Koryto +

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Posty: 834
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:32
Lokalizacja: Mam tak samo jak Ty
Kontakt:

Re: Koryto +

Post autor: Jacek »

Victus pisze: 15 sty 2019, 14:15 Kultura na naszym forum coraz wyższa.
Dobrze, że tolerancja jeszcze nie szwankuje. :ok:
Czasami to co się dzieje w tej naszej Polsce może człowieka z nerw wyprowadzić.
Zresztą ten post był napisany przed "tymi" wydarzeniami.
To co się teraz dzieje (ten hejt na zamordowanego Pawła ) w prawicowych i publicznych mediach, nawet mnie który się polityką praktycznie nie interesuje przeraża. :szok: :zolta:
Najciekawsze jest za widnokręgiem
Jerzy Bierzy
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:17
Imieniny: 27- 1- 0

Re: Koryto +

Post autor: Jerzy Bierzy »

viewtopic.php?p=67076#p67076

Krytykę i uwagi przyjmuję.
"Krew mnie zalała"
Ledwie wiążę "koniec z końcem" a tu płać i płać, a końca tego koryta nie widać. :szok: :mur:
Nie obchodzę tych starych urodzin.
Mam na imię Jerzy. :zdrowko:
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: Koryto +

Post autor: Nestor »

B. szef KNF Marek Chrzanowski, po blisko dwóch miesiącach spędzonych w areszcie, wyjdzie na wolność.
Sąd Okręgowy w Katowicach utrzymał w piątek w mocy wcześniejsze postanowienie sądu rejonowego, który nie uwzględnił wniosku prokuratury o przedłużenie tego środka zapobiegawczego.
Czy prezes Narodowego Banku Polskiego jest zamieszany w aferę KNF? Taki wniosek może płynąć z zeznań byłego szefa Komisji Marka Chrzanowskiego, do których dotarła „Gazeta Wyborcza”.

To na razie nieoficjalny przeciek ze śledztwa, jakie toczy się w sprawie afery korupcyjnej w Komisji Nadzoru Finansowego. Ale bardzo niepokojący. Według „Gazety Wyborczej”, która 13 listopada ujawniła nagranie korupcyjnej rozmowy z gabinetu szefa KNF, aresztowany w tej sprawie były prezes Komisji Marek Chrzanowski miał zeznać w prokuraturze, że spotkanie z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, założycielem Getin Noble Banku, zorganizował z inicjatywy Adama Glapińskiego, prezesa NBP.
Nie tylko „dwórki”. Prawnicy prezesa NBP zarabiają czterokrotnie lepiej niż stawka rynkowa
Po wybuchu afery KNF władze Narodowego Banku Polskiego próbowały zablokować mediom możliwość publikacji na ten temat. I jak się okazuje, słono za to zapłaciły. Na napisanie wniosków o usunięcie z wydań papierowych i internetowych artykułów o związkach banku centralnego z aferą KNF wydano ponad 25 tysięcy złotych.

Wiemy to z pisma NBP, które dostał poseł PO Krzysztof Brejza. Początkowo bank nie chciał odpowiedzieć politykowi, ile zapłacił zewnętrznej kancelarii mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło za napisanie tych wniosków. Brejza dostał odpowiedź dopiero wtedy, gdy złożył skargę w sądzie administracyjnym, że bank odmawia udzielenia mu informacji publicznej.
Pieprzyć taką władzę. to tylko tamci kradli my nie :help:
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz
Posty: 387
Rejestracja: 11 lip 2016, 13:16

Re: Koryto +

Post autor: Victus »

Jacek pisze: 15 sty 2019, 21:51
Victus pisze: 15 sty 2019, 14:15 Kultura na naszym forum coraz wyższa.
Dobrze, że tolerancja jeszcze nie szwankuje. :ok:
Czasami to co się dzieje w tej naszej Polsce może człowieka z nerw wyprowadzić.
Zresztą ten post był napisany przed "tymi" wydarzeniami.
To co się teraz dzieje (ten hejt na zamordowanego Pawła ) w prawicowych i publicznych mediach, nawet mnie który się polityką praktycznie nie interesuje przeraża. :szok: :zolta:
Polityka dzieli ludzi, dlatego wole nie rozmawiać na te tematy.
Podrożę, wyjazdy , rowery kamery, przyczepy,
Politykę zostawmy politykom - nie grupujmy się
Przecież pasja podróżowania nas łączy - polityka dzieli.
:spanie1:
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2269
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Koryto +

Post autor: Irel »

Victus pisze: 26 sty 2019, 21:19 Politykę zostawmy politykom - nie grupujmy się
Wielu myśli, że nie ma potrzeby interesować się polityką. To myślenie zmienia się diametralnie, gdy polityka zainteresuje się nimi.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz
Posty: 387
Rejestracja: 11 lip 2016, 13:16

Re: Koryto +

Post autor: Victus »

Co do mi zainteresowanie polityką ?
Wrogów ?
Nie znam żadnego polityka i dobrze mi z tym.

