Mototraska. Mosty na Łupi/Skierniewce

Fotorelacje z podróży po Mazowieckim
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2019 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Ciok
Karawanier
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Ciok » 08 sie 2019, 14:27

Po cięzkim, letnim tygodniu pracy, przyszła wreszcie upragniona Niedziela. Pogoda tym razem dopisała. Jest bezdeszczowo i lekko ciepełko. Prawie każdy szanujący się motocyklista w taką pogodę nie usiedzi w domu. Zaprzęga "konia" i w plener.
I ja także ruszyłem "zwłoki". Pakuję wodę i kanapki do kuferka a pyszną kawę do termosu. "Koza Deaville" pięknie mruczy i rwie się do drogi. Wyruszamy na z fotografowanie mostków na pięknie meandrującej po Skierniewicach i okolicach, rzeczce Skierniewce ( Skierniewka, inna nazwa to Łupnia lub Jeżówka.)
W przerwie mamy zaplanowany obiad w Nieborowie.

Trasa okazała się super lajtowa. Piękne widoki i naokoło zieleń. Są miejsca gdzie można odkręcić (sprawdźcie na wykresie).
MotoTraskę polecam każdemu moto turyście a szczególnie niedzielnemu (bez urazy). Można się mega zrelaksować jadąc tym szlakiem. Motocyklistów widziałem po drodze, a może ze 50 - ciu. Co potwierdza, że jadę w dobrym kierunku i o właściwym czasie :D .
LwG

Obrazek

Zapis trasy znajduje się na "traseopl" czyli tutaj.
Można tam pobrać "plik trasy" (gpx,plt,tcx,kml,png) a także zobaczyć szczegóły: gdzie, jak i z jaką prędkością . Bardzo pomocne są powiązania zdjęć, ostrzeżeń i objaśnień z konkretnymi punktami na mapie. O konsumpcji benzyny przez "kunie" i jadła przez kierowników nie wspominając.
Polecam bo warto się zapoznać.
"Tą razą" jak mawiali w znanym filmie, nie chciało mi się tracić czasu i do "plenerów" dojechałem autostradą. "Bliski lokal" mam w zasadzie objeżdżony i to na inną relację będzie materiał. Trochę śmiesznie wyszło bo planowałem obiadek w Nieborowie a zjadłem w Grabskim Siole. Ale nic na tym nie straciłem. Było świetnie. ( Bar będzie czynny w sierpniu, w weekendy)

Obrazek
Dojechałem do celu

Obrazek
Most na Skierniewce w Arkadii

Obrazek
I następny mostek

Obrazek
Żniwa w pełni. Jeszcze tylko trochę owsa zostało na polach.
Ta ziemia pachnąca rżyskiem i słomą, przywołuje w pamięci pierwsze szkolne wakacje u dziadków na wsi. Nostalgia 50-latka.

Obrazek

Obrazek
Jest na tyle gorąco, że aż by się chciało wleźć do tej wody kuszącej blaskiem i chłodem.

Obrazek
..........
Płynie, wije się rzeczka
Jak błyszcząca wstążeczka,
Tu się srebrzy, tam ginie,
A tam znowu wypłynie.
...........
Julian Tuwim

Obrazek
Wartka woda pobłyskująca przez zarośla.

Obrazek
Mostek na Skierniewce - Dzierzgówek.
Stałem obok młyna wodnego który jest po prawej stronie "tego zdjęcia", niedaleko mostka i nawet nie wyjarzyłem.
Polecam to urokliwe miejsce i zwiedzanie. Czerwony duży budynek.

Obrazek
Niesamowite plenery. Skierniewka potrafi urzekać mieszczuchów swoim pięknem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hondzia, błyszczy szybą za krzaczka.

Obrazek
Ładna jest ta Deaville jak na motocykl

Obrazek
Zagadka z Bełchowa. Co to jest? ta wieża. Może ktoś z lokalesów wie?
Zwraca uwagę oryginalnością.

Obrazek
Kościół św. Macieja Apostoła w Bełchowie
Pierwsza wzmianka o wsi, leżącej w obrębie dóbr łowickich arcybiskupów gnieźnieńskich, pochodzi z 1366 r., z okresu rządów abpa Jarosława Bogorii Skotnickiego.

Obrazek
Kościół św. Macieja Apostoła w Bełchowie W l. 1865-1867 wzniesiony został zachowany do dziś, murowany kościół.

3 września 1939 lotnictwo niemieckie zbombardowało stację kolejową w Bełchowie, w wyniku nalotu zginął jeden żołnierz polski, a kilku zostało rannych. W czasie Bitwy nad Bzurą we wsi doszło do potyczki oddziałów rozpoznawczych niemieckiej 8. Armii i 7. Wielkopolskiego Pułku Strzelców Konnych. (Więcej info dla zainteresowanych tutaj )
Zobacz pod tym adresem (w Galerii) piękną panoramę Bełchowa z lotu ptaka
http://parafiabelchow.pl/

Obrazek
Ruiny młyna w Sierakowice Lewe

Nie ma wzmianek w internecie o tym młynie. Albo ja źle szukałem. :(
Mam nadzieję, że ktoś mieszka w pobliżu, zna lokalną historię i uzupełni moją relację.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ruiny młyna w Sierakowice Lewe
Tu aż się prosi przyjechać w październiku jak nie będzie liści na drzewach i cały obiekt będzie dobrze widoczny.

