Wielkopolska kamperem - zajawka

Fotorelacje z podróży po Polsce
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2020 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Wielkopolska kamperem - zajawka

Post autor: Irel » 06 wrz 2020, 22:29

Jakoś się tak dziwnie złożyło, że moich dotychczasowych podróżach omijałem Wielkopolskę, krainę przez którą przepływa rzeka Warta, druga (po Wiśle) najdłuższa rzeka Polski, której źródła są nieodległe od miasta w którym mieszkam i przez które rzeka ta również przepływa. Rzeka Warta nad którą leży Myszków znalazła się też w herbie miasta w postaci niebieskiej wstęgi usytuowanej w dolnej części tarczy herbowej.

Obrazek

Tak więc, między innymi przez sentyment do "mojej" rzeki, postanowiłem odwiedzić Wielkopolskę, region słynący z gospodarności i pięknych widoków. Zacząłem jednak od Kruszwicy, która leży na Kujawach, a nie w Wielkopolsce. Mam jednak nadzieję, że czytelnicy wybaczą mi to drobne przekłamanie wynikające z "licentia poetica" stworzonej dla tej relacji.
Nasza kamperowa podróż objęła najpierw miejscowości leżące na południe od Poznania, a po przejechaniu przez miasto, te lezące na północ od niego. Przedstawię kilka fotek z ponad 400, które zrobiłem podczas naszej podróży.

"Mysia wieża" w Kruszwicy

Obrazek

Jezioro Gopło

Obrazek

Katedra w Gnieźnie

Obrazek

Fragment zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Relikwiarz skrzynkowy św. Korduli

Obrazek

Kopia Drzwi Płockich z katedry Wniebowzięcia NMP, obecnie w soborze św. Sofii w Nowogrodzie Wielkim w Rosji

Obrazek

Pomnik "Glana" w Jarocinie. Instalacja wielkiego glana, czyli kultowego buta, odsłonięta została 15 lipca 2011r. Dzieło ma ponad dwa metry wysokości. Glany zdobyły popularność w latach 70. i 80. w Wielkiej Brytanii i związane były z muzyką punkrockową. W Polsce także noszono wówczas takie obuwie, które „zdobywano” głównie w wojskowych magazynach albo przywożono z Rumunii.

Obrazek

Rynek w Jarocinie

Obrazek

Pałac w Rydzynie

Obrazek

Kościół farny w Osiecznej i zabudowa miasta

Obrazek

Obrazek

Wiatraki - Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej

Obrazek

Parowozownia w Wolsztynie- jedyna w Europie, a prawdopodobnie nawet i na świecie, czynna lokomotywownia, z której niemal codziennie parowozy wydawane są do prowadzenia planowych pociągów pasażerskich.

Obrazek

Obrazek

Wielkopolskie muzeum pożarnictwa w Rakoniewicach- to ten budynek szachulcowy w głębi kadru, dawny zbór ewangelicki

Obrazek

Zbiory muzealne

Obrazek

Lokomobila samobieżna z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Obrazek

Samoloty rolnicze z ekspozycji muzeum

Obrazek

Puszczykowo - muzeum Arkadego Fiedlera

Obrazek

Obrazek

Rogalin- pałac Raczyńskich

Obrazek

Wnętrza pałacowe- biblioteka

Obrazek

Rogalińskie dęby

Obrazek

Pałac w Kórniku

Obrazek

Parafia Archikatedralna pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu

Obrazek

Poznański ratusz

Obrazek

Baszta Halszki w Szamotułach

Obrazek

Zbiory ikon w muzeum w Szamotułach

Obrazek

Zamek w Sierakowie

Obrazek

Wnętrza zamkowe

Obrazek

Klamrą spinającą prezentację pozostaje rzeka Warta. Ponieważ Warta wspomniana była na początku prezentacji, więc musi być również i na jej końcu, wiążąc w całość ten krótki szkic.

Widok sprzed zamku na rzekę Wartę

Obrazek

Na całą relacje oraz resztę zdjęć i opisów trzeba cierpliwie poczekać, bo ciąg dalszy na pewno nastąpi.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Re: Wielkopolska kamperem - zajawka

Post autor: Irel » 13 wrz 2020, 11:17

Jak widzę zainteresowanie relacją jest raczej niewielkie.Tłumaczę to sobie ciepłą aurą i porą grzybobrań co może przekładać się na brak czasu do przeglądania forum. W każdym razie przed przystąpieniem autora prezentacji do pisania relacji sytuacja jest mało komfortowa. :( :( :niewiem:
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Sławcio » 13 wrz 2020, 17:41

Nie upadaj na duchu. Piękna pogoda jest, to każdy korzysta.
Ja, pomimo że jestem wielkim fanem twoich relacji, tym razem ruszyłem tyłek w plener, zamiast siedzieć przed komputerem.
Za trzy dni mają być opady więc i sytuacja na froncie się zmieni. ;) :zdrowko:
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D

Awatar użytkownika
Janek i Monika
Forumowicz

Post autor: Janek i Monika » 15 wrz 2020, 11:08

Sławcio pisze:
13 wrz 2020, 17:41
Nie upadaj na duchu. Piękna pogoda jest, to każdy korzysta.
Ja, pomimo że jestem wielkim fanem twoich relacji, tym razem ruszyłem tyłek w plener, zamiast siedzieć przed komputerem.
Za trzy dni mają być opady więc i sytuacja na froncie się zmieni. ;) :zdrowko:
Jak lato wróciło, to nie ma szans na czytanie. Wybacz. :D
Wielu najgorszych czynów na świecie dokonują ludzie,
którzy wierzą, szczerze wierzą, że robią to, co najlepsze;
zwłaszcza kiedy w sprawę wmieszany jest jakiś bóg.
T Pratchett

Awatar użytkownika
Jacek i Agatka
Forumowicz

Post autor: Jacek i Agatka » 15 wrz 2020, 17:23

Jak zacznie padać to będziemy czytać. Irek nie smuć się na zapas.

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 15 wrz 2020, 18:06

Dzięki za słowa wsparcia. Aktualnie wypoczywam na Roztoczu i też nie mam czasu na czytanie, a tym bardziej pisanie :ok: 516

Jerzy Bierzy
Forumowicz
Imieniny: 27- 1- 0

Post autor: Jerzy Bierzy » 16 wrz 2020, 10:28

Nie puszczamy fochów jak wypoczywamy. :P
Nie obchodzę tych starych urodzin.
Mam na imię Jerzy. :zdrowko:

ODPOWIEDZ

Wróć do „POLSKA - relacje”