Strona 1 z 1

Żelazna Trasa Rowerowa (Železná cyklotrasa)

: 11 paź 2020, 13:14
autor: Irel
Tytuł brzmi dość tajemniczo, ale jest to po prostu 55 kilometrowy, transgraniczny szlak rowerowy w większości poprowadzony nasypami zlikwidowanych linii kolejowych. Najlepsza jest 15-kolometrowa droga rowerowa, która śladem dawnej linii kolejowej prowadzi z Godowa przez Jastrzębie-Zdrój do Zebrzydowic.
Żeby się jednak dostać do tej trasy musiałem pojechać do Godowa. który leży 125 kilometrów od miejsca w którym mieszkam. Odległość ta jednak nie jest jakąś uciążliwością, bo prawie cały dojazd odbywa się autostradą A1. Dojazd do Godowa odbył się oczywiście kamperem, aby po przejechaniu całej trasy można było skonsumować w jego wnętrzu obiad dla wzmocnienia organizmu wyczerpanego wycieczką. Gdyby ktoś wybierał się na podobna przejażdżkę, to najlepiej zaparkować przy Urzędzie Gminy w Godowie, skąd zaczyna się ten szlak. Żelazny Szlak Rowerowy jest łatwy, dlatego z przejechaniem nie powinni mieć problemu nawet mniej zaawansowani rowerzyści oraz dzieci. Szosowcy też będą zadowoleni, bo poza 500-metrowym szutrowym odcinkiem, który łatwo można ominąć, cały szlak to utwardzone drogi. Więcej informacji o tym szlaku można znaleźć tutaj https://roweremposlasku.pl/zelazny-szlak-rowerowy/

Początek szlaku. Kamper na parkingu przed UG w Godowie.

Obrazek

Trasa rowerowa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sporym mankamentem jest oznakowanie po czeskiej stronie szlaku i to już tuż po przekroczeniu granicy. Od Karwiny raczej się zgaduje niż wybiera trasę. Jednak muszę przyznać, że wycieczka była udana, a pogoda dopisała.

Re: Żelazna Trasa Rowerowa (Železná cyklotrasa)

: 11 paź 2020, 22:22
autor: Cuba
Fajne widoki. Z czechami to tak zawsze

Re: Żelazna Trasa Rowerowa (Železná cyklotrasa)

: 12 paź 2020, 10:59
autor: Bega
Miałeś fan, żeby tak wyjechać. :ok: :hurra:

Re: Żelazna Trasa Rowerowa (Železná cyklotrasa)

: 16 paź 2020, 10:52
autor: Ernest
ciekawe czy zadziała
Szlak - Żelazny Szlak Rowerowy - https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... sp=sharing

Chyba działa :ok:

Re: Żelazna Trasa Rowerowa (Železná cyklotrasa)

: 27 paź 2020, 09:52
autor: Dorota
Z Czechami zawsze mieliśmy na pieńku. Chociaż może teraz jak razem jesteśmy w UE to im przechodzi