Koryto +

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Imieniny: 14- 5- 0
Kontakt:

Koryto +

Post autor: Malineczka » 28 lis 2018, 17:39

Pamiętajcie Koledzy i Koleżanki żeby emocje nie wzięły góry nad merytoryczną dyskusją lub politycznym żartem. :D
Ocena moderatora może być subiektywna, niesprawiedliwa i nie podlega dyskusji. :chytry:

Brakowało mi tego tematu.
Mam dość dymania mnie i moich znajomych przez "lemingi", "dojną zmianę", czy układ "ośmiorniczek" i "knf - kurna nasza forsa"
"Mam dość" :red card:
- kumoterstwa, hipokryzji, okradania państwa i łupienia obywateli.
Będę pisał głośno i wyraźnie. :cenzura:
"Caravaning jest jak świeży powiew wiatru który sprawia, że znów jesteś młody"
Bonifacy i Genowefa.

Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Kontakt:

Re: Koryto +

Post autor: Malineczka » 28 lis 2018, 17:45

Gdyby ponad dwa lata rządów Cezarego Morawskiego we wrocławskim Teatrze Polskim zamienić w spektakl teatralny, to prawdopodobnie widzowie oglądaliby nieudolnie wyreżyserowaną farsę, która kończy się jeśli nie tragicznie to na pewno źle. Patrzyliby na dymisje, rezygnacje finansowe machlojki, na którym najbardziej ucierpiał sam teatr.
Dyrektor teatru wypłacał spore sumy agencji artystycznej, która reprezentowała jego samego. Wyborcza wylicza, że na przykład za przygotowanie roli Cavaliere Rippafratta i Kordiana teatr wypłacił mu po 22 tysiące złotych. Żaden inny aktor nie dostaje dodatkowych honorariów związanych z rolą.

Morawski wypłacał sobie też wynagrodzenia za wyjście na deski teatru. Za każde takie wyjście otrzymywał 2,7 tys. zł, gdy przeciętnie aktor dostaje za jednorazowy występ około 500 złotych, przy stałej pensji 2,8 tysięcy złotych. Morawski zagrał 21 spektakli, zarobił za to 58 tysięcy złotych. Do tego doliczył sobie jeszcze prace nad scenografią w spektaklu „Bar pod zdechłym psem” i prace reżyserską w „Opowieści wigilijnej”.

Najbardziej absurdalne są te wydatki, które Morawskiemu reperowały wyłącznie prywatny budżet. Z pieniędzy instytucji spłacano znaczną część najmu za luksusowe mieszkanie. Koszt to 5,5 tysiąca złotych miesięcznie, teatr płacił z tego 3,9 tysiąca.
Już teraz Cezary Morawski to też symbol kiepskiej zmiany jaką PiS przeprowadza na polskich instytucjach kultury. Podobne roszady przeprowadza się w warszawskich muzeach – Zamku Królewskim i Muzeum Narodowym. I już teraz pisze się, że w przypadku powołania na stanowisko dyrektora tej drugiej instytucji prof. Jerzego Miziołka, największe polskie muzeum sztuki mogą czekać poważne tarapaty.
Cały artykuł tutaj: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/op ... li=BBr5MK7
Opublikował Newsweek
Bonifacy i Genowefa.

Ewa i Sylwek
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Ewa i Sylwek » 29 lis 2018, 10:12

Obrazek

Kontestator
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Kontestator » 04 gru 2018, 15:06

Obrazek

Kontestator
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Kontestator » 04 gru 2018, 15:07

Obrazek

Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Nestor » 05 gru 2018, 11:06

Koryto + już i dla najbiedniejszych.
Nareszcie, na naszych oczach dokonuje się rewolucja społeczna, sprawiedliwość dziejowa i historyczna. Nie tylko "dobra kasta +" będzie pasożytować na naszych plecach (kwota wolna od podatku), nie tylko wielkim będą stawiać pomniki.
Teraz i zwykły kmiot będzie mógł dostąpić "koryta +" .
k*rwa, SIĘ PYTAM CZYIM KOSZTEM?

Obrazek
Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli:

Przyszła właśnie do mnie mieszkanka miasta z żądaniem remontu mieszkania komunalnego (wymiana dwóch pieców i wszystkich okien). Okazało się, że zaległości w opłatach sięgają już 5000 zł, przy ok. 200 zł czynszu miesięcznego (po odjęciu dodatku mieszkaniowego wypłacanego przez miasto) za 70 m2 mieszkania, gdzie mieszka 9 osób, w tym 4 osoby dorosłe, z których żadna nie pracuje. Pani nie pracuje i ma trójkę dzieci. Dostaje 1500 zł z programu 500+ i inne zasiłki socjalne. Na pytanie co z pozostałymi dorosłymi osobami, usłyszałem, że mama (57 lat) jest chora. To spytałem, skoro chora, to dostaje zapewne rentę? Pani wyjaśniła, że jej matka nie dostaje renty, gdyż nigdy w życiu nie pracowała, a jeśli już, to na czarno. Córka żyje jak mama.