Dawno dawno temu pewien mądry człowiek powiedział:

Oddajcie Cezarowi co do Cezara należy.
:spanie1:
Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:28
Imieniny: 14- 5- 0
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Re: Koryto +

Post autor: Malineczka »

Irelowi bardziej chodzi ( tak myślę) co to będzie, że rządzi nami szaleniec - co wtedy?
Ja też olewam politykę ale ci złodzieje z Wiejskiej i Nowowiejskiej ustalają, jaką będę miał emeryturę, jakie podatki itd itd. Nawet ostatnio ustalili, że nie będę robił zakupów w niedzielę.
Granda.
"Caravaning jest jak świeży powiew wiatru który sprawia, że znów jesteś młody"
Bonifacy i Genowefa.
Awatar użytkownika
Brat
Karawanier
Posty: 383
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:34
Lokalizacja: San Escobar

Re: Koryto +

Post autor: Brat »

Dzieje się ...
Czyżby próba oderwania od koryta Antoniego?
A tutaj - w ujęciu satyrycznym:
;)
https://aszdziennik.pl/125487,dramat-ba ... isiewiczem
Marian
Awatar użytkownika
Brat
Karawanier
Posty: 383
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:34
Lokalizacja: San Escobar

Re: Koryto +

Post autor: Brat »

Nasze 'wojsko' na pewno ten problem rozwiąże! ;)
https://aszdziennik.pl/125485,kleska-ob ... le-wyjecha
Marian
Awatar użytkownika
Demolka
Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: 28 paź 2014, 10:06
Imieniny:

Re: Koryto +

Post autor: Demolka »

Walić w rogi takie dobre polityki..

Chrześniak wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego został w ramach "dobrej zmiany" dyrektorem w oddziale KGHM. Gdy przyłapano go na ustawianiu przetargów o wartości 3,2 mln zł, nie zawiadomiono prokuratury. Za to zwolniono zgłaszającego nadużycia.
Przyłączam się do akcji:
Jeszcze nie wiem :niewiem:
Alonzo
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2019, 11:29
Imieniny: 0- 0- 0

Re: Koryto +

Post autor: Alonzo »

Męndy z Hobbitowa dwie srebrne wierze za miliardy chcą budować.
Wał w dupe złodziejom.
Niech żyje mowa szorstkiej miłości.
Awatar użytkownika
Brat
Karawanier
Posty: 383
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:34
Lokalizacja: San Escobar

Re: Koryto +

Post autor: Brat »

Wojna gangów.jpg
Capo di tutti capi ma problem ... :hahaha1:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kontestator
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:16
Imieniny:

Re: Koryto +

Post autor: Kontestator »

Mocne.
Dwie Wieże - zdrada króla cd
- Trzeba z czegoś żyć - mówi jeden z posłów PiS. Inny dodaje: - Przykra sprawa, że prezes został nagrany.

Przykra tym bardziej, że rozmowy odbywały się w niemal rodzinnym gronie. Jarosław Kaczyński i Grzegorz Jacek Tomaszewski (kuzyn Kaczyńskiego) negocjował z Geraldem Birgfellnerem, który jest biznesmenem z Austrii, ale prywatnie to mąż córki innego kuzyna Kaczyńskiego - Jana Marii Tomaszewskiego (dziś doradcy prezesa TVP). Córka Tomaszewskiego, czyli Karolina Tomaszewska, jest żoną Birgfellnera, a - zawodowo - jest z kolei asystentką europosłów PiS (Zbigniewa Kuźmiuka i Jadwigi Wiśniewskiej - jest ich akredytowaną asystentką w Parlamencie Europejskim).
Sami nepotyści. Głowa mała.
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz
Posty: 387
Rejestracja: 11 lip 2016, 13:16

Re: Koryto +

Post autor: Victus »

Malineczka pisze: 27 sty 2019, 12:19 Irelowi bardziej chodzi ( tak myślę) co to będzie, że rządzi nami szaleniec - co wtedy?
Ja też olewam politykę ale ci złodzieje z Wiejskiej i Nowowiejskiej ustalają, jaką będę miał emeryturę, jakie podatki itd itd. Nawet ostatnio ustalili, że nie będę robił zakupów w niedzielę.
Granda.
Mnie też krew zalewa jak usłyszę lub gdzieś przeczytam co się dzieję - dlatego omijam szerokim łukiem
:spanie1:
Awatar użytkownika
Stanisław
Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: 05 lis 2014, 18:24
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Płochocin

Re: Koryto +

Post autor: Stanisław »

Obrazek
Fot. Wikimedia Commons

CBA zatrzymało 6 osób, w tym Bartłomieja M., za niegospodarność, powoływanie się na wpływy dla korzyści materialnych oraz fałszowanie dokumentów w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
"Misiewicze" to potoczne określenie osób, które dostały się na wysokie stanowisko dzięki powiązaniom politycznym, a nie kompetencjom. Charakteryzują się one skłonnością do matactw, wszczynania afer oraz ogólnym bucostwem.
Słupa od machlojek Antka złapali. Było do przewidzenia.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Zablokowany

Wróć do „Ważne tematy”