Rowerowy, jurajski, wypad do Kroczyc

Fotorelacje z podróży po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2022 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2269
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Rowerowy, jurajski, wypad do Kroczyc

Post autor: Irel »

Sezon jest ogórkowy. Nikt się nie kwapi, aby opisywać swoje podróże, choć wielu wyjeżdża. Myślę, że po weekendowym wyjeździe nad dalej lub bliżej leżące zbiorniki wodne oraz po zażyciu kąpieli wodnych i słonecznych, nikomu nie chce się siadać do kompa i klepać w klawiaturę. Postanowiłem zatem opisać moją niedzielną, "przedobiednią" wycieczkę rowerową. Mimo afrykańskich upałów ( na termometrze w cieniu 36 stopni C), wraz z "twardzielami" z rowerowego klubu M2 wybrałem się na krótką, 43 kilometrową wycieczkę po jurajskich, "pięknych okolicznościach przyrody". Podczas podjazdów pokonaliśmy przewyższenia liczące ogółem w pionie 223m i tyle samo zrobiliśmy wracając do domu. Przejechaliśmy trasę Myszków-Góra Włodowska- Podlesice- Kroczyce - Kostkowice-zalew w Dzibicach- Góra Włodowska- Myszków. Chcących kiedyś odwiedzić te okolice z całej trasy polecam odcinek Podlesice ( z Górą Zborów), Kostkowice- zalew w Dzibicach, najbardziej atrakcyjny krajobrazowo. Przedstawię kilka wspólnych zdjęć klubowych "twardzieli", żeby nie było że ściemniam :D

"Najmłodsi" klubowicze czyli ZMS - Związek Młodzieży Starszej przed wyruszeniem na trasę

Obrazek

Odpoczynek po wjechaniu na Górę Włodowską ( długość podjazdu 4 km, przewyższenie 68 m)

Obrazek

Jedziemy dalej

Obrazek

Krótki postój na usuniecie awarii

Obrazek

Wyjazd z parkingu przed Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury

Obrazek

Obrazek

Jeszcze jedna fotka przy zalewie w Dzibicach

Obrazek

Mimo ekstremalnej pogody, do domów wszyscy wrócili w doskonałej kondycji.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Ciok
Old Traveler
Posty: 576
Rejestracja: 07 lut 2014, 10:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rowerowy, jurajski, wypad do Kroczyc

Post autor: Ciok »

Podziwiam kondycję. Brawo.
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
Awatar użytkownika
Bercik
Forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:33
Lokalizacja: Silesia

Re: Rowerowy, jurajski, wypad do Kroczyc

Post autor: Bercik »

A browary gdzie pochowali? :)
516
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3976
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rowerowy, jurajski, wypad do Kroczyc

Post autor: Sławcio »

Macie POWER. Zazdroszczę.
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jura Krakowsko-Częstochowska”