UWAGA. Jak co roku na początku grudnia, Administracja przeprowadza "gry i zabawy serwerowe ". W tym roku w związku, że to już trzecia firma hostingowa, która przejmuje nasze dzieło (FORUM) w ciągu sezonu, przewidujemy ostre walki (dłuższe przerwy w działaniu forum). Jeżeli zamknięty będzie dłużej serwis, to informacje będą się ukazywać na naszej stronie fejsbukowej.
Przypominam, że właściciel i administracja nie zamykają Karawaniera, a za utrudnienia PRZEPRASZAJĄ

Rowerem na spotkanie wiosny

Fotorelacje z podróży po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2020 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Rowerem na spotkanie wiosny

Post autor: Irel » 09 kwie 2020, 21:15

Po tygodniu siedzenia w domu i wykonaniu większości odkładanych dotychczas robót, doszedłem do wniosku, że należałoby dla zdrowia psychicznego, gdzieś się rekreacyjnie ruszyć. Ponieważ spacery wokół domu nie bardzo mi odpowiadają, postanowiłem skorzystać z mojego jednośladu, aby zobaczyć czy na Jurę zawitała już wiosna. Śledząc internet i opierając się na informacjach podawanych przez publikatory, nie byłem pewien, czy taki rekreacyjny jednoosobowy rajd rowerowy jest dozwolony. Dlatego poszukałem u źródła czyli na stronie Serwis Rzeczypospolitej Polskiej https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi Znalazłem tam informacje dotyczące interesującego mnie problemu. Otóż okazało się, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r "„Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).”Zatem zgodnie ze wskazówkami podanymi oficjalnie na stronie internetowej rządu wynika jednoznacznie , że jednorazowe wyjście po to, by pobiegać czy jeździć rowerem jest dozwolone.
Dodatkowo w rozporządzeniu nie ma żadnego ogólnego zakazu aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, byleby respektować inne zakazy, a więc 2 metry dystansu od innych osób, bez gromadzenia się na przykład na meczu, uprawianie sportu poza miejscami zakazanymi typu: park.
Ważna informacja!
Zgodnie z artykułem 228 ustęp 3 konstytucji RP, w związku z artykułem 52 ustęp 1 oraz art. 31 ustęp 3, nie ma możliwości ograniczenia poruszania się po terytorium RP bez wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Po wydrukowaniu powyższych "mądrości", i zabraniu ich ce sobą "на всякий случай" (na wszelki wypadek) wyruszyłem na rekonesans. Przejechałem ścieżkami rowerowymi 20 kilometrów na trasie Myszków- Żarki- Jaworznik- Żarki. Po drodze spotkałem jednego biegacza i 2 cyklistów. Okazuje się, że wiosny jeszcze nie ma, a jeżeli już gdzieniegdzie jest to bardzo nieśmiało sygnalizuje swoją obecność. Zdjęcia dołączone do relacji to dowód na to, że na wiosnę trzeba jeszcze trochę poczekać.

Kwitnąca tarnina przy ścieżce rowerowej "Mirowski gościniec"

Obrazek

Pola z zieleniejącą się oziminą

Obrazek

Obrazek

Wita turystyczna przy ścieżce rowerowej

Obrazek

Panorama wsi Jaworznik

Obrazek

I to już niestety koniec.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Hania
Forumowicz
Imieniny: 0- 0- 0

Re: Rowerem na spotkanie wiosny

Post autor: Hania » 09 kwie 2020, 23:39

:ok: :podziw: :hurra: Obrazek
"Chłop jest potrzebny wyłącznie do jednego.."

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 24 kwie 2020, 14:30

Wczoraj postanowiłem sprawdzić czy wiosna zdecydowała się wreszcie na dobre zawitać na Jurę. Wybrałem się zatem rowerem do miejscowości Włodowice. Pojechałem zielonym szlakiem pieszym wiodącym przez las i muszę stwierdzić, że nie pamiętam takiej suszy jaka panuje obecnie. Mokradła i małe bagna , które wiosną ubiegłego roku były niedostępne, teraz można przejść sucha stopą. Jednak przyroda jakoś daje sobie radę i zaczyna budzić się do życia. Zapomniałem zabrać aparat fotograficzny i dokumentację wycieczki zrobiłem telefonem komórkowym, dlatego z góry przepraszam za ich jakość, bo nijak nie odzwierciedlają rzeczywistości.

