Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Wyjeżdżasz? Zaplanowałeś swój wyjazd? podziel się. To pomoże innym przy wyjeździe w te same okolice.
Regulamin forum
Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Nie dotyczy użytkowników forum, do celów prywatnych.
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz
Posty: 387
Rejestracja: 11 lip 2016, 13:16

Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Victus »

Od lat planujemy wyjazd na Jurę ale nigdy Nam się to nie udaje.
Postanowiliśmy że tym razem wyruszymy tam w chłodniejsze dni.
Dlatego chcielibyśmy zapytać gdzie można zatrzymać się na noc dwie z dostępem do prądu.
Może znacie i polecacie jakieś nie drogie kempingi pola namiotowe lu b inne miejsca czynne późną Jesienią ?
:spanie1:
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3972
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Sławcio »

Musisz poczekać na Irela. On ma najświeższe informacje.
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Irel »

Bazę jurajskich kempingów i pól namiotowych masz tutaj viewtopic.php?f=131&t=2131
Trudno mi powiedzieć które z tych miejsc jest czynne do późnej jesieni więc najlepiej zadzwonić i dowiedzieć się u źródła.Wydaje mi się, że najpewniejsze miejscówki to te usytuowane przy gospodarstwach agroturystycznych np. Brzozowy Zakątek w Olsztynie, kompleks "Małe Dolomity" w Hucisku czy "Jurajski gościniec" w Podlesicach. Istnieje też możliwość postoju "na dziko" na gminnym i darmowym parkingu pod zamkiem w Mirowie. Można pogadać z właścicielem znajdującej się tam restauracji, od którego można byłoby dostac prąd. Sam nie korzystałem, ale rozmawiałem z ludźmi z "camperteamu", którzy tak właśnie na tym parkingu biwakowali. Link do mapy https://goo.gl/maps/bUHPVy3Pjkn
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Marek LU »

Nowy agregat prądotwórczy 1 kW i człowiek niezależny. W necie 400 zł, dostawa w 3 dni. W komisie widziałem piękną kozę za 250 zł, spróbuję wynegocjować niższą cenę.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Henryk
Forumowicz
Posty: 262
Rejestracja: 30 mar 2014, 20:26
Imieniny: 0- 0- 0

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Henryk »

Victus pisze: 18 wrz 2018, 12:41 Od lat planujemy wyjazd na Jurę ale nigdy Nam się to nie udaje.
Postanowiliśmy że tym razem wyruszymy tam w chłodniejsze dni.
Dlatego chcielibyśmy zapytać gdzie można zatrzymać się na noc dwie z dostępem do prądu.
Może znacie i polecacie jakieś nie drogie kempingi pola namiotowe lu b inne miejsca czynne późną Jesienią ?
A jakie masz plany na tej Jurze? Co chcesz zobaczyć?
Gdzie chcesz jechać?
No chyba masz jakiś plan? :D :niewiem:
Pisz, pomożemy :ok:
Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce.
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz
Posty: 387
Rejestracja: 11 lip 2016, 13:16

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Victus »

Np> Olsztyn – Zrębice – Dolina Wodącej – Żarki – Jaworznik – Niegowa – Podlesice – Ogrodzieniec – Klucze – Olkusz.
:spanie1:
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Irel »

