Pierwszy wypad kamperem na Jure

Wyjeżdżasz? Zaplanowałeś swój wyjazd? podziel się. To pomoże innym przy wyjeździe w te same okolice.
Regulamin forum
Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Nie dotyczy użytkowników forum, do celów prywatnych.
necak
Imieniny:

Pierwszy wypad kamperem na Jure

Post autor: necak » 22 mar 2018, 18:19

Witam, na forum skierował mnie użytkownik "Komplecik" i chwała mu za to! :)
To mój pierwszy post, pierwszy wypad własnym leciwym kamperem, pierwszy wypad na Jurę!
Sprawa ma się tak, planuję 27 kwietnia zawitać do Olsztyna i zacząć zwiedzanie Jury.
Czytałem jakieś przewodniki ale chciałbym się też od Was dowiedzieć co koniecznie trzeba zobaczyć, jaką trasą jechać (Może ktoś już zwiedzał jurę kamperem i ma jakieś mapy "gdzie jechać, co tam zobaczyć i gdzie przenocować").
Ważne dla mnie jest to aby dzień, dwa dni pojeździć po jurze rowerem. No i teraz skąd ruszyć, co oglądać i gdzie jechać.
Liczę na Waszą każdą pomoc i z góry dziękuje za tą każdą pomoc :D
PS. Kiedy moja dziewczyna zaproponowała Jurę powiedziałem "ok tylko co my tam będziemy zwiedzać przez tyle dni!" Po zagłębieniu się w temat, nie wiem od czego zacząć i na czym skończyć:)

Awatar użytkownika
Cuba
Forumowicz
Kontakt:

Re: Pierwszy wypad kamperem na Jure

Post autor: Cuba » 22 mar 2018, 21:00

Witaj Kolego. W Olsztynie mamy swoją miejscówkę.
viewtopic.php?p=55221#p55221
Napisz ile wiosen liczysz? ile km przejeżdżasz rowerem?
Dziewczyna jak mawiają, wiosny nie czyni :D
Więc trudno nam coś podpowiedzieć.
W Olsztynie masz co zwiedzać. Masz w tym temacie z linku. :ok:
Kuba Pozdrawiam :)
Honda Varadero 125 V - Małe serce w dużym motocyklu
Dupy nie urywa ale pojeździć można na "B" :cool:

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 22 mar 2018, 21:00

Jestem mieszkańcem Jury, a konkretnie jej części północnej ( wg mnie najładniejszej, ale jest to rzecz gustu). Oczywiście Jura ma o wiele więcej atrakcji, niż te które pozwoliłem sobie opisać.
Możesz skorzystać z opisów zamieszczonych tutaj https://jura.travel.pl/karawaning_jura_linki/
oraz viewtopic.php?f=208&t=2182&p=41709.
Listę kampingów i miejsc biwakowych znajdziesz tutaj viewforum.php?f=131.
Odnośnie tras rowerowych to jest ich całe mnóstwo, przy czym prawie 40 km to są asfaltowe ścieżki rowerowe. W czasie jednego wypadu nie zobaczysz wszystkiego, bo jest to niemożliwe. Musisz wybrać to co chciałbyś zobaczyć w pierwszej kolejności i pod tym kątem zaplanować trasę. Możesz także skorzystać wiedzy zawartej na Forum Jurajskim http://forumjurajskie.pl/viewforum.php?f=11 Tam są mistrzowie świata jeżeli chodzi o Jurę.
Resztę pozostaw na następną wyprawę.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 22 mar 2018, 22:45

Ja za punkt informacyjny wybieram sklep spożywczy i okolice sklepu. Nie zdarzyło się bym nie otrzymał wsparcia. Działa w całej Polsce!
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 24 mar 2018, 14:12

