Wyjazd na Bornholm

Wyjeżdżasz? Zaplanowałeś swój wyjazd? podziel się. To pomoże innym przy wyjeździe w te same okolice.
Regulamin forum
Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Nie dotyczy użytkowników forum, do celów prywatnych.
Miska45
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:34
Imieniny:

Wyjazd na Bornholm

Post autor: Miska45 »

Na stronie Bornholm.modos.pl znalazłam adresy kempingow czy one wszystkie przyjma kampera?
Nie ma zbyt wielu informacji na ten temat, ani o kosztach ani o możliwości noclegu w kamperze
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Irel »

Osobiście nie byłem kamperem na Bornholmie i raczej tam się nie wybieram, gdyż preferuję kierunek wschodni oraz miejsca mniej skażone cywilizacją. Proponuję skorzystać z informacji znajdujących się na podanych stronach: Kamperem na Bornholm – Modos, Co warto zobaczyć na Bornholmie? - informacje praktyczne, Klub miłośników turystyki kamperowej – CamperTeam - Wypad na Bornholm, camping-bornholm.info czy balkastrand-familiecamping.dk/ceny. Z informacji zawartych na tych stronach wynika, że kamperem można nocować tylko na campingach, gdyż na Bornholmie, podobnie jak w całej Danii, obowiązuje zakaz biwakowania poza miejscami do tego przebaczonymi w tym zabronione jest nocowanie w kamperze na parkingach. Tak więc jeżeli jest to kemping, to powinien przyjmować zarówno kampery jak i przyczepy campingowe. 516
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Stanisław
Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: 05 lis 2014, 18:24
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Płochocin

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Stanisław »

Z tego co wiem to raczej bardziej opłacalne i logiczne jest odwiedzenie Bornholmu bez pojazdu ...
Ale dobrze że ktoś chce to sprawdzić...
Pozdrawiam
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Irel »

Stanisław pisze:Z tego co wiem to raczej bardziej opłacalne i logiczne jest odwiedzenie Bornholmu bez pojazdu ..
Musisz rozważyć czy wyjazd własnym kamperem jest opłacalny z uwagi na opłaty za przeprawy promowe 35as . Nie wiem jaki rodzaj turystyki preferujesz, ale kilkoro moich znajomych objechało Borholm rowerami i polecają taki sposób zwiedzania tej wyspy. Osobiście, gdybym miał wybierać, pojechałbym tam z rowerem i poszukał noclegu w którymś z pensjonatów czy innych miejsc taki nocleg oferujących. Sądzę że cena tak skalkulowanego wyjazdu nie byłaby wyższa niż wyjazd na Bornholm kamperem :niewiem: . Jest to jednak moje zdanie i nikt nie ma obowiązku z nim się zgadzać hymm .
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Marek LU »

Irel pisze: na Bornholmie, podobnie jak w całej Danii, obowiązuje zakaz biwakowania poza miejscami do tego przebaczonymi w tym zabronione jest nocowanie w kamperze na parkingach.
No nie wiem, nie wiem, Dania uznaje prawo ziemi niczyjej czyli możesz mieszkać tam gdzie chcesz
byle by to było dalej niż 300 m od zabudowań sąsiada. W Vejle nocowałem koło cmentarza ze względu na bliskość do wody pitnej. W nocy dojechało jeszcze kilka samochodów. W Hirtshals na plaży luz, bo plaża długa i wszyscy tam nocują. Parkingi mają bezpłatne, zlewy i woda darmowa i to wszystko stoi puste. Wszyscy robią na dzikusa. Na Bornholmie nie byłem, może tam są inne zasady.

Parking w weekend, przy szosie bardzo ruchliwej, pusto.

Obrazek

Za to na plaży miejsca dużo, samochód od samochodu stoją daleko.

Obrazek
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Bożydar
Forumowicz
Posty: 382
Rejestracja: 05 kwie 2015, 08:36
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Gąbin

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Bożydar »

Widać co kraj to inny obyczaj.
A przepisy jeszcze co innego.
Pozdrawiam Bożydar
Awatar użytkownika
Lejka
Forumowicz
Posty: 178
Rejestracja: 21 mar 2014, 13:12
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mistrzewice

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Lejka »

Słyszałam że ktoś był kamperem na Teneryfie?
Prawda to czy "ogórek" wakacyjny.
Lejka pozdrawia
Awatar użytkownika
maik
Forumowicz
Posty: 592
Rejestracja: 25 mar 2014, 20:43
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Jaktorów

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: maik »

Lejka pisze:Słyszałam że ktoś był kamperem na Teneryfie?
Prawda to czy "ogórek" wakacyjny.
To prawda. Koledzy z CT byli. :ok:
"Mazowsze jest piękne" - Adam
ania123
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2020, 10:24
Imieniny: 26- 7- 0

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: ania123 »

Widziałam, że w wątku jest podany adres do strony o Bornholmie - na modos. pl Teraz strona ma nowy adres, więcej informacji o wyspie i atrakcjach turystycznych, nowy adres to www.bornholm-ok.pl

Mam nadzieję, że informacja się przyda :D
Awatar użytkownika
Gabor
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 03 mar 2014, 18:59
Lokalizacja: Wygląd i Nickt potrafią zmylić.

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Gabor »

Jasne że się przyda.
Potrzebny jest czyjś uśmiech, aby samemu też się uśmiechnąć. Grzegorz z Małżonką.
Awatar użytkownika
Ciok
Old Traveler
Posty: 576
Rejestracja: 07 lut 2014, 10:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Ciok »

Mam w planach wyjazd na moto w tamtym kierunku. :ok:
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
Awatar użytkownika
Bożydar
Forumowicz
Posty: 382
Rejestracja: 05 kwie 2015, 08:36
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Gąbin

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Bożydar »

Ciekawa sprawa.
Pozdrawiam Bożydar
Awatar użytkownika
MILUŚ
Karawanier
Posty: 117
Rejestracja: 04 mar 2018, 19:36
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Oberschlesien / Gliwice

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: MILUŚ »

Byliśmy kamperem w zeszłym roku :D
Jak ktoś głodny informacji to służę pomocą :witaj 1:
Niepoprawny kamperzysta- norwegofil
Awatar użytkownika
Ciok
Old Traveler
Posty: 576
Rejestracja: 07 lut 2014, 10:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wyjazd na Bornholm

Post autor: Ciok »

MILUŚ pisze: 05 paź 2020, 21:32 Byliśmy kamperem w zeszłym roku :D
Jak ktoś głodny informacji to służę pomocą :witaj 1:
Przepraszam.
Jestem zainteresowany, ale w tej chwili sprzedaję konia i nawet nie miałem czasu zajrzeć na forum. :zawstydzony:
Jak będzie bliżej wiosny i będzie wiadomo jak sprawa z Covidem i czy nabędę nowego konia, a i czy przeżyję burdel kaczora, to napisze i wypytam.
Dzisiaj to chyba nikt nie wie co będzie jutro (zamknęli cmentarze z dnia na dzień).
Trzymajcie się mocno
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planowanie wypraw karawaningowych”