Kierunek Ukraina

Wyjeżdżasz? Zaplanowałeś swój wyjazd? podziel się. To pomoże innym przy wyjeździe w te same okolice.
Regulamin forum
Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Nie dotyczy użytkowników forum, do celów prywatnych.
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Imieniny: 0- 0- 0

Kierunek Ukraina

Post autor: Sławcio » 29 sty 2014, 10:55

Ukraińscy nacjonaliści sterroryzowali polskich turystów

Mam nadzieję i jestem przekonany, że to odosobnione poglądy. Że to banda schlanych "kiboli". :dobani:

Polski autobus rejsowy został zatrzymany na zachodniej Ukrainie w okolicy miasta Nowojaworowsk przez młodych Ukraińców. Z zasłoniętymi twarzami wtargnęli oni do wnętrza pojazdu i zmuszali jadących nim Polaków do wykrzykiwania haseł Ukraińskiej Powstańczej Armii - informuje portal
.www..kresy.pl
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D

Awatar użytkownika
Brat
Karawanier

Re: Kierunek Ukraina

Post autor: Brat » 29 sty 2014, 12:33

No właśnie ... ze względów - hmmm ... sentymentalno-kulturowych ciągnie mnie w tamtym kierunku bardzo, ale tego typu wydarzenia skutecznie odstręczają.
Że już nie wspomnę o fakcie, jak to 3 lata temu moja firma robiła interesy z jedną z kijowskich stacji telewizyjnych i zostaliśmy perfidnie i bezwzględnie oszukani ... Nawet pójście do sądu sobie darowaliśmy - stacja była własnością ówczesnego szefa ichnich służb specjalnych :( :mur:
To - niestety - ciągle jeszcze nie jest kraj (i naród) cywilizowany ... chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki.

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier

Post autor: Sławcio » 29 sty 2014, 12:59

Brat.
O ile robienie interesów w kraju w którym żądzą "oligarchowie" a korupcja jest nawet przy robieniu chleba, jest bardzo problematyczne i współczuję Ci, o tyle nie przekłada to się zwykle na zwykłych ludzi.

Jak ktoś na zachodzie słucha komentarzy o polskich prawdziwych polakach, którzy po meczy legii leją każdego kto im się nawinie .
Też może sobie różnie pomyśleć.
Ja w mordę w centrum W-wy mało nie dostałem, bo miałem niebieski szalik. Podobnież to barwy jakiegoś wiejskiego klubu czy coś...

Fakt jest taki, że niemiecki turysta- karawanier nie jeździ na mecze, więc przynajmniej teoretycznie nikt go nie oklepie. Od innych zwykłych Polaków nic mu nie grozi. Może nawet liczyć na pomoc. No właśnie.
Większość Ukraińców to bardzo porządni ludzie i bardzo gościnni.
Kwestia, że małe bandy nie oklepują Polaków ino w Kijowie, tylko już na jakiejś przelotówce...
Dlatego jest to duży problem. Ja nie wiem czy dałbym radę skandować śmierć lachom itd.
Chociaż ja wiem????

Naciągnąłeś o Narodzie i Kraju. :P
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
Brat
Karawanier

Post autor: Brat » 29 sty 2014, 13:50

Sławcio pisze: Naciągnąłeś o Narodzie i Kraju. :P
Troszeczkę ... :zawstydzony: dlatego wspomniałem o wyjątkach ... :)

Danuta i Karol
Karawanier
Imieniny:

Post autor: Danuta i Karol » 29 sty 2014, 15:59

Witamy, czy podróżowanie jest bezpiecznie? Byliśmy osiem razy w Ukrainie, przez ostatnie pięć lat, bywaliśmy po dwa razy w roku. Bardzo mile wspominamy te podróże, nawiązaliśmy wiele przyjaźni, kilku gościliśmy u nas w domu. Przejechaliśmy kilka tysięcy kilometrów ukraińskimi drogami, zwiedziliśmy kilkadziesiąt miast, ale ciągle mamy niedosyt, pojedziemy tam jeszcze wiele razy.

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier

Post autor: Sławcio » 29 sty 2014, 16:27

Mam też paru znajomych na zachodniej Ukrainie. Nie mam problemów, ale oni sami ostatnio mówią, że "b.....l" lub nieporządek w kraju. :(
Lepiej żeby byli w UE i żeby był spokój.
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
Brat
Karawanier

Post autor: Brat » 30 sty 2014, 10:50

danuta_karol pisze:Witamy, czy podróżowanie jest bezpiecznie? Byliśmy osiem razy w Ukrainie, przez ostatnie pięć lat, bywaliśmy po dwa razy w roku. Bardzo mile wspominamy te podróże, nawiązaliśmy wiele przyjaźni, kilku gościliśmy u nas w domu. Przejechaliśmy kilka tysięcy kilometrów ukraińskimi drogami, zwiedziliśmy kilkadziesiąt miast, ale ciągle mamy niedosyt, pojedziemy tam jeszcze wiele razy.
To pytasz, czy jest bezpiecznie, czy też stwierdzasz (8 podróży, miło) że jest bezpiecznie ?
Napisz coś więcej.
Kamperem te podróże ? Gdzie? Kiedy ? Więcej szczegółów prosimy :)
Marian