Gdy będziesz w Olsztynie odwiedź Informację Turystyczną (budynek stojący na rogu rynku i ulicy Kuhna, tuż obok "Olsztyńskiej szopki"). Mają tam darmowe mapy okolicy z naniesionymi trasami rowerowymi, guestami i innymi niezbędnymi informacjami. W Żarkach też jest punkt IT ( w Domu kultury-były budynek synagogi), ale ma mniej materiałów promocyjnych, może oprócz materiałów dotyczących Szlaku Kultury Żydowskiej. O ciekawych turystycznie miejscach w Żarkach można przeczytać tutaj http://www.turystykazarki.pl/ Materiały informacyjne można także dostać w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach. w Planowanym terminie będziesz miał okazję zwiedzenia Jaskini Głębokiej w Podlesicach, bo sezon zwiedzania zaczyna się od 15 kwietnia więcej znajdziesz tutaj http://podlesice.org.pl/jaskinia-gleboka/
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Nestor » 24 mar 2018, 19:18

:niewiem: No i pojechał. Nawet na wiosnę i info nie poczekał.
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)

necak
Imieniny:

Post autor: necak » 26 mar 2018, 21:15

Jeszcze nie ruszyłem, dopiero ruszyłem na zakupy po pensji i kupiłem stolik, krzesła i grilla :p na wypad już jestem gotowy!
Irel dzięki za informacje, sporo poczytałem na stronach których podałeś. Choć sporo mi się już pomieszało! Bliżej wyjazdu spisze sobie wszystko an kartkę ale też chciałbym wiele zobaczyć na spontanie :)
A powiedzcie mi Ci an majówkę na Jurze już jest zielono? I jak oceniacie koniec kwietnia/początek maja to dobra pora na zwiedzanie Jury?(wiem każda pora jest dobra :)

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 27 mar 2018, 21:00

necak pisze:A powiedzcie mi Ci an majówkę na Jurze już jest zielono? I jak oceniacie koniec kwietnia/początek maja to dobra pora na zwiedzanie Jury?(wiem każda pora jest dobra :)
Trudno wyrokować. Zdarzało się ,że w kwietniu było bardzo ciepło, ale zdarzało się że w połowie kwietnia na Górze Zborów leżał śnieg. Ja życzę koledze ciepłej i bezdeszczowej pogody, idealnej na rowerowe przejażdżki. Gdy będziecie w Olsztynie, warto wybrać się do Częstochowy, bo tylko "rzut beretem", aby obejrzeć nie tylko Jasną Górę, ale i obiekty znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki https://www.zabytkitechniki.pl/Przewodnik/Mapa/27266(Muzeum Górnictwa Rud Żelaza , Muzeum Historii Kolei, Muzeum Produkcji Zapałek viewtopic.php?f=59&t=2207&p=42555&hilit ... 2ek#p42555)

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 28 mar 2018, 21:21

Trwa nieustająca modernizacja szos w tamtym regionie, za 20 lat ma być lepiej.

https://zapodaj.net/bb12f31017955.jpg.html
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 28 mar 2018, 23:00

Mocna fotka. :ok: Skąd ty ją masz? ;)
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka. Mam za to inną Devilną Hondę. :D

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 29 mar 2018, 20:48

Polecam koledze wybierającemu się na Jurę aby zajrzał na stronę "Jura Polska" http://jurapolska.com/ prowadzonej przez przewodnika jurajskiego i entuzjastę jury Michała Demela. Na tej stronie oprócz ciekawych informacji podane są gotowe trasy wycieczek pieszych, kajakowych i rowerowych wraz z mapami.

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Sławcio » 31 mar 2018, 10:27

Bardzo dobra rada. 516
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka. Mam za to inną Devilną Hondę. :D

Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz

Post autor: Victus » 31 mar 2018, 18:34

Już przejrzałem polecane strony, bardzo przydatne.
Na pewno się przydadzą.
:spanie1:

Gwiazdy
Forumowicz

Post autor: Gwiazdy » 04 maja 2018, 12:36

A na zakończenie sezonu Zlot w Olsztynie :cepa12: 22as :namiot12: :zdrowko: ;) .

Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Jacek » 06 maja 2018, 11:09

necak pisze:
22 mar 2018, 18:19
Witam, na forum skierował mnie użytkownik "Komplecik" i chwała mu za to! :)
..........
.................
Komplecik wie co dobre. :ok:
Stary wyga kamperowy ;) :ok:
Najciekawsze jest za widnokręgiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Planowanie wypraw karawaningowych”