Dolina Będkowska

Fotorelacje z podróży po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2022 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Dolina Będkowska

Post autor: Irel »

Wolny dzień i słoneczna pogoda to najlepszy powód, aby odejść od suto zastawionego świątecznego stołu i wybrać się na podziwianie „pięknych okoliczności przyrody”. Zatem w wielkanocny poniedziałek, wraz z małżonką, pojechaliśmy do Doliny Będkowskiej, jednej z najładniejszych Podkrakowskich Dolinek. Miejsce to, leżące w południowej części Jury, jest oddalone około 60 km od naszego domu. Ponieważ kamper jeszcze nie „obudził się ze snu zimowego”, pojechaliśmy samochodem osobowym, zabierając ze sobą rowery, aby intensywniej podziwiać „okoliczności”, o których wcześniej wspominałem. Zaparkowaliśmy naprzeciwko siedziby leśnictwa Zabierzów, a następnie rowerami pojechaliśmy na zwiedzanie. Zanim jednak zaparkowaliśmy, musieliśmy pokonać bardzo wąską asfaltową drogę. Wyminięcie się jadących z naprzeciwka pojazdów na tak wąskiej drodze okazywało się nie lada wyzwaniem. Informuję o tej drodze gdyż jest to jedyna droga do kempingu „Brandysówka”, leżącego w tej dolinie tuż pod skałą „Sokolica”. Jeżeli ktoś wybierałby się w to malownicze miejsce, proponuję skorzystać z informacji o tym jak dojechać, zawartych na stronie tego kempingu. Teraz już pora na zdjęcia, które zrobiłem podczas tej wiosennej eskapady.

Skała „Sokolica” widoczna z drogi prowadzącej do kempingu i kemping widoczny u jej podnóża
Obrazek

Obrazek

Pejzaże oglądane z drogi przebiegającej dnem Doliny Będkowskiej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Budząca się do życia przyroda doliny

Kwitnąca przylaszczka pospolita
Obrazek

Bluszcz pospolity
Obrazek

Kaczki na rozlewisku potoku Będkówka
Obrazek

Wodospad „Szum” na potoku Będkówka
Obrazek

Koniec
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Ciok
Old Traveler
Posty: 576
Rejestracja: 07 lut 2014, 10:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Dolina Będkowska

Post autor: Ciok »

Widać przedwiośnie.
Fajne fotki.
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3972
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Dolina Będkowska

Post autor: Sławcio »

Niesamowite klimaty :ok: :hurra:
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Jarek
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2015, 13:43
Imieniny:

Re: Dolina Będkowska

Post autor: Jarek »

Poproszę o zdjęcia. Plizzzz
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Dolina Będkowska

Post autor: Irel »

Jestem w trakcie zmiany adresów zdjęć , ale to musi potrwać. Mnie zdjęcia się otwierają, ale tylko mnie, bo internet pozostawił mi dojście do mojej galerii do Picasa, która kiedyś była dostępna publicznie. Zdjęcia zostały już przeniesione do nowej galerii,a teraz ręcznie adresy zdjęć pojedynczo będą zamieniane, aby się wyświetlały. Cierpliwości.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier
Posty: 825
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Dolina Będkowska

Post autor: Agnieszka »

Obrazek
Dziękujemy.
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jura Krakowsko-Częstochowska”