Proponuję trasę Olsztyn, Żarki, Podlesice, Ogrodzieniec, Smoleń, Dolina Wodącącej, Pustynia Błędowska, Rabsztyn, Teczyn.
Olsztyn i rowerowe zwiedzanie okolic: Zamek Olsztyn, Góry Towarne, Góra Biakło ( to nie jest „literówka”). Na rynku jest informacja turystyczna ( czynna w dni robocze) gdzie można się zaopatrzyć w mapy jurajskich ścieżek rowerowych. Jeżeli dopisuje kondycja, to Zrębice, Siedlec (pustynia Siedlecka) i Bramę Twardowskiego można zaliczyć rowerowo. Można także te miejsca obejrzeć jadąc podana przeze mnie trasą, bo na wszystkie trafimy po drodze.
Proponuję 1 dzień poświęcić na obejrzenie w/w atrakcji. To jest minimum.
Dalej do Podlesic, po drodze zaliczając Żarki (Sanktuarium, Muzeum Rzemiosł, Stodoły żareckie) Jaworznik z Kuestą Jurajską i Kościołem św. Stanisława), Mirów, Bobolice.
Następnym etapem może być Smoleń (Zamek, Góry Zegarowe) Dolina Wodącej, Pustynia Błędowska, Rabsztyn (zamek), Teczyn ( zamek). Nie wiem ile czasu masz na to zwiedzanie, ale wg mnie potrzeba na to minimum 3 dni ( dwa noclegi). Link do mapy z trasą https://goo.gl/maps/iYq4dyS4cTM2
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Posty: 833
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:32
Lokalizacja: Mam tak samo jak Ty
Kontakt:

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Jacek »

Jestem Irel pod wrażeniem. Znasz temat🙌
Najciekawsze jest za widnokręgiem
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz
Posty: 387
Rejestracja: 11 lip 2016, 13:16

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Victus »

Dzięki Irku, dosyć szczegółowo to opisałeś, mapka przyda sie na pewno teraz tylko poszukam kempingów i parkingów w pobliżu
Nie wiem jeszcze czy rowery będziemy brali, bo to wszystko uzależnione jest od pogody i czym pojedziemy. W aucie mam hak i platformę na rowery a do Niewdówki, jeżeli ja zabierzemy to nie próbowałem jeszcze upychać rowerów
:spanie1:
Awatar użytkownika
Kajtek
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 27 wrz 2014, 07:42
Imieniny:

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Kajtek »

Bez roweru to nie to:-(
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz
Posty: 387
Rejestracja: 11 lip 2016, 13:16

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Victus »

i kolejna klapa -od poniedziałku do 4..11 miałem mieć urlop, podpisany wniosek ostał anulowany :red card: i mam tylko wolne 31 i 1.11.
Po ostało mi jeszcze 21 dni urlopu - co za ........ nie mam słów.
A taka ładna pogoda jest teraz.
:spanie1:
Awatar użytkownika
Jacek i Agatka
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2018, 17:41
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Kutno

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Jacek i Agatka »

Victus pisze: 31 paź 2018, 10:42 i kolejna klapa -od poniedziałku do 4..11 miałem mieć urlop, podpisany wniosek ostał anulowany :red card: i mam tylko wolne 31 i 1.11.
Po ostało mi jeszcze 21 dni urlopu - co za ........ nie mam słów.
A taka ładna pogoda jest teraz.
Życie bywa okrutne :dobani:
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Irel »

Ja dzisiaj przejechałem 70 km rowerem po jurajskich drogach i ścieżkach, podziwiając "piękne okoliczności przyrody". Jura jesienią jest najładniejsza, a jak jeszcze dopisuje pogoda, to tylko wsiadać na welocyped i pędzić przed siebie. 8441
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3972
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Sławcio »

Irel pisze: 31 paź 2018, 19:24 Ja dzisiaj przejechałem 70 km rowerem po jurajskich drogach i ścieżkach, podziwiając "piękne okoliczności przyrody". Jura jesienią jest najładniejsza, a jak jeszcze dopisuje pogoda, to tylko wsiadać na welocyped i pędzić przed siebie. 8441
Potwierdzam. Jesień na Jurze jest piękna. :ok:
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
Ciok
Old Traveler
Posty: 576
Rejestracja: 07 lut 2014, 10:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wyjazd na Jurę pożną jesienią

Post autor: Ciok »

Ja przedwczoraj przejechałem 150 km swoją katarynią po mazowieckich drogach podziwiając piękne jesienne krajobrazy. Mazowsze jest piękne a jak jest pogoda to super.
Oczywiście Jura także jest piękna. ;)
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planowanie wypraw karawaningowych”