UWAGA. Jak co roku na początku grudnia, Administracja przeprowadza "gry i zabawy serwerowe ". W tym roku w związku, że to już trzecia firma hostingowa, która przejmuje nasze dzieło (FORUM) w ciągu sezonu, przewidujemy ostre walki (dłuższe przerwy w działaniu forum). Jeżeli zamknięty będzie dłużej serwis, to informacje będą się ukazywać na naszej stronie fejsbukowej.
Przypominam, że właściciel i administracja nie zamykają Karawaniera, a za utrudnienia PRZEPRASZAJĄ

Jesienny spacer rowerowy

Fotorelacje z podróży po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2020 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Jesienny spacer rowerowy

Post autor: Irel » 19 paź 2020, 09:44

Z powodu koronawirusa sezon karawaningowy praktycznie już zakończyłem. Nie pojadę jak zawsze w listopadzie do Karpacza na „Pożegnanie słońca w Budnikach”
Pozostaje mi tylko turystyka rowerowa. Dlatego relacji takich jak poniższa będzie więcej.
Po ostatnich intensywnych opadach deszczu pogoda poprawiła się "znacznie". Deszcz przeszedł w mżawkę, więc w ostatnią niedzielę, wraz z klubowymi kolegami, wybrałem się na 40 kilometrową, rowerową wycieczkę po mniej znanych zakątkach Jury. Pojechaliśmy do miejscowości Choroń, aby obejrzeć w jesiennej szacie pomnik przyrody - Aleję Lipową.
Aleja Lipowa to niezwykły i jedyny w swoim rodzaju szpaler drzew lipowych o łącznej długości 570 m. Rozporządzeniem Wojewody Częstochowskiego w roku 1993 została uznana za pomnik przyrody. Liczyła wówczas 29 sztuk wiekowych lip, w tym 18 szt. lipy drobnolistnej i 11 szt. lipy szerokolistnej. W 1999 r., a następnie w 2006 r. dosadzono nowe lipki w miejsce ubytków (z tego rośnie obecnie ok. 35 młodych drzew). W sumie obecnie Aleja Lipowa - Choroń obejmuje 130 starych i młodych drzew. Hipotezę o XVII-wiecznych początkach Alei Lipowej potwierdzają dendrolodzy, oceniając wiek ocalałych drzew na około 230 lat. Najpierw jednak odwiedziliśmy rozlewiska rzeki Ordonki gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z „mieszkającymi” na rozlewiskach łabędziami. Z uwagi na obostrzenia sanitarne i konieczność stosowania maseczek ochronnych musieliśmy ograniczyć intensywność wysiłku. Jak powiedział jeden z kolegów „ nie da się szybko jechać oddychając przez sitko”. Niemniej jednak wycieczkę uważam za udaną, tym bardziej, że za „całokształt” dokonań kolarskich otrzymałem małą złotą Odznakę Turystyki Kolarskiej (mały złoty KOT).

Podpisywanie pamiątkowego dyplomu przed wyruszeniem na trasę

Obrazek

Pamiątkowa fotka przed siedzibą klubu

Obrazek

W drogę

Obrazek

Łabędzie na rozlewiskach rzeki Ordonki

Obrazek

Aleja lipowa w Choroniu

Obrazek
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Królik
Forumowicz
Imieniny: 0- 0- 0

Re: Jesienny spacer rowerowy

Post autor: Królik » 19 paź 2020, 20:34

P. Ireneuszu moje gratulacje za otrzymane odznaczenie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Imieniny: 14- 5- 0
Kontakt:

Re: Jesienny spacer rowerowy

Post autor: Malineczka » 19 paź 2020, 20:35

A kolega jeździ po trawniku .. :hahaha1:
Najlepszego Irek.
"Caravaning jest jak świeży powiew wiatru który sprawia, że znów jesteś młody"
Bonifacy i Genowefa.