Rodzi się pytanie, jak będą żyły dzieci tej pani, wychowane w domu, w którym nikt nie pracuje, ale jakoś wszyscy sobie radzą. Czy nie jest tak, że nieprzemyślana, źle kierowana pomoc społeczna prowadzi do dziedziczenia patologii i biedy?

I co mam zrobić, wyremontować mieszkanie tej pani za publiczne pieniądze innych ludzi, którzy na swój chleb zarabiają ciężką pracą?

Kiedy słyszę, że np. będą podwyższane podatki dla „najbogatszych”, że wyższa kwota wolna od podatku będzie dotyczyła tylko tych, którzy zarabiają maksymalnie 500 zł miesięcznie (za bardzo się nie napracują), to muszę się uszczypnąć, żeby się przekonać, że nie śnię, że nie jestem w roku 1917, kiedy dokonywał się akt sprawiedliwości rewolucyjnej, kiedy ten co miał więcej od najbiedniejszego, był kułakiem i burżujem, a ciężko pracujący na swój dobrobyt- pasożytem. Kiedy to równano w dół, zamiast w górę.

Czy rządzący zapominają o tym, że ten, który więcej zarabia (oprócz kilku procent wyjątków) całe życie się uczył i ciężko pracuje, często po kilkanaście godzin na dobę, w odróżnieniu od tych biednych, często z własnej winy? Czy należy karać ludzi za pracowitość, zaradność i ambicje, za sukces? Już zapowiedziano równanie emerytur w dół. ZUS i nasze składki (czym ciężej pracujesz, więcej zarabiasz, więcej płacisz) już są karykaturalne, bo bez względu na wysokość wpłacanych składek, dostęp do służby zdrowia mamy taki sam.

Tyle mówiło się o tworzeniu w Polsce klasy średniej, która jest motorem napędowym rozwoju, a dziś tworzy się klasę socjalną. Dzieci tej pani z historii powyżej, jak dorosną, jak będą żyły, widząc jak żyła ich babcia, jak żyje ich mama? Żyją i będą żyć w przeświadczeniu, że im się należy, nie zastanawiając się nad tym, skąd się biorą te rozdawane w ramach socjalu pieniądze! Dziwny jest ten kraj.
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)

Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Nestor » 05 gru 2018, 11:08

Mam lewicowe poglądy ale nawet lewica nie cierpi pasożytów.
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)

Jacek Kulałka
Forumowicz
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Jacek Kulałka » 16 gru 2018, 20:13

Obrazek
„Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”

Awatar użytkownika
Demolka
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Demolka » 18 gru 2018, 21:32

Sierakowski: "Wyborcza" Solorza się nie przestraszyła, ale inni mogą

„Gazeta Wyborcza” drąży kolejne wątki afery KNF. Ujawnia podejrzane podobieństwa sytuacji, w jakiej znaleźli się Leszek Czarnecki i Zygmunt Solorz. Obaj posiadają banki. Obaj byli w kłopotach. Ale tylko jeden nie zgodził się na zatrudnienie prawnika Kowalczyka. I tylko jeden ma kłopoty. Co z tego wynika?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ia/q6ml3n3
Przyłączam się do akcji:
Jeszcze nie wiem :niewiem:

Jacek Kulałka
Forumowicz
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Jacek Kulałka » 08 sty 2019, 11:35

Tradycja polska jest taka, że religia zawsze była w szkole. Wyrzucanie jej ze szkoły jest wracaniem do czasów komunizmu - mówił w TVN24 rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Adrianik.

cyrk i parodia.
„Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”

Awatar użytkownika
Bercik
Forumowicz

Post autor: Bercik » 09 sty 2019, 10:50

Obrazek

Na dobrego kampera musi kulson tyrać aż dwa miechy
516

Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Malineczka » 10 sty 2019, 22:45

Polska ma łącznie 118 ministrów i wiceministrów, a 66-milionowa Francja ma 18 szefów resortów i 20 ich zastępców. - I jakoś sobie "dają radę" - zauważył Paweł Kukiz.
Bonifacy i Genowefa.

