Berekfürdő Węgry 2017

Fotorelacje z podróży po Europie oprócz Polski
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2018 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Gwiazdy
Forumowicz

Re: Berekfürdő Węgry 2017

Post autor: Gwiazdy » 03 lip 2017, 21:55

W zeszłym roku nasz skład 3 osoby i pies , bo młoda jest juz za stara ;) , przyczepa , auto i reszta co potrzebne na kempingu , wejście i wyjście na baseny bez ograniczeń w Tiszaujvaros, za Miszkolcem kosztowało nas coś ok 120 zł. Są domki murowane , skromne , ale czyste i jest tam wszystko co potrzebne, jedyny tylko problem to trafić na wolny domek :dobani: ,
bo ludzie zamawiają jak wyjeżdżają na kolejny termin . Sam kemping duży i miejsce można sobie dowolnie wybrać :D .
Tak było w zeszłym roku :D .

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 03 lip 2017, 22:03

Powoli zrobi się nam mały ranking. :ok:
Cuba jutro posprząta żeby nie robić ....... Markowi w temacie. :zawstydzony:
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka. Mam za to inną Devilną Hondę. :D

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 03 lip 2017, 22:50

Zdaję sobie sprawę, że są tańsze miejsca kempingowe. Po iluś tam próbach wybraliśmy Berekfürdő ze względu na błogi cień na kempingu i kapielisku, rodzaj wód leczniczych (nam nie szkodzą ani nie pomagają), ciszę i spokój w nocy, czystość i bardzo miłą obsługę. Incydenty pomijam bo jak to w życiu, muszą być. Przeczesaliśmy teren od Vrbova na Słowacji aż za Balaton. Zajęło nam to kilkanaście lat. Dzisiaj ujawnił się gorący zwolennik opcji, której nie znoszę. Jutro zaczynam agitację. Do wsparcia mam sąsiada, który ze swoją żoną zajadają się smażonymi rybami po 100zł/1kg. Dzisiaj zostaliśmy nazwani bolszewikami i otrzymaliśmy propozycję trwałego wyjazdu na Białoruś. Kolega nie wie z kim zaczął tańczyć.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Agnieszka » 04 lip 2017, 19:54

Dzisiaj zostaliśmy nazwani bolszewikami i otrzymaliśmy propozycję trwałego wyjazdu na Białoruś. Kolega nie wie z kim zaczął tańczyć.
Jako stara plotkara usycham z ciekawości o co chodzi. ;) :hahaha1:
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 04 lip 2017, 20:39

Agnieszka pisze:
Dzisiaj zostaliśmy nazwani bolszewikami i otrzymaliśmy propozycję trwałego wyjazdu na Białoruś. Kolega nie wie z kim zaczął tańczyć.
Jako stara plotkara usycham z ciekawości o co chodzi. ;) :hahaha1:
Mamy sąsiadów ultraprawicowców, którzy chcą narzucić innym swój ogląd rzeczywistości. Po wczorajszym pojedynku słownym dzisiaj nas unikają. Mamy trochę czasu, poczekamy.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Gwiazdy
Forumowicz

Post autor: Gwiazdy » 04 lip 2017, 21:42

Marek LU pisze:Zdaję sobie sprawę, że są tańsze miejsca kempingowe. Po iluś tam próbach wybraliśmy Berekfürdő ze względu na błogi cień na kempingu i kapielisku, rodzaj wód leczniczych (nam nie szkodzą ani nie pomagają), ciszę i spokój w nocy, czystość i bardzo miłą obsługę. Incydenty pomijam bo jak to w życiu, muszą być. Przeczesaliśmy teren od Vrbova na Słowacji aż za Balaton. Zajęło nam to kilkanaście lat. Dzisiaj ujawnił się gorący zwolennik opcji, której nie znoszę. Jutro zaczynam agitację. Do wsparcia mam sąsiada, który ze swoją żoną zajadają się smażonymi rybami po 100zł/1kg. Dzisiaj zostaliśmy nazwani bolszewikami i otrzymaliśmy propozycję trwałego wyjazdu na Białoruś. Kolega nie wie z kim zaczął tańczyć.
My Węgry , to kilka razy , nie jesteśmy znawcami , takie miejsce znalazłem czysto , wiarę tanio , ciepła woda , kemping duży , czysty, jedyna wada to mało cienia . Jak przyjeżdżają z Rzeszowa i pobliskich miejscowości , to jest sporo ludzi , ale jest bezpiecznie i cisza wieczorem .
Węgry są blisko zawsze można sprawdź inne miejsca :D .
Pozdrawiamy gwiazdy 516 :D .

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 05 lip 2017, 07:17

W Berekfürdő jest chyba mikroklimat leczniczy. Leczyli się tutaj piloci Luftwaffe a potem sowieccy do lat 90tych.

alejka w Berekfürdő

Obrazek

Bigos znany tutaj pod nazwą kapusta

Obrazek

Kempingowa rura, u nas takich nie ma

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 05 lip 2017, 10:03

Do czego jest ta rura?
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 05 lip 2017, 13:28

Rzeczona rura odprowadza z kąpieliska wystygniętą do 32 st C wodę. Takich rur jest kilka, dalej woda w stawach stygnie naturalnie i jest zrzucana do rzeczki. Po drodze są mechaniczne napowietrzacze. Ryby w rzeczce biorą na zawołanie.
Pizza margerita o średnicy 30 cm kosztuje 890 Ft - 12,5 zł. Pizza z dodatkami 1090 Ft - 15,26 zł. W piątek jest zaplanowana tania ryba za 70 zł 1 kg.

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 05 lip 2017, 15:22

No to będzie postny piątek na promocji. :hahaha1:
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 06 lip 2017, 08:36

I jak wymiana poglądów z "prawdziwymi polakami" :D :szok:
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
Gabor
Forumowicz

Post autor: Gabor » 06 lip 2017, 08:59

Ja też jestem ciekawy. Do tej pory na kempingach raczej nie spotkałem się z eksponowaniem poglądów politycznych.
każdy miał ale się nie mówiło. Przy alkoholu był niepisany zakaz poruszania "polityki"
Potrzebny jest czyjś uśmiech, aby samemu też się uśmiechnąć. Grzegorz z Małżonką.

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 06 lip 2017, 16:28

Unikamy spotkań z osobnikami pierwszej kategorii, wymieniamy tylko poranne pozdrowienia. Chyba nie mam siły na rozmowy, ciągle jestem głodny, dzisiaj zjadłem dodatkowo kilka kromek chleba ze smalcem i cebulą. Może to przez upały? Miałem na czarną godzinę promocyjny pasztet za 2 zł to poszedł w nocy. Tutejszy kot tylko puszkę wylizał.

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 06 lip 2017, 21:20

I tak i bezpieczniej i spokojniej.
A niech się kisza w swojej nienawiści do wszystkiego.
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 07 lip 2017, 06:37

Dwa dni z rzędu braliśmy udział w pokazach naukowych

Teleskop

Obrazek

Globus utrzymywany na statywie za pomocą pola magnetycznego

Obrazek

Kawałek metalu unoszący się nad stołem zaprzecza prawom grawitacji

Obrazek

Moja sztuczka w podziękowaniu naukowcom. Plastikowy widelec zawieszony obok krawędzi skrzynki

Obrazek

Pizza fi 30 cm

Obrazek

Piec chlebowy opalany tradycyjnie, służy do wszystkiego do pizzy też

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „EUROPA - relacje”