Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Wyjeżdżasz? Zaplanowałeś swój wyjazd? podziel się. To pomoże innym przy wyjeździe w te same okolice.
Regulamin forum
Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Nie dotyczy użytkowników forum, do celów prywatnych.
Awatar użytkownika
Alan
Karawanier
Posty: 147
Rejestracja: 11 lut 2018, 09:03
Imieniny: 0- 0- 0
Kontakt:

Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: Alan »

Ruszam w Polskę, tym razem camperem. W 2016 objechałem całą Polskę po obrzeżach, ale na moto.
Link tutaj: http://moto-tours-ach.blogspot.com/2016/.
Tym razem poświęcam na wyprawę po Polsce więcej czasu, bez pośpiechu i stresu. Chcę też odwiedzić ciekawe i warte zobaczenia okolice w centralnych rejonach naszego pięknego kraju.
Etap 1 - ruszam już w sobotę 19.5.2018 na wschód, rejon Mazowsza i Podlasia.
Zamierzam na kolejny weekend (26-27.5) dotrzeć na zlot w Ziolowym Zakątku.
Planowane miejscowości po drodze to:
Drohiczyn, Siemiatycze, Mielnik/Grabarka, Nurzec, Hajnówka, Białowieża, Siemianowka, Białystok, Zabłudów, Bielsk, Brańsk, Koryciny (Zielony Zakątek).
Czy może macie jakieś uwagi, sugestie lub pomysły tyczące się np. noclegów, ciekawych miejsc do zwiedzenia. A może ktoś dołączy?
Tym razem podróżuję camperem jako singiel. Zapraszam i zachęcam do zwiedzania Polski. Planuję w wielu etapach zaliczyć najciekawsze miejsca. 516
Pozdrawiam serdecznie
Alan
Awatar użytkownika
Genio
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:15
Imieniny:

Re: Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: Genio »

Dziękuję za zaproszenie.
Bardzo podziwiam, że Kolega może sobie pozwolić na taką wyprawę. Trzeba mieć mega urlop.
Ale jest mi smutno bo zwyczajnie zazdroszczę a jeszcze bardziej, że nie mogę wziąć udziału w tak fajnym przedsięwzięciu z braku czasu. :(
Proszę pisać na forum relacje. Zawsze to lepsze i prawdziwsze niż te posrane Wiadomości w telewizorze.
Przyłączam się do akcji:
karawaningowiec dla wtajemniczonych -karamba :hahaha1:
Awatar użytkownika
powolniak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 paź 2013, 10:02
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: powolniak »

Alan pisze: 17 maja 2018, 15:57 Ruszam w Polskę, tym razem camperem.(...).
Planowane miejscowości po drodze to:
Drohiczyn, Siemiatycze, Mielnik/Grabarka, Nurzec, Hajnówka, Białowieża, Siemianowka, Białystok, Zabłudów, Bielsk, Brańsk, Koryciny (Zielony Zakątek).
Czy może macie jakieś uwagi, sugestie lub pomysły tyczące się np. noclegów, ciekawych miejsc do zwiedzenia. A może ktoś dołączy?
Tym razem podróżuję camperem jako singiel. Zapraszam i zachęcam do zwiedzania Polski. Planuję w wielu etapach zaliczyć najciekawsze miejsca. 516
Pomysł trasy zacny. Góra Grabarka koniecznie, robią oszałamiające wrażenie tysiące różnej wielkości krzyży na górze, wokół cerkwi. Obok studni ze żródełkiem jest miejsce na zatrzymanie się, niektórzy tam parkują.
Białowieża to perełka, trzeba być tam ze 2-3 dni by wszystko oglądnąć (przepotężne dęby królewskie, zabytkowa stacja kolejowa, park oraz jedyna w Polsce i druga w Europie cerkiew z ikonostasem wykonanym w porcelanie. My spaliśmy u przemiłego gospodarza gosp. agroturystycznego
(nie polecam tamtejszych kempingów: aroganccy właściciele i potwornie drogo).
Łucja (Lucyna) & Lucjan pozdrawiają :sloneczko:
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: Marek LU »

20 lat temu wszyscy byli tam, czyli na Podlasiu życzliwi i przyjaźnie nastawieni do włóczęgów. Chyba szczęśliwszego regionu w Polsce nie ma? Obchodzą tam podwójne święta Bożego Narodzenia, organizują bale noworoczne i świętują Wielkanoc. A może teraz coś się zmieniło?
Cerkiew pod wezwaniem Świętego Ducha w Białymstoku zauroczyła mnie i mogę polecić.
Link do adresu https://goo.gl/maps/RVPFKhB4yTk
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
powolniak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 paź 2013, 10:02
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: powolniak »

