z kimś zagadam, a o Dzień dobry nigdy nie zapominam ;).

Awatar użytkownika
Ernest
Forumowicz

Post autor: Ernest » 19 lip 2017, 21:41

Gwiazdy pisze:
Marek LU pisze:
Wychodzę z takiego założenia,że po co mam wydawać kasę,jeżeli coś zobaczę,zwiedzę,zjem tam gdzie jedzą miejscowi i pojadę dwa razy za te same pieniądze :zdrowko: :hahaha1:,a nie tak jak nasi znajomi samolot full wypas,no ale oni z kasa się nie liczą ;) .Ja jak rano wstaję i piję kawę,to zawsze z kimś zagadam, a o Dzień dobry nigdy nie zapominam ;).
To na karawaningowca nadajesz się wyśmienicie.
Uprzejmość to podstawa podróży :ok:
Edward K. Jutro się zawitam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „EUROPA - relacje”