Anglia 2012 - Salisbury i okolice (GB)

Fotorelacje z podróży po Europie oprócz Polski
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2018 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Anglia 2012 - Salisbury i okolice (GB)

Post autor: Marek LU » 16 lis 2014, 19:23

Wycieczka do Salisbury w Anglii trwała 14 dni. Nie było tak strasznie i drogo jak niektórzy powiadają. Nie wiedziałem, że tam w jednym mieście mogą być dwie ulice o tej samej nazwie. Wpisałem nazwę ulicy, zapytało o numer, podałem byle co i zajechałem tam gdzie podałem numer. 10 km od celu. Najważniejszy jest kod pocztowy albo podanie współrzędnych celu.

Obrazek
autostrada w Polsce, cena dla mnie jak zwykle x 2, za koła bliźniacze na tylnej osi

Obrazek
śmigło wiatrowni na lawecie

Obrazek
obsada śmigła

Obrazek
wjazd do terminalu, bilet kupowany jak zwykle, z marszu

Obrazek
ostatni płacą najmniej, w ładowni miejsca jest dużo, o północy zazwyczaj tak bywa

Obrazek
pojazd zamaskowany, można biwakować

Obrazek
mój samochód kosztował odrobinę więcej

Obrazek
Salisbury centrum

Obrazek
katedra

Obrazek
cennik

Obrazek
kamping koło gospodarstwa rolniczego

Obrazek
bezpłatny kamping

Obrazek
sprzątanie bezpłatnego parkingu, robią to pensjonariusze przybytku odosobnienia

Obrazek
po lewej stronie są drzwiczki, którymi kościelny wychodzi na czubek aby wymienić żarówkę, katedra Salisbury

Obrazek
w drodze na zjazd pojazdów parowych

Obrazek
bezpłatny parking, moje miejsce jest między tymi pojazdami

Obrazek

Obrazek

Link do zdjęć: https://picasaweb.google.com/marekrajsz ... wrfJtauTKQ
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Awatar użytkownika
Kajtek
Forumowicz
Imieniny:

Re: 2012 Salisbury i okolice (GB)

Post autor: Kajtek » 21 lis 2014, 21:32

Czytam ten wątek.
Obejrzałem zdjęcia.
To świetny materiał na piękną relację.
Opisy zdjęć też OK!

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 22 lis 2014, 12:32

Dzięki za przychylność. Z powodu braku czasu albo lenistwa nie mogę zdobyć się na spłodzenie dłuższego tekstu. Przepraszam. Interpretację zamieszczonego materiału pozostawiam wyobraźni obserwatorów.
Za zrozumienie mała nagroda
Obrazek
W miejscu pokazanym czerwoną strzałką są drzwiczki, którymi kościelny wychodzi na szczyt wieży. Najwyższej wieży w Anglii.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Awatar użytkownika
maik
Forumowicz

Post autor: maik » 22 lis 2014, 13:10

Marek.
Chyba zostanę fanem Twoich podróży. :ok:
Na pewno zostanę. :super:
"Mazowsze jest piękne" - Adam

Awatar użytkownika
maik
Forumowicz

Post autor: maik » 24 lis 2014, 00:44

Na wstawionej fotce w pierwszym poście widać dokładnie te drzwiczki. Strach się bać.
"Mazowsze jest piękne" - Adam

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 25 lis 2014, 20:41

Ale ta haubico-armata samobieżna to raczej z Bundeswery a nie z Brytanii?
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka. Mam za to inną Devilną Hondę. :D

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 25 lis 2014, 22:23

Fajna wyprawa i fajne fotki. :ok: Mam w GB dwoje dzieci i troje wnuków. Do tej pory zamiast kampera wybierałem samolot. Może trzeba będzie jednak zdecydować się kiedyś na wyjazd lądowy a nie powietrzny. :niewiem: Przerażają mnie jednak ceny promów, tym bardziej że syn mieszka w Północnej Irlandii i aby tam się dostać z kontynentu (z Francji) trzeba przeprawiać się promami 2 razy ( w jedną stronę). :mur:
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 26 lis 2014, 18:35

Sławcio pisze:Ale ta haubico-armata samobieżna to raczej z Bundeswery a nie z Brytanii?
Ktoś sobie kupił z demobilu, zdjęcie zrobiłem wracając do domu na parkingu autostradowym koło Hannoveru.
Teurgus pisze:Mam w GB dwoje dzieci i troje wnuków. Przerażają mnie jednak ceny promów, tym bardziej że syn mieszka w Północnej Irlandii i aby tam się dostać z kontynentu (z Francji) trzeba przeprawiać się promami 2 razy ( w jedną stronę). :mur:
Można spróbować połączyć przyjemne z pożytecznym. Link do jarmarków gdzie można kupić wszystko kilka razy taniej niż u nas. www.carbootjunction.com/
Dzieci na pewno nie raz tam były.
Polskie okna fasadowe i dachowe są w tej chwili najbardziej poszukiwane w Europie. Ceny tych okien są kilka razy większe niż u nas. Klientom nie przeszkadza nawet to, że nasze okna otwierają się do wewnątrz.
I w ten sposób można by wpaść w uzależnienie.
Reszty można się domyślać.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „EUROPA - relacje”