REGULAMIN FORUM KARAWANIER.PL

Treść regulaminu musi znać każdy użytkownik.
Admin
Sheriff
Posty: 433
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:27
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

REGULAMIN FORUM KARAWANIER.PL

Post autor: Admin » 25 paź 2014, 02:06

Witam na Forum Karawaningowego Bractwa Podróżniczego Karawanier „karawanier.pl”

Forum jest przeznaczone dla potencjalnych i aktualnych użytkowników pojazdów rekreacyjnych ( przyczep kempingowych lub samochodów kempingowych) oraz dla wszystkich uprawiających różne formy aktywnej turystyki i rekreacji.
Forum ma przede wszystkim charakter krajoznawczo – turystyczny i służy do wymiany doświadczeń oraz do propagowania tematyki związanej z szeroko rozumianym karawaningiem. Poruszane zagadnienia związane są z bezpieczeństwem podróżowania, techniką karawaningową oraz innymi problemami dotyczącymi różnych form aktywnego wypoczynku. Na forum można zaprezentować zdjęcia i relacje ze swoich wypraw, zapytać o miejsca biwakowe ( kempingi), wybrać najciekawszą trasę podróży, dowiedzieć się o mniej znanych miejscach wartych odwiedzenia czy też o sposobach i miejscach napraw sprzętu karawaningowego, przyczep kempingowych, kamperów czy innych pojazdów i rekreacyjnych Jest to także miejsce do przekazywania informacji o planowanych podróżach, spotkaniach i zlotach.

Regulamin Forum KBP "KARAWANIER" - karawanier.pl

Poniższy tekst jest zapisem ogólnie przyjętych i powszechnie szanowanych norm panujących na większości for internetowych, których przestrzeganie pozwala w sposób optymalny wykorzystywać Forum, jako narzędzie do komunikowania się.

1) Serwis KBP Karawanier oraz Forum jest własnością prywatną, korzystanie z niego jest w pełni dobrowolne, wolne od opłat.

2) Aby mieć możliwość wypowiedzi na forum, należy się zarejestrować.
2a) Konto aktywowane jest automatycznie przez kliknięcie w link aktywacyjny otrzymany pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w profilu. Administrator zastrzega sobie prawo odrzucenia aktywacji, oraz usunięcia już aktywnych profili bez podania przyczyny.
2b) Podanie adresu mailowego jest wymagane przez skrypt, jednak nie jest on widoczny dla innych użytkowników. Skrypt forum wykorzysta podany adres do wysyłania powiadomień o PW, obserwowanych tematach, ważnych komunikatach dotyczących forum i serwisu KBP Karawanier itp.
Profile aktywowane z zerową liczbą postów lub brakiem aktywności przez okres 2 miesięcy ( brak logowań, brak tematu powitalnego), mogą być kasowane..
2c) Po zarejestrowaniu grupą domyślną, jest grupa "Nowi użytkownicy" mająca pewne ograniczenia (brak podpisu/sygnaturki, wyłączone PW). Ograniczenie to ma na celu wyeliminowanie masowej rejestracji profili spamerskich lub w inny sposób działających na szkodę forum, dlatego od nowych użytkowników będzie się wymagać akceptacji postów
Po okresie próbnym użytkownik uzyskuje pełną funkcjonalność profilu.

3) Wszelkie dane i informacje w profilu podajesz dobrowolnie.

4) Forum, za wyjątkiem konfesyjnego działu „Razem w drogę” (zalogowany użytkownik może ten dział zignorować), jest apolityczne i neutralne światopoglądowo. Wszystkie dyskusje polityczne, gospodarcze i światopoglądowe, których tematyka może wywoływać konflikty, będą bezwzględnie i konsekwentnie usuwane.

5) Każdy użytkownik forum powinien starać się traktować innych uczestników dyskusji tak samo, jak sam chciałby być traktowany. Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym, to nasza postawa i styl wypowiedzi tworzy klimat forum. Sprawdź najpierw czy Ci to odpowiada, jeżeli tak to zapraszamy do rejestracji i czynnego udziału w dyskusji, jeżeli jednak nie, to szkoda Twego czasu. Na forum nie jest tolerowane "trolowanie", a wszelkie próby zaniżenia ogólnego poziomu, oraz destabilizacji spotkają się z błyskawiczną reakcją moderatorów.

6) Administrator nie jest odpowiedzialny za propagowanie, oraz zachowanie/archiwizację wprowadzonych treści.

7) Zamieszczając na forum zdjęcia, skany, fragmenty innych publikacji, których nie jesteś autorem ZAWSZE podaj ich źródło/autora. Przed zamieszczaniem musisz zapoznać się z zasadami umieszczania zdjęć na forum
7a) Bez zgody autora, zabrania się zamieszczania jakichkolwiek materiałów podlegających prawu własności intelektualnej (prawu autorskiemu) chyba, że dysponuje się zgodą na ich zamieszczenie oraz gdy zamieszczanie takich materiałów nie stanowi naruszenia tych praw.
7b) Administrator ma prawo opublikowane na forum fotografie, przenieść na własny serwer KBP „Karawanier”

8) Administrator i powoływani przez niego moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratora, moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. W trosce o ciągłość forum i zapobieganie powstawaniu luk w dyskusji usunięcie użytkownika nie jest tożsame ze skasowaniem jego wszystkich wypowiedzi.

9) Zgadzasz się nie umieszczać na forum żadnych publikacji obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby, SPAMU i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem, lub naruszających dotychczasowy ład forum. Dotyczy to wszelkich treści wprowadzonych na forum przez użytkownika - w wiadomościach, pseudonimie, podpisie, emblemacie i innych. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz).

