Polacy mordowali Żydów?

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

Nestor, dales sie oszukać. Nikt nikogo nie wyganiał bo przemówienie Gomułki to bylo takie samo ględzenie jak to o ucięciu ręki tym co po władzę tą rękę wyciągną a nikt z opozycjonistów ręki nie stracił. Natym forum są zamieszczone teksty dowodzące że taki wyjazd byl przywilejem o którym marzylo wielu przyzwoitych Polaków a skorzystali z niego ci Żydzi dla których nie starczylo atrakcyjnych posad lub grozily im konsekwencje dokonanych zbrodni albo chcieli uciec z obozu do wolnego świata. Bylem swiadkiem i uczestnikiem tamtych wydarzeń i zazdrosciliśmy tym ktorzy moga wyjechac, ja nie moglem. Jeżeli bylyby wyganianie czy powazna nagonka to by tylu michnikow, stolzmanow, geremkow nie zostalo by uprawiac swoj proceder.
Awatar użytkownika
Morusek
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2014, 16:08

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Morusek »

W ząbek w szkole czego innego oszuści uczyli.
"Dobry motocyklista to nie ten, który lśni w pięknej skórze, nie ten, który odkręca gaz do końca a ten, który zna wartość swojego życia"
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz
Posty: 387
Rejestracja: 11 lip 2016, 13:16

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Victus »

Była jedna książka a teraz powstała druga i to dwa tomy.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/hi ... spartandhp
:spanie1:
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

Kłamstwo i propaganda to ich chleb powszedni a jak jeszcze mozna na tym zarobic to już cymes.
Awatar użytkownika
Cuba
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 07 mar 2015, 19:12
Lokalizacja: Międzyborów
Kontakt:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Cuba »

sum pisze: 11 mar 2018, 17:38 Nestor, dales sie oszukać. Nikt nikogo nie wyganiał bo przemówienie Gomułki to bylo takie samo ględzenie jak to o ucięciu ręki tym co po władzę tą rękę wyciągną a nikt z opozycjonistów ręki nie stracił. Natym forum są zamieszczone teksty dowodzące że taki wyjazd byl przywilejem o którym marzylo wielu przyzwoitych Polaków a skorzystali z niego ci Żydzi dla których nie starczylo atrakcyjnych posad lub grozily im konsekwencje dokonanych zbrodni albo chcieli uciec z obozu do wolnego świata. Bylem swiadkiem i uczestnikiem tamtych wydarzeń i zazdrosciliśmy tym ktorzy moga wyjechac, ja nie moglem. Jeżeli bylyby wyganianie czy powazna nagonka to by tylu michnikow, stolzmanow, geremkow nie zostalo by uprawiac swoj proceder.
Mój znajomek też przez całe życie marzył żeby go "deportowali" do USA lub do Anglii. Jak w końcu mógł wyjechać to pojechał i czyści brytom kible. Ale jest wolny i szczęśliwy.
Myli Ci się chciał a musiał. Trzeba było się dać obrzezać i po kłopocie. Może władza ludowa dała by i tobie wilczy bilet. :swenty:
Kuba Pozdrawiam :)
Honda Varadero 125 V - Małe serce w dużym motocyklu
Dupy nie urywa ale pojeździć można na "B" :cool:
Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier
Posty: 825
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Agnieszka »

sum pisze: 09 kwie 2018, 20:20 Kłamstwo i propaganda to ich chleb powszedni a jak jeszcze mozna na tym zarobic to już cymes.
Victus pisze: 09 kwie 2018, 12:22 Była jedna książka a teraz powstała druga i to dwa tomy.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/hi ... spartandhp
Od dawna żadna książka naukowa nie wzbudziła takiego zainteresowania. „Dalej jest noc” to wstrząsająca opowieść o losach Żydów zdanych na łaskę i niełaskę Polaków. Z każdych trzech poszukujących ratunku dwóch zginęło.
Skala udziału Polaków w wyniszczeniu żydowskich współobywateli była większa, niż przypuszczaliśmy – twierdzą autorzy książki „Dalej jest noc”.
Piszą: „Z przeprowadzonych przez nas badań jednoznacznie wynika, że zdecydowana większość próbujących się ratować Żydów – na podstawie przebadanych i zweryfikowanych przypadków – zginęła z rąk polskich bądź też została zabita przy współudziale Polaków”.

