UWAGA. Jak co roku na początku grudnia, Administracja przeprowadza "gry i zabawy serwerowe ". W tym roku w związku, że to już trzecia firma hostingowa, która przejmuje nasze dzieło (FORUM) w ciągu sezonu, przewidujemy ostre walki (dłuższe przerwy w działaniu forum). Jeżeli zamknięty będzie dłużej serwis, to informacje będą się ukazywać na naszej stronie fejsbukowej.
Przypominam, że właściciel i administracja nie zamykają Karawaniera, a za utrudnienia PRZEPRASZAJĄ

Jura - Sezon biegówkowy rozpoczety

Fotorelacje z podróży po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2020 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Jura - Sezon biegówkowy rozpoczety

Post autor: Irel » 08 gru 2012, 19:22

Korzystając z ze śniegu, który kilkucentymetrową warstwą leży już na jurajskich szlakach, wraz z żoną Elżbieta po raz pierwszy w tym sezonie,wybraliśmy się na narty biegowe. Trasa Przewodziszowice-Czatachowa (Pustelnia Ducha Świętego) i powrót po własnym śladzie do Przewodziszowic - razem 5,0 km. Słoneczna pogoda, piękne krajobrazy, wielka cisza i ruch na świeżym i mroźnym powietrzu, to najlepsza mieszanka dla zdrowia, jaką mogę wszystkim polecić. Śniegu nie jest jeszcze zbyt dużo i zdarzają się przetarcia ( na jednym z nich zaliczyłem "glebę"), ale jeździć na nartach już można. Nie jestem zawodowcem i raczej na nartach człapię niż biegam, niemniej jednak zachęcam do tej formy rekreacji. Szczególnie na Jurze, gdzie w dziewiczym śniegu przeciera się własny ślad i gdzie zbędne są skipasy i oczekiwanie pod wyciągami. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tą formą rekreacji w moich stronach proszę o kontakt, postaram się pomóc. Dla zachęty kilka zdjęć z naszej wycieczki. Zdjęć jest niewiele, ponieważ robienie ich w rękawicach i z kijkami na rękach nie jest rzeczą najłatwiejszą.
https://get.google.com/albumarchive/110 ... 55Pg56SQLA

:D :D
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier

Post autor: Agnieszka » 08 gru 2012, 19:41

Wy jednak jesteście na maxa pozytywnie zakreceni!!! :super:
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P

Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Jacek » 08 gru 2012, 21:30

Pięknie :ok: Chyba też spróbuję biegówek, bo zjazdówki ze względu na kolana zawiesiłem już na kołku.
Najciekawsze jest za widnokręgiem

Awatar użytkownika
Marian 1949
Karawanier

Post autor: Marian 1949 » 08 gru 2012, 23:05

Jestem pełen podziwu dla Ciebie i Twej szanownej Małżonki Teurgus za ten wyczyn sportowy
Gratuluję dobrej kondycji :super:
Pozdrawiamy: Zofia i Marian

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Sławcio » 09 gru 2012, 09:46

Irek Fotki świetne. :super:
Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę.
Przypominają mi się lata, jak byłem Piękny i Młody i hasałem po Górach Świętokrzyskich.
Teraz to se mogę pohasać po Biedronce. :]
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 09 gru 2012, 11:42

Sławcio nie przejmuj się, ja też kiedyś byłem piękny i młody. Co prawda młodość przeminęła, ale uroda pozostała. :D Na biegówkach, a właściwie na śladówkach można jeździć wszędzie, nawet dookoła domu. Ceny sprzętu używanego zaczynają się już od 100 PLN, a za komplet nowych nart Alpina z wiązaniami NNN, kijkami i butami tej samej firmy trzeba zapłacić 800 PLN. Narty biegowe są sportem nieurazowym. Nie osiąga się na nich dużych szybkości, a "zaliczenie gleby" nie doprowadza narciarza do kompletnego zdemolowania organizmu. Jest to jak najbardziej odpowiednia forma rekreacji dla osób "w pewnym wieku", ale również dla ludzi młodych. Na forum "nabiegowkach.pl" można dowiedzieć się więcej o bieganiu na nartach. Jeżeli ktoś chce zakupić sprzęt biegowy polecam stronę www " sorba.pl."
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier

Post autor: Sławcio » 09 gru 2012, 11:54

Świetna rozrywka na zimę. :super:
Muszę poważnie o tym pomyśleć.
Dzięki za link. (ale chyba trzeba go wpisać inaczej)
:ok:

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 09 gru 2012, 12:11

Sławcio to nie jest link tylko nazwa strony do wyszukiwarki.