10) Przyjmujesz do wiadomości, że posesor, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku/postów. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Treści wprowadzone do bazy przez użytkownika, a niewidoczne dla ogółu użytkowników, nie będą podawane bez Twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych. Decyzja administratora jest ostateczna i nie podlega dyskusji. Administrator nie jest zobowiązany do publicznego uzasadniania podjętych działań.

11) Pamiętaj, że forum jest otwarte i osoby niezarejestrowane mogą bez przeszkód czytać Twoje wypowiedzi, pobierać zamieszczone przez Ciebie zdjęcia, itp. Forum jest indeksowane przez Google, Bing i inne wyszukiwarki, oraz internetowe archiwizery, przez co nawet po usunięciu bazy danych forum, wprowadzone tam treści mogą być dostępne w Internecie. Miejsce to można w dowolnym momencie opuścić, jednak żądanie usunięcia zamieszczonych materiałów (nasze prawodawstwo nie jest tu jednoznaczne) jest wyrazem egoizmu i niezrozumienia idei forum.

12) Pamiętaj swoje hasło, administrator nie ma do niego dostępu w przypadku kiedy je zapomnisz, zostanie utworzone nowe, które zostanie wysłane na podany w profilu adres e-mail, będziesz później mógł je zmienić. Pamiętaj aby adres e-mail w profilu użytkownika był aktualny.

13) Reklama na forum KBP Karawanier jest płatna. Osoby zainteresowane reklamą na KBP Karawanier są proszone o kontakt z Administratorem. Zamieszczanie treści komercyjnych, a w szczególności odnośników do serwisów informacyjnych sprzedających reklamy jest zabronione. Reklamowe napisy, sygnatury, banery, tablice, wizualizacje itp. widoczne na fotografiach publikowanych na forum mogą zostać uznane za reklamę. Treści takie mogą być usunięte przez Administratora lub moderatora.

14) Za SPAM uznawane będą wszelkie posty zalewające forum i nic nie wnoszące do zawartości merytorycznej, w tym jednozdaniowe posty w stylu, „jakie fajne", "jadę tam jutro", etc. podpisy/PW reklamujące inne fora/strony/... nie związane z tematyką przewodnią forum, lub inne reklamy zamieszczane przez użytkowników specjalnie w tym celu zakładających konto (dotyczy to również linków w profilu), oraz wykorzystywanie forum w charakterze bloga. Obejmuje to również łańcuszki i wszelkie internetowe śmieci. Tego typu posty będą bezwzględnie kasowane a userzy banowani.

15) Do zaakcentowania i uwypuklenia części wypowiedzi służą znaczniki: pogrubienie [b,]...[/b,], pochylenie [i,]...[/i,] cytowanie [quote,]...[/quote,]
Nie piszemy całości tekstu DUŻYMI literami i nie używamy kolorowania lub niepotrzebnego centrowania tekstu. Kolor zastrzeżony jest dla administratora/moderatora: czerwony dla administratora, niebieski dla moderatora.

16) System ostrzeżeń przyznawanych przez administratora (z jego inicjatywy, na wniosek moderatorów lub użytkowników) za naruszanie ładu forum. Ostrzeżenia wysyłane są do zainteresowanego na PW.
1 ostrzeżenie > aktywne jest przez 30dni dni, brak ograniczeń w korzystaniu z forum,
2 ostrzeżenie > blokada możliwości pisania na 1 dzień,
3 ostrzeżenie > blokada możliwości pisania na 1tydzień
4 ostrzeżenie > blokada możliwości pisania na 1 miesiąc
5 ostrzeżenie > całkowita blokada konta i usunięcie użytkownika z forum
Można dostać kilka ostrzeżeń pod rząd, ale również uznaniowo administrator może w dowolnej chwili je cofnąć.

17) Terenowe spotkania ogłaszane na forum, o ile w treści nie podano inaczej, nie są zorganizowanymi formami wypoczynku w rozumieniu stosownych przepisów prawnych, a osoba ogłaszająca nie jest organizatorem turystyki / wypoczynku.
Udział w takim spotkaniu odbywa się na pełną odpowiedzialność uczestnika, który wszelkie koszty i zobowiązania pokrywa we własnym zakresie.

18) Zabrania się bez zgody Posesora lub Administratora i pod rygorem poniesienia konsekwencji prawnych, wykorzystywanie nazwy oraz wizerunku KBP Karawanier do prowadzenia jakiejkolwiek działalności komercyjnej oraz propagandowej, niezgodnej z celami i interesami KBP „Karawanier”, jak również działalności konkurencyjnej wobec KBP Karawanier.

19) Uwagi odnośnie funkcjonowania forum kierowane do Administratora lub Moderatorów należy zamieszczać w odpowiednim dziale.

*** Klikając odnośnik „Rejestracja”, oraz każdorazowo logując się na forum zgadzasz się na powyższe warunki. ***
***Po zalogowaniu proszę odwiedzić poszczególne działy forum, aby zapoznać się z ich funkcjonowaniem***

Regulamin wprowadzono 03 grudnia 2012 z późniejszymi zmianami, administrator zastrzega sobie możliwość jego modyfikacji.

Właściciel i administrator Forum Karawaningowego Bractwa Podróżniczego Karawanier.pl

"cookies"
Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałaś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum - więcej w Polityka prywatności http://www.google.com/intl/pl_pl/policies/privacy/

Zablokowany

Wróć do „Regulamin - uwaga”