Nie no, Białowieżanie to spoko ludzie.
Sparzyliśmy się jedyni na jednostkach:
-na kempingu U MICHAŁA prowadzonym przez kobietę w bardzo zaawansowanym wieku było sporo załóg, lecz kobieta ta, nie wiem czy z racji wieku, czy wrodzonej złośliwości, nie trzymała się zasad i umowy. Za zestaw wołała 65 zł (sporo jak na oferowane warunki), ale dowiedzieliśmy się od wyjeżdżającej z pola zdenerwowanej załogi, że przy płatności za pobyt, naskoczyła na nich, bo zażądała o 20 zł więcej od ceny uzgodnionej za każdy dzień pobytu. Skończyło się awanturą,
-po sąsiedzku z ww. polem było pole BIERIOZKA, niemal puste. Gościu zawołał za dobę 80 zł. Jak go poinformowałem, że u sąsiadki jest taniej, to mi opowiedział bajkę o fokach, czyli sp....aj w podskokach. Widać nie zależało mu na kasie, bo na polu była duża restauracja i pewnie na niej golił ludzi z kasy.

Więc zabraliśmy się jadąc dalej w kierunku centrum Białowieży i tam trafiliśmy na gosp. agroturystyczne U KOŁODZIEJA. Przemili ludzie, przyjęli nas z otwartymi ramionami. Opłata 15 zł za dobę, z dostępem wprost z pola do czyściutkiej łazienki i WC oraz bieżącej wody. Jest możliwość zamówienia przepysznych posiłków.

W załączeniu https://photos.app.goo.gl/ijEpjzZFqG6tL74o2 kilka fotek pola U KOŁODZIEJA, cerkwi, ikonostasu, cmentarza prawosławnego .
Łucja (Lucyna) & Lucjan pozdrawiają :sloneczko:
Awatar użytkownika
Jurand
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 06 maja 2015, 09:32
Imieniny:

Re: Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: Jurand »

Ciekawe te posiłeczki przepyszne.
Zdjęcia spoko. :ok:
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: Marek LU »

Chyba poważny zlot się szykuje, ludzie ciągną tam
czym się da.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Alan
Karawanier
Posty: 147
Rejestracja: 11 lut 2018, 09:03
Imieniny: 0- 0- 0
Kontakt:

Re: Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: Alan »

Witajcie, czasu mało na pisanie, dlatego odzywam się dopiero teraz. Tour de Pologne etap 4 już za mną. Piękna nasza Polska. Aż się chce w nią ruszać.
Za dwa dni ruszam na 5 etap...kierunek Bieszczady.
Oto link do bloga i fotek - 2018: Tour de Pologne - w etapach od 05.2018 - 10.2018 http://camperempoeuropie.blogspot.com/2 ... ch-od.html.
Do zobaczenia w trasie, albo 15.9 na zlocie, 516
Pozdrawiam serdecznie
Alan
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: Marek LU »

Wjeżdżając do Lublina od W-wy jest nowy skrót na Nałęczów i Kraśnik. Nie ma go na mapach bo istnieje od dwóch tygodni.

https://goo.gl/maps/6sWvWyDV6gp

Wjazd jest dobrze oznakowany.

Poniższy rysunek objaśnia o co chodzi.

Obrazek

Uważać na wakacyjnych złodziei "turystycznych". Ta taka nasza stara, narodowa tradycja, nieznana w krajach muzułmańskich. Trza by ich trochę zaprosić, niech nauczą się utrzymywać rodziny z pracy własnej a nie z zasiłków.
W razie gdyby ukradli wszystko, mogę wspomóc noclegiem i posiłkiem na uspokojenie nerwów, pod warunkiem że nie ukradną telefonu komórkowego z dostępem do netu.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3977
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Tour de Pologne, etap 1 - Mazowsze, Podlasie

Post autor: Sławcio »

Tak, uważać trzeba na zlotowych złodziei.
Na zlocie Harleya jeden zlotowicz myślał, że ma tanią maszynę i był zdziwiony, że mu ją zajumali. Ciołek.
Ale coś jest z tymi kierowcami Harleya i BMW. Mówią, że to stan ducha kierowcy i jego konta kredytowego (najczęściej :|) a nie maszyny. :P :mur:
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planowanie wypraw karawaningowych”