Tutaj wiosna rozgościła się na już całego

Obrazek

Obrazek

Leśna droga

Obrazek

Dojazd do Włodowic

Obrazek

Ponieważ władza nieco odpuściło cyklistom, którzy do 19 kwietnia byli głównym zagrożeniem dla rządu, proponuję na rowerze poszukać wiosny we własnej okolicy. :ok:
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Stanisław
Forumowicz

Post autor: Stanisław » 24 kwie 2020, 23:37

Wiosna już na całego nie tylko na Jurze. Wszędzie kwiaty i świeże liście.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Awatar użytkownika
Cuba
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Cuba » 26 kwie 2020, 16:38

Na Mazowszu także wiosnę czuć. Chociaż raczej suszą wieje.
Kuba Pozdrawiam :)
Honda Varadero 125 V - Małe serce w dużym motocyklu
Dupy nie urywa ale pojeździć można na "B" :cool:

Awatar użytkownika
MILUŚ
Karawanier

Post autor: MILUŚ » 26 kwie 2020, 17:03

My tez dzisiaj rowerowo szukaliśmy wiosny w lasach nadleśnictwa Rudy Raciborskie :hurra:
Pozdrawiam spod Opactwa Cystersów 516
Niepoprawny kamperzysta- norwegofil

Awatar użytkownika
Henryk
Forumowicz

Post autor: Henryk » 26 kwie 2020, 21:21

W Rudzie Raciborskiej jest opactwo?
Też byliśmy w lasku na rowerach
Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce.

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 27 kwie 2020, 09:33

Henryk pisze:
26 kwie 2020, 21:21
W Rudzie Raciborskiej jest opactwo
Opactwo w Rudzie Raciborskiej jest częścią Szlaku Cysterskiego. Jest to szlak turystyczny wytyczony na terytorium Europy, obejmujący klasztory zakonu cystersów, także w Polsce. Powołany do istnienia w ramach programu Europejskich Dróg Kulturowych. Obecnie w odbudowanym Pocysterskim Zespole Klasztorno- Pałacowym mieści się Ośrodek Formacyjno-Edukacyjny Diecezji Gliwickiej. Kościół pocysterski, obecnie Bazylika Mniejsza z obrazem Matki Bożej Pokornej (źródło Wikipedia)

Mucha nie siada. :ok:

Ziemowit
Forumowicz

Post autor: Ziemowit » 28 kwie 2020, 09:35

Dawno mnie tu nie było. A tu wiosna Panie.
Ziemowit

Awatar użytkownika
MILUŚ
Karawanier

Post autor: MILUŚ » 28 kwie 2020, 09:53

Henryk pisze:
26 kwie 2020, 21:21
W Rudzie Raciborskiej jest opactwo ?
Nie w Rudzie a w RUDACH :ok:

Awatar użytkownika
MILUŚ
Karawanier

Post autor: MILUŚ » 28 kwie 2020, 09:57

A wybiera się ktoś może na rowerki w majówkę na trasy rowerowe nad Stawy Milickie ? 516

Awatar użytkownika
Ernest
Forumowicz

Post autor: Ernest » 30 kwie 2020, 19:42

Nie moje rejony. Szkoda.
Edward K. Jutro się zawitam :)

Awatar użytkownika
MILUŚ
Karawanier

Post autor: MILUŚ » 11 maja 2020, 09:30

Wczoraj zrobiliśmy 30 kilometrów drogami rowerowymi lasów Rud Raciborskich :ok:

Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier

Post autor: Agnieszka » 11 maja 2020, 11:08

Miluś ! Może jakąś fotkę, żeby bardziej nam było miło.
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P

Awatar użytkownika
MILUŚ
Karawanier

Post autor: MILUŚ » 11 maja 2020, 22:34

Agnieszka pisze:
11 maja 2020, 11:08
Miluś ! Może jakąś fotkę, żeby bardziej nam było miło.
Bardzo chętnie ale......
Od dłuższego czasu próbuje swoje posty okraszać jakimiś zdjęciami i.......d....a
Może by tak jak krowie na zagrodzie ........jak to mam zrobić 35as

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jura Krakowsko-Częstochowska”