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier

Post autor: Sławcio » 09 gru 2012, 12:20

Jasne dzięki za info. :D
Fajnie muszę to zapamiętać. :super:
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Re: Jura - Sezon biegówkowy rozpoczety

Post autor: Irel » 07 sty 2015, 20:26

Wczoraj oraz dzisiaj, skorzystałem z okazji ( kilka centymetrów śniegu i -6º C) i wybrałem się wraz z małżonką na biegówki. Bieganie na nartach po zmrożonym i bardzo „nośnym” śniegu to prawdziwa przyjemność, szczególnie na długich zjazdach. Myślę, że to był „ostatni dzwonek” żeby zapiąć narty. Najbliższe prognozy nie są zbyt optymistyczne dla narciarzy. W mojej okolicy od jutra przewidywana jest odwilż (w sobotę ma być +9 º C), a większe opady śniegu i temperatury poniżej Oº C zapowiadane są dopiero po 25 stycznia. Nie ma przy tym pewności, że wtedy przyjdzie prawdziwa zima. Poniżej kilka fotek dedykowanych mieszkańcom Polski centralnej i północnej. Drodzy forumowicze, proszę zobaczyć jak wygląda prawdziwa śnieżna zima.

Ścieżka rowerowa „Mirowski gościniec”. W głębi kadru, panorama Żarek ze słabo widoczną wieżą barokowego kościoła pw. Tadeusza Judy.
Obrazek

Żarki- początek ścieżki rowerowej z wiatą turystyczną. Bardzo dobre miejsce do odpoczynku i do wypicia gorącej herbaty.
Obrazek

Szlak narciarski z Przewodziszowic do Pustelni w Czatachowej- ruiny strażnicy w Przwodziszowicach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przewodziszowice- tablica informacyjna o narciarskich szlakach biegowych
Obrazek

Pustelnia w Czatachowej
Obrazek

Awatar użytkownika
maik
Forumowicz

Post autor: maik » 07 sty 2015, 21:03

:hurra: :hurra:
A myślałem, że nie uda się relacja. :ok:
No i biegi :D
"Mazowsze jest piękne" - Adam

Awatar użytkownika
Marian 1949
Karawanier

Post autor: Marian 1949 » 08 sty 2015, 20:55

Irku dobrze że zdążyłeś otworzyć sezon narciarski :hurra: :hurra:
Ale będzie on chyba bardzo krótki bo idzie odwilż :dobani:
Ale ważne jest to że udało Wam się troszkę poślizgać na nartach :cwaniak:
U mnie było trochę więcej śniegu ale pogoda go już częściowo pokonała :sloneczko:
Próbowałem wkleić zdjęcie zaśnieżonej Wiśniowy ale mi się to nie udało :niewiem: 516
Pozdrawiamy: Zofia i Marian

Awatar użytkownika
Brat
Karawanier

Post autor: Brat » 09 sty 2015, 11:00

A moje biegówki leżą bezczynnie w garażu ... :( Ma ktoś tam na górze układ dobry, coby pogodę zimową załatwić ? Ministro ? ;)
Marian

Awatar użytkownika
Genio
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Genio » 09 sty 2015, 18:18

:hahaha1: Kol. Ministro to co najwyżej usługiwać może :D :ok: (bez urazy :podziw: jak dobry ministrant )
"Czarnego Karawanianiera" potrzeba do zamawiania pogody.(bez urazy :podziw: )
Ostatni Nasz - deszcz zamówił w Świętokrzyskim. :chytry: ;) i klapa :(
Przyłączam się do akcji:
karawaningowiec dla wtajemniczonych -karamba :hahaha1:

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 09 sty 2015, 21:34

Brat pisze:A moje biegówki leżą bezczynnie w garażu ... :( Ma ktoś tam na górze układ dobry, coby pogodę zimową załatwić ? Ministro ? ;)
Po 25 stycznia ma znowu przyjść zima. Przyjeżdżaj na Jurę to pobiegamy razem. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jura Krakowsko-Częstochowska”