Plany Irela na 2020

Wyjeżdżasz? Zaplanowałeś swój wyjazd? podziel się. To pomoże innym przy wyjeździe w te same okolice.
Regulamin forum
Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Nie dotyczy użytkowników forum, do celów prywatnych.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2271
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Plany Irela na 2020

Post autor: Irel »

Moje plany na tegoroczny wyjazd, to wybrzeże państw przybałtyckich, a w szczególności Mierzeja Kurońska (Litwa), Półwysep Kolka( Łotwa) oraz wyspy Muhu i Saaremaa. Razem do przejechania 3300km, ale lajtowo z nastawieniem na aktywny wypoczynek, w tym na zwiedzanie rowerowe.

Obrazek
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Feniks
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 07 lut 2015, 22:16
Imieniny:

Re: Plany Irela

Post autor: Feniks »

Ale trasa !!!!!!!!!!!!
Podziwiam
Awatar użytkownika
Bożydar
Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 05 kwie 2015, 08:36
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Gąbin

Re: Plany Irela

Post autor: Bożydar »

Niezła wyprawa. Chociaż dlaczego Estonia?
Na południe jest ładniejsza i pewniejsza pogoda.
Pozdrawiam Bożydar
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2271
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Plany Irela

Post autor: Irel »

Bożydar pisze: 05 mar 2020, 11:19 Niezła wyprawa. Chociaż dlaczego Estonia?
Na południe jest ładniejsza i pewniejsza pogoda.
Dlatego, że są to kraje gdzie plaże są puste, a ludzie życzliwi i gdzie oprócz kilku atrakcyjnych turystycznie miejsc gdzie kwitnie komercja, można poczuć się prawdziwym turystą, który nie musi płacić za samą możliwość "oddychania"zagranicznym powietrzem.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Feniks
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 07 lut 2015, 22:16
Imieniny:

Re: Plany Irela

Post autor: Feniks »

Irel pisze: 05 mar 2020, 14:24
Bożydar pisze: 05 mar 2020, 11:19 Niezła wyprawa. Chociaż dlaczego Estonia?
Na południe jest ładniejsza i pewniejsza pogoda.
Dlatego, że są to kraje gdzie plaże są puste, a ludzie życzliwi i gdzie oprócz kilku atrakcyjnych turystycznie miejsc gdzie kwitnie komercja, można poczuć się prawdziwym turystą, który nie musi płacić za samą możliwość "oddychania"zagranicznym powietrzem.
Przemyślę plany urlopowe. :ok:
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3977
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Plany Irela

Post autor: Sławcio »

Jak podzielisz na etapy? Gdzie noclegowiska?
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2271
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Plany Irela

Post autor: Irel »

Planuję następujące etapy podróży przed przeprawieniem się na wyspę Saaremaa.

Pierwszy postój w Pojżaście ( dzielnica Kowna). Do przejechania 690 km, 8 godz.

1.Pożajście. Darmowy parking przy największym na Litwie zespole klasztornym. Idealny na nocleg. W nocy cisza i spokój. Jest możliwość zatankowania wody w restauracji klasztornej. Wokół ciekawe trasy rowerowe GPS 54.875915 E 4.020525

2. Pożajście. Kilkaset metrów od głównego parkingu klasztornego, jest kolejne miejsce, z możliwością zatrzymania się kamperem. Duży, bezpłatny parking, nad brzegiem "kowieńskiego morza". Możliwość kąpieli i biwakowania. Na miejscu bezpłatna toaleta. Teren oświetlony. Możliwość ciekawych spacerów. GPS 54.876621 24.014859

lub Rumszyszki 696 km, 8 godz.

3. Rumszyszki. Darmowy parking obok białego kościoła z XIXw. Nieopodal studnia, z której można nabrać wody do kampera GPS 54°51'35.6"N 24°12'06.2"E, 54.859886, 24.201732

Drugi postój przed Virtsu (przeprawa promowa na wyspę Saremaa ), po przejechaniu 514 km, 6 godz.

