Nowy Rok na sportowo

Fotorelacje z podróży po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2022 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2269
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Nowy Rok na sportowo

Post autor: Irel »

1 stycznia,zgodnie z tradycją, wraz z kolegami z klubu PTTK M-2, odbyłem pierwszą w tym roku wycieczkę rowerową. Pogoda sprzyjała średnio - było bardzo mgliście i zimno (-1 stopień C). Rozpoczęcie sezonu z powodu koronawirusa było skromne, bez ogniska, żurku i kiełbasek pieczonych nad ogniem. Całą grupą, z zachowaniem wymaganego dystansu, pojechaliśmy do Leśniowa (dzielnicy Żarek), aby na terenie klasztoru Paulinów, do którego należy kościół- Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin zrobilić sobie pamiątkowe fotografie. Po wypiciu kawy dostarczonej nam przez pobliską restaurację oraz złożeniu sobie noworocznych życzeń, rozjechaliśmy się do domów.

Start sprzed siedziby klubu

Obrazek

Pyszna kawa- nagroda za udział w noworocznej wycieczce

Obrazek

Pamiątkowa fotografia na schodach prowadzących do Sanktuarium

Obrazek

Z uwagi na to, że szanowna małżonka moja nie reflektowała na rowerową eskapadę, a również chciała aktywnie rozpocząć pierwszy dzień Nowego Roku, po powrocie z rowerowej wycieczki, odpaliłem swoją poczciwą Skodę i już razem, powożeni setką mechanicznych koni, pomknęliśmy do Ostrężnika. Na miejscu przespacerowaliśmy się opisaną wcześniej przeze mnie trasą. Po jej przejściu wróciliśmy do domu nieco zmęczeni, ale w pełni usatysfakcjonowani tym, że staramy się żyć zdrowo i nie powielamy schematu świętowania przy obficie zastawionym stole. Ponieważ podczas naszej pieszej wycieczki poprawiła się pogoda, zrobiłem kilka zdjęć, aby udokumentować nasze noworoczne, turystyczne, dokonania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Marcin
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 05 cze 2013, 21:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: Marcin »

Widzę ze zdjęcia, że co niektórzy albo już przeszli zakażenie, albo po szczepieniach -żart taki

Nawet jak nie ma śniegu to u was ładnie.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2269
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: Irel »

Marcin pisze: 01 sty 2021, 20:22 Widzę ze zdjęcia, że co niektórzy albo już przeszli zakażenie, albo po szczepieniach -żart taki
Na zdjęciu obrazującym picie kawy, konsumenci nie noszą maseczek, gdyż trudnym jest, choć nie niemożliwym :niewiem: , spożywanie napojów z zasłoniętymi ustami. Podobnie niemożliwym mogłaby być czynność otwierania parasola w d..pie, choć podobno są już specjaliści, którzy nie tylko parasol w tym miejscu otwierają, ale i otwarty wyjmują :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: . Ze zdjęcia widać, że autor relacji , jako jednostka najbardziej zdyscyplinowana i ostrożna pije kawę nie zdejmując maseczki :niewiem: . Czyli się da :ok:
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
szóstek
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:54
Imieniny:

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: szóstek »

:hahaha1: :hahaha1:
:hurra:
Wszystko się da jeśli się chce.
Chociaż odsunięcie obecnej władzy od koryta, wydaje się w obecnej sytuacji niemożliwe.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2269
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: Irel »

szóstek pisze: 02 sty 2021, 14:45 Chociaż odsunięcie obecnej władzy od koryta, wydaje się w obecnej sytuacji niemożliwe.
Ale jak udowodniłem, da się.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2269
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: Irel »

Przed nami pracowity tydzień. Żeby, więc "naładować akumulatory" i przygotować się do nadchodzących wyzwań, postanowiliśmy zaczerpnąć nieco świeżego powietrza podczas spaceru w Skałach Rzędkowickich, od lat 50 ubiegłego wieku mekkce polskich wspinaczy. Ponieważ nie gustujemy we wspinaniu skałkowym i innych ekstremalnych wyzwaniach, bo w naszym wieku już wspinaczka po schodach może być wyzwaniem, ograniczyliśmy się tylko do spaceru i krótkiej sesji fotograficznej.

Trasa spaceru- około 6 km, czas przejścia 1 godzina 40 minut.

Obrazek

Skała Solidarność

Obrazek

Okiennik Rzędkowicki i Słoneczna Turnia ( to ta z kulistą skałą na szczycie)


Obrazek

Turnia nad Garażem

Obrazek

Widok ze ścieżki prowadzącej do jaskini podszczytowej Okiennika Małego

Obrazek

Widoki z jaskini podszczytowej- w oddali widoczna Góra Zborów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Turnia Lechfora

Obrazek

Mała Grań

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Studnisko

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Cuba
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 07 mar 2015, 19:12
Lokalizacja: Międzyborów
Kontakt:

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: Cuba »

Dlaczego u nas jest tak ponuro?
Kuba Pozdrawiam :)
Honda Varadero 125 V - Małe serce w dużym motocyklu
Dupy nie urywa ale pojeździć można na "B" :cool:
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2269
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: Irel »

Co prawda już ponad dwa tygodnie trwa nowy rok 2021, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dalszym ciągu spędzać ten czas na sportowo. Poniżej kilka fotek z niedzielnej wycieczki narciarskiej po zimowych zakątkach Jury, a konkretnie okolic wsi Czatachowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wycieczka super. Mróz w sam raz (-10 stopni) i dobrze niosący śnieg. Wycieczkę zepsuł nieco bezmózgi debil, ciągnący samochodem saneczki ze swoja progeniturą i mający w d...e to, że jedzie po drodze na której ruch samochodowy jest zabroniony. Taki szarżujący terenówką tatuś, powożący zaprzęgiem złożonym z kilku saneczek, bezczelnie spychał z drogi spacerowiczów i narciarzy, którzy bojąc się o własne zdrowie i życie musieli uciekać na pobocze. Nie wiem czy ten tatuś słyszał o wypadkach jakim w przeszłości ulegały dzieci uczestniczące w podobnych kuligach. Wiem tylko, że jak bezmózgi debil zobaczy nieco śniegu to wyłączają mu się wszelkie hamulce.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3976
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: Sławcio »

Już wielu pisało, że "po śniegu" im odwala. Nie ma co się dziwić, że w takim stanie ciągał dzieci autem po parku. Wszak czy w ogóle wiedział co czyni?
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2269
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: Irel »

Jeszcze parę zdjęć jurajskiej zimy. Ponieważ od lat 11 nie było normalnej zimy z mrozem i śniegiem, pozwolę sobie przedstawić krajobrazy jakich dawno nie oglądaliśmy. Nie jest moim zamiarem dręczenie widokiem skrzącego się śniegu klientów PKP, których pociągi opóźniały się dzisiaj po kilkadziesiąt minut, tylko pokazanie jak u mnie jest pięknie.
Wszystkie fotki zrobione zostały na narciarskiej trasie biegowej z Rzędkowic do Podlesic.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3976
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: Sławcio »

Bardzo piękne zdjęcia. Pewnie już lecą do jakiegoś kalendarza.
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
500-ka
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2015, 19:14
Imieniny:

Re: Nowy Rok na sportowo

Post autor: 500-ka »

Obrazek
Piękna fotka.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jura Krakowsko-Częstochowska”