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 30 sty 2014, 13:02

Brat pisze:To pytasz, czy jest bezpiecznie, czy też stwierdzasz (8 podróży, miło) że jest bezpiecznie ?
Co prawda nie ja zostałem wywołany do tablicy, ale dla mnie również kierunek wschodni jest atrakcyjny. W ostatnich latach trzykrotnie byłem na Ukrainie- jeden raz z przyczepą i dwa razy kamperem. Podróżowałem po Zachodniej Ukrainie ( między innymi Lwów, Huculszczyzna, Drochobycz, Stryj, Czerniowce....) oraz byłem w Kijowie, Chersoniu i na Krymie. Podczas żadnej z tych podróży nie spotkały mnie nieprzyjemności ze strony zwykłych ludzi. Wręcz przeciwnie. Zawsze spotykałem się z serdecznością i chęcią udzielenia mi pomocy. Odnośnie "czynowników" (urzędnik państwowy) bywało różnie. Ukraina jest krajem upaństwowionej korupcji. Dlatego urzędnik, milicjant, strażnik graniczny lub celnik usiłuje nakłonić nas do dania mu łapówki. Nie twierdzę, że każdy z nich tak postępuje, ale uczciwych jest zdecydowana mniejszość. To jeden z podstawowych problemów podczas podróżowania po Ukrainie ( pomijając jakość tamtejszych dróg). Dla zainteresowanych moje relacje z tych podróży
http://forum.karawanier.pl/viewtopic.ph ... 1664#p1664
http://forum.karawanier.pl/viewtopic.ph ... odnie+2011
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Danuta i Karol
Karawanier
Imieniny:

Post autor: Danuta i Karol » 30 sty 2014, 16:18

Relacja Turgusa jest wspaniała, fotki przepiękne, kilka podanych miast też zwiedziliśmy. Jak widać chodziliśmy tymi samymi ulicami we Lwowie, w Czerniowcach, Kołomyii , Jaremcze, Worochta. Ponadto zwiedziliśmy: Świteź, Łuck, Kowel, Włodzimierz Wołyński, Ołykę, Klewań, Równe, Dubno, Ostróg, Krzemieniec, Poczajów, Podhorce, Olesko, Złoczów, Żółkiew, Krechów, Starokonstantynów, Międzyboż, Sudkowice, Buczacz, Trembowla, Dolina, Truskawiec, Iwanofrankowsk, Czerwonogród - dawny Krystynopol, Drohobycz, Stryj, Czerwonogród - nie ma go już na mapach, zostały piękne ruiny zamku przy wodospadzie, Tarnopol, Kamieniec Podolski, Chocim. Spoglądając na mapę jeszcze wiele ciekawych miejsc zostało do zwiedzenia, jak tam nie pojechać po raz kolejny. Trudno napisać relację z tylu miejsc i przejechanych tysięcy kilometrów, nasze relacje można było przeczytać w Polskim Karawaningu nr: 7(27) wrzesień - październik 2009, 3(39) kwiecień 20011.

Awatar użytkownika
camper20
Forumowicz

Post autor: camper20 » 30 sty 2014, 16:28

:witaj 1: No Karol widze ze wreszcie znalezliscie bratnią dusze o tych samych zainteresowaniach, jezeli chodzi o zwiedzanie. :ok: :zdrowko:

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier

Post autor: Sławcio » 30 sty 2014, 20:10

:( niestety nie mam tych numerów więc nici z czytania.
Kierunek wschodni czy to Rosja czy Ukraina, Białoruś jest atrakcyjny. Potrafimy się dogadać itd.

Ma ktoś może skany tych relacji z PK Kol. Karola? Chętnie poczytam.
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Jacek » 19 wrz 2014, 19:57

Jak tak czytam i teraz już wiem, jak jest teraz, to naprawdę przykro się robi. :dobani:
Może za rok, może dwa?
Najciekawsze jest za widnokręgiem

TATU
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: TATU » 29 wrz 2015, 08:45

Добрый день.
мы живем в Закарпатье г. Чоп.
Приглашаем в гости.
есть место для ночевки с караванами.

Dzień dobry.
żyjemy w Zakarpaciu Chop.
Zapraszamy do odwiedzenia.
jest miejsce na nocleg z przyczep kempingowych.

TATU
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: TATU » 29 wrz 2015, 08:50

Obrazek

картошку запекли

Obrazek

Obrazek

в беседке накрыли стол
Obrazek
немного пивка