Awatar użytkownika
Malineczka
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Malineczka » 10 sty 2019, 22:48

Politycy PiS i nielegalna reprywatyzacja w Warszawie? Coraz więcej pytań pojawia się wokół Macieja Wąsika, zastępcy koordynatora służb Mariusza Kamińskiego, oraz Ernesta Bejdy, obecnie szefa CBA. Jakub R., aresztowany w związku z reprywatyzacją były urzędnik stołecznego ratusza, oraz jego brat Marcin Rudnicki otwarcie przyznają się do znajomości z min. Wąsikiem. Ten pierwszy opowiada też "Gazecie Wyborczej", że "Wąsik z kolegami planował 'wejście w biznes reprywatyzacyjny'". Do tego funkcjonariusz CBA, który chciał badać wątek, stracił pracę.

Tych podejrzeń, pytań i oskarżeń by nie było, gdyby nie spółka Srebrna. Słyszał o niej każdy, kto choć trochę interesuje się krajową polityką. To jedna z najbardziej tajemniczych firm, choć powinna być poza podejrzeniami jak żona Cezara. Bo spółkę tę kontrolują ludzie rządzący dzisiaj naszym krajem. O spółce zrobiło się niedawno głośno po tym, jak Krzysztof Brejza z PO ujawnił dokumenty pokazujące, że warte 12 mln zł udziały w spółce reprezentowała na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy słynna "pani Basia", czyli Barbara Skrzypek - dyrektor biura prezydialnego PiS i sekretarka Jarosława Kaczyńskiego.
Bonifacy i Genowefa.

Jerzy Bierzy
Forumowicz
Imieniny: 27- 1- 0

Post autor: Jerzy Bierzy » 12 sty 2019, 21:39

No szlak mnie trafił. Następni koryta z naszymi podatkami.
Temat wynagrodzenia dla Pierwszej Damy powrócił za sprawą petycji, którą do premiera Morawieckiego skierowało Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych. Do sprawy w programie „Onet Opinie" odniósł się były premier Leszek Miller.

Były premier Leszek Miller w programie „Onet Opinie” został zapytany, czy jego zdaniem Pierwsza Dama powinna otrzymywać pensję. – Mam mieszane uczucia. Z jednej strony myślę sobie, że przecież nikt na tę panią nie głosował. Pierwsza dama nie uczestniczyła w żadnych wyborach. Nie podpisywano z nią umowy o pracę i nikt nie wie, jakie ma obowiązki – powiedział Leszek Miller. Zauważył jednak, że z racji swojej pozycji Pierwsza Dama jest zobowiązana do wykonywania reprezentacyjnych zadań. – Z drugiej strony uczestniczy w życiu publicznym u boku swojego męża – powiedział Leszek Miller. – W przykładach europejskich i światowych Pierwsze Damy nie pobierają żadnych pensji i w Polsce też tak powinno być – dodał były premier.
Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych - jakieś jajca na całego. Zakochali się głusi w tej kobiecie albo i głusi i ślepi. Albo głusi na to co ta kobieta wyprawia. Reprezentuje? pytam się kogo?
„niewątpliwie jest jedną z kobiet najbardziej zapracowanych w kraju”. „Udziela się społecznie w różne przedsięwzięcia takie jak: akcje społeczne, propagowanie kultury, wspiera najsłabszych i niepełnosprawnych w działalności charytatywnej, jej aktywność jest ogromna i zasługuje na uznanie i szacunek. Wymaga to od niej wielu wyrzeczeń takich jak choćby porzucenie pracy, której poświęciła prawie całe swoje życie zawodowe” – przekonywali autorzy petycji.
Niech wraca do przedszkola nauczać maluchy. Wszak jej te zmiany Zaleskiej nie przeszkadzają. Może pomyślała, że ją ze szkoły za głupotę wywalą i darmowej emerytury szuka.
:cenzura: :red card:

Staramy się być tolerancyjnymi, ale tolerancja ma swoje granice. Jeżeli Kolega przeczytał regulamin, to powinien wiedzieć, że podkreślanie ekspresji wypowiedzi poprzez używanie słów wulgarnych i ogólnie uznanych za obelżywe jest niedopuszczalne. Niedopuszczalnym jest także pisanie tekstów celowo obrażających inne osoby. Post Kolegi został wyedytowany, a jego treść zmieniona na zgodną z regulaminem. Ponieważ Kolega jest nowym użytkownikiem, i taki wpis zdarzył się Koledze po raz pierwszy, proszę o potraktowanie mojej uwagi jako przyjacielskiej rady. Administrator
Nie obchodzę tych starych urodzin.
Mam na imię Jerzy. :zdrowko:

Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz

Post autor: Victus » 15 sty 2019, 14:15

Kultura na naszym forum coraz wyższa.
:spanie1:

Zablokowany

Wróć do „Ważne tematy”