Przeglad instalacji gazowej

Wyjeżdżasz? Zaplanowałeś swój wyjazd? podziel się. To pomoże innym przy wyjeździe w te same okolice.
Regulamin forum
Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Nie dotyczy użytkowników forum, do celów prywatnych.
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Przeglad instalacji gazowej

Post autor: Marek LU »

Odpowiedzi nie należy się spodziewać. Prawo zwyczajowe mówi wyraźnie: nasz klient, pieniądze jego nasze są. Reszta do uzgodnienia po wpłaceniu pierwszej transzy.
Mogło być znacznie gorzej. Gdyby samochodem zajął się uchodźca zatrudniony w firmie, klient pewnie zostałby zamordowany, zgwałcony albo obrabowany.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Zirko
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 23 lip 2015, 15:10
Imieniny:

Re: Przeglad instalacji gazowej

Post autor: Zirko »

W ogóle dziwne, że przegląd robili Polacy a nie Ukraińcy czy Syryjczycy.
kdb8
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2022, 12:00
Imieniny: 25- 7- 0

Re: Przeglad instalacji gazowej

Post autor: kdb8 »

Witam wszystkich
Poczytałem wszystko piszecie o przepisach itd. a wie ktoś jakim ciśnieniem sprawdzać instalację gazową i przez jaki czas
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3971
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Przeglad instalacji gazowej

Post autor: Sławcio »

Pewnie diagności powinni wiedzieć. Nigdy nie wpadłem na pomysł ł, żeby sam sprawdzać. W internetach nie ma?
Prawo wymaga, by zastosowany manometr spełniał wymagania klasy 0,6 i miał świadectwo legalizacji. Rozporządzenie jasno określa także ciśnienie czynnika próbnego w powiązaniu z zakresem manometru:

Dla instalacji lub jej części znajdującej się w pomieszczeniu mieszkalnym lub w pomieszczeniu zagrożonym wybuchem – ciśnienie czynnika próbnego 0,1 MPa, zakres pomiarowy manometru: 0-0,16 MPa.
Dla pozostałych instalacji – ciśnienie czynnika próbnego 0,05 MPa, zakres pomiarowy manometru: 0-0,06 MPa.
https://strefainstalatora.pl/firma-i-fa ... nformacje/
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planowanie wypraw karawaningowych”