Obrazek
Skierniewka

Obrazek
Most w Skierniewicach na Armii Krajowej

Obrazek
Most w Skierniewicach na Kościuszki

Obrazek
Rynek w Skierniewicach.
Zabłądziłem w tych jednokierunkowych uliczkach. Niedobra nawigacja "a be". :)

Obrazek
Pięknie odnowiony Rynek.
Aż miło posiedzieć tu dłużej i zrobić parę "pozowanych" zdjęć.

Obrazek
Ja tu wrócę bo bardzo mi się to miejsce podoba.

Obrazek
Pomnik św. Floriana w Skierniewicach na Placu św. Floriana

Obrazek
Pomnik św. Floriana w Skierniewicach na Placu św. Floriana
Rzeźba wykonana z piaskowca ufundowana przez mieszkańców Skierniewic w 1829 roku. Pomnik stał przez kilkadziesiąt lat przy kościele Św. Jakuba. W 1894 r. pomnik został przeniesiony na Plac św. Floriana obok remizy strażackiej

Obrazek
Tajny bród na rzeczce. Tylko dla wtajemniczonych.

Obrazek
Ktoś coś wie?

Obrazek
Muzeum. ??

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zbiornik wodny Zadębie lub Zalew Zadębie
Tama zbiornika znajduje się przy ul. Poniatowskiego, a została wybudowana w latach sześćdziesiątych XX wieku.
Długość zbiornika wynosi 2,1 km, natomiast średnia szerokość to 120 metrów. Najszersze miejsce zbiornika wynosi 250 m, natomiast najwęższe 45 m.

Obrazek
Zbiornik wodny na rzece Skierniewce (Łupi) widnieje już na mapach Skierniewic z XV w. Początkowo zbiornik ten znajdował się w pobliżu wsi Dęba, która później została przyłączona do miasta Skierniewice. Praktycznie do II połowy wieku XX nie był on przekształcany przez człowieka. Dopiero w latach 70. wykopano jego dolny fragment w okolicach ulicy Zadębie i dzielnicy Zadębie. W ramach rewaloryzacji zbiornika wykonanej w latach 1996-1999 została ukształtowana obecna czasza zbiornika. Głębokość i kształt czaszy zostały dostosowane do możliwości zainstalowania toru regatowego[1].

Obrazek
Na zbiorniku znajduje się jedna wysepka, na której stoi krzyż milenijny, wzniesiony z okazji wejścia w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa.

Obrazek
Śluza w Strobów ( w Strobowie)

Obrazek
Śluza w Strobów ( w Strobowie)
Znajduje się tu młyn wodny ale się przyznam, że nie mogłem go zlokalizować. Znaczy budynek znalazłem, ale bez cech młyna wodnego.
Może przerobili na prąd ?

Obrazek
Kapliczka śródpolna na rozstaju dróg w Rzędkowie
Nie w temacie, ale nie mogłem się oprzeć i zrobiłem zdjęcie.

Obrazek
Mostek w Rzeczków ( w Rzeczkowie )

Obrazek
Kapliczka na rozstaju dróg w Rzeczkowie
Nie w tym temacie, ale nie mogłem się oprzeć i zrobiłem zdjęcie.

Obrazek
Rżyska. Piękne jest Mazowsze. Gdzieś po drodze

Obrazek
Urocze miejsce. Piękne jest Mazowsze. Gdzieś po drodze
Postój na kawę i odpoczynek. Niesamowite zapachy i gra cieni. Spokój i śpiew ptaków.

Obrazek
Urocze miejsce. Gdzieś po drodze
Chyba gdzieś w oddali jesień czuć, albo mi się wydaje, przecież mamy środek wakacji.

Obrazek
Ach te górki na Mazowszu

Obrazek
Mostek na Rawce w Bolimowskim Parku Krajobrazowym
Więcej informacji pod tym adresem

Obrazek
Grabskie Sioło - ośrodek wypoczynkowo-kolonijny w środku lasu
Nocleg, spływy kajakowe Rawką, barek.

Obrazek
Galeria Leśna - gdyby ktoś chciał po obcować w lesie ze sztuką

Obrazek
Można zjeść i się nawodnić.
Kawa, herbata i barowe przekąski. Muszę tam przyjechać z kierowcą lub rowerem. Źródełko na cały Las.
Tylu spragnionych rowerzystów to rzadko można zobaczyć w jednym miejscu. ;) :D

Obrazek
Po powrocie do domu przystąpiłem i ja do nawadniania organizmu.
Schłodzone ... lekko oszronione .. także z mazowieckiego browaru. A co? :)

W relacji wykorzystałem " Wikipedię"
oraz przydrożne banery informacyjne.

Ślad zapisujemy w Traseo
Nawigujemy na Calimoto
Podglądamy (POI) na Google Map
Własność zdjęć - © ciokantoni@gmail.com - Linkowanie zdjęć dozwolone za podaniem foto.mazowsze.pl /nie dotyczy forum
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Imieniny: 14- 5- 0
Kontakt:

Re: Mototraska. Mosty na Łupi/Skierniewce

Post autor: Malineczka » 01 wrz 2019, 14:42

W taki żar jak dzisiaj lejący się z nieba, to super przyjemnie popatrzeć na tą chłodną wodę.
"Caravaning jest jak świeży powiew wiatru który sprawia, że znów jesteś młody"
Bonifacy i Genowefa.

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 01 wrz 2019, 21:51

Piękne zdjęcia pięknych miejsc. Relacja bardzo mi się podoba :ok:
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Gabor
Forumowicz

Post autor: Gabor » 02 wrz 2019, 11:02

Motorkiem to ja nie nada ale rowerem w ciekawsze miejsca chętnie się wybiorę.
Potrzebny jest czyjś uśmiech, aby samemu też się uśmiechnąć. Grzegorz z Małżonką.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”