1. Matsalu - Siedziba Parku Narodowego RMK GPS 58.714566, 23.815901

Takie miejsca biwakowe organizuje RIIGIMETSA MAJANDAMISE KESKUS czyli w skrócie RMK, która jest organizacją estońskich lasów państwowych. Noclegi na terenie RMK są BEZPŁATNE.
Mam zamiar w czasie podróży po Estonii korzystać właśnie z takich biwaków RMK, które wyposażone są zawsze w piec żeliwny, porąbane drewno i suchą toaletę. Zainteresowanym RMK mogę polecić stronę https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/voim ... D=#tulemus

Reasumując. Mam zamiar przed przeprawieniem się na Saaremę dwukrotnie zatrzymywać się na odpoczynek.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Ciok
Old Traveler
Posty: 576
Rejestracja: 07 lut 2014, 10:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Plany Irela

Post autor: Ciok »

Optymistyczne czasy przelotów, ale życzę sukcesów. :ok:
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2271
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Plany Irela

Post autor: Irel »

Już widzę, że z tegorocznego wyjazdu nic nie wyjdzie, bo teraz jedynym uprawnionym do bezproblemowego podróżowania jest koronawirus. Wierzę jednak, że zaraza kiedyś podwinie ogon i odejdzie, a my pozostaniemy w dobrym zdrowiu i dalej będziemy podróżować do bliskich i odległych krajów. Ja już przygotowuję się na ten czas. Oto moje plany zwiedzania estońskich wysp Saaremaa i Hiiumaa.

Obrazek

Obrazek

Dlaczego przebieg tej trasy jest taki, a nie inny postaram się pokazać w relacji gdy ta podróż dojdzie do skutku 516
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Cuba
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 07 mar 2015, 19:12
Lokalizacja: Międzyborów
Kontakt:

Re: Plany Irela

Post autor: Cuba »

Ciekawe to co proponujesz. :ok:
Kuba Pozdrawiam :)
Honda Varadero 125 V - Małe serce w dużym motocyklu
Dupy nie urywa ale pojeździć można na "B" :cool:
ZibiLT
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2020, 20:45
Imieniny: 17- 0- 0

Re: Plany Irela na 2020

Post autor: ZibiLT »

Skorzystaj ze stron:
kamping.lt
ZibiLT
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2020, 20:45
Imieniny: 17- 0- 0

Re: Plany Irela na 2020

Post autor: ZibiLT »

Przejrzyj strone
Znajdziesz na niej polecane miejsca turystycznie atrakcyjne , kempingi i itd w krajach baltyckich.
Zwiedzilem prawie te wszystkie miejsca
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3977
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Plany Irela na 2020

Post autor: Sławcio »

No jest tej lektury. 35as
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2271
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Plany Irela na 2020

Post autor: Irel »

ZibiLT pisze: 13 maja 2020, 21:22 Przejrzyj strone
Znajdziesz na niej polecane miejsca turystycznie atrakcyjne , kempingi i itd w krajach baltyckich.
Zwiedzilem prawie te wszystkie miejsca
Dziękuję za tę informację, ale jeżeli chodzi o kraje bałtyckie to nie jestem całkiem "zielony" (viewtopic.php?f=60&t=3187). Planowana podróż to odpoczynek i przy okazji zwiedzanie, czyli szukanie miejsc gdzie jest mało ludzi, czego kempingi raczej nie zapewniają. Dlatego postaram się z nich nie korzystac. Nastawiłem się na biwakowanie na RMK czyli RIIGIMETSA MAJANDAMISE KESKUS (https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/voim ... D=#tulemus). Ponieważ zamierzam zwiedzić tylko wyspy Muhu, Saarema i Hiiumaa oraz Park Narodowy na wyspie Wisladii, z kempingów raczej nie będę korzystał.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Dorota
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 25 cze 2015, 19:23
Imieniny:

Re: Plany Irela na 2020

Post autor: Dorota »

Dzisiaj ogłosili, że kraje nadbałtycki plus Norwegia się odblokowują. Możliwe, że Polska dołączy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planowanie wypraw karawaningowych”