"Jak złapią cię za rękę mów, że to nie twoja ręka"
Zawsze można powiedzieć, że to propaganda ale chyba nie zaprzeczysz, że było coś takiego jak Holokaust. 35as
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

Z przeprowadzonych badań wynika że im się rachunki nie zgadzaja bo nie uwzględniają ilu zmienilo nazwiska i udaje Polaków oraz ilu wyemigrowało po ustaniu dzialan wojennych nie zawiadamiając „naukowców” takich jak Gross i jemu podobni.
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

Cuba pisze: 09 kwie 2018, 22:56
sum pisze: 11 mar 2018, 17:38 Nestor, dales sie oszukać. Nikt nikogo nie wyganiał bo przemówienie Gomułki to bylo takie samo ględzenie jak to o ucięciu ręki tym co po władzę tą rękę wyciągną a nikt z opozycjonistów ręki nie stracił. Natym forum są zamieszczone teksty dowodzące że taki wyjazd byl przywilejem o którym marzylo wielu przyzwoitych Polaków a skorzystali z niego ci Żydzi dla których nie starczylo atrakcyjnych posad lub grozily im konsekwencje dokonanych zbrodni albo chcieli uciec z obozu do wolnego świata. Bylem swiadkiem i uczestnikiem tamtych wydarzeń i zazdrosciliśmy tym ktorzy moga wyjechac, ja nie moglem. Jeżeli bylyby wyganianie czy powazna nagonka to by tylu michnikow, stolzmanow, geremkow nie zostalo by uprawiac swoj proceder.
Mój znajomek też przez całe życie marzył żeby go "deportowali" do USA lub do Anglii. Jak w końcu mógł wyjechać to pojechał i czyści brytom kible. Ale jest wolny i szczęśliwy.
Myli Ci się chciał a musiał. Trzeba było się dać obrzezać i po kłopocie. Może władza ludowa dała by i tobie wilczy bilet. :swenty:
Kuba, lepiej dobieraj sobie znajomków. Obrzezanie to za mało, trzeba było władzunię poprosić i mieć udokumentowane pochodzenie lub je kupic co nie bylo tanie. Gdzie w tej procedurze jest coś co mozna nazwac wygonieniem?
Awatar użytkownika
Cuba
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 07 mar 2015, 19:12
Lokalizacja: Międzyborów
Kontakt:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Cuba »

sum pisze: 10 kwie 2018, 08:11 Z przeprowadzonych badań wynika że im się rachunki nie zgadzaja bo nie uwzględniają ilu zmienilo nazwiska i udaje Polaków oraz ilu wyemigrowało po ustaniu dzialan wojennych nie zawiadamiając „naukowców” takich jak Gross i jemu podobni.
A chomik ......
Daj spokój to już nie jest śmieszne. :(
Mówisz o dziesiątkach a zginęły miliony. Niezła propaganda ...... :(

Najpierw mówisz, że wyjechać to przywilej. Teraz, że zmieniali nazwiska bo tak chcieli zostać w Polsce.
To chcieli zostać czy tak uciekali? 35as
Kuba Pozdrawiam :)
Honda Varadero 125 V - Małe serce w dużym motocyklu
Dupy nie urywa ale pojeździć można na "B" :cool:
Awatar użytkownika
Brat
Karawanier
Posty: 383
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:34
Lokalizacja: San Escobar

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Brat »

sum pisze: 11 mar 2018, 03:53 16 sierpnia 1920 roku z frontu wycofano i internowano 17 tysięcy Żydów służących w Wojsku Polskim. Bolszewików przegoniono! Europę ocalono…
To bardzo interesujące. Możesz podać wiarygodne źródła?
sum pisze: 11 mar 2018, 17:38 Natym forum są zamieszczone teksty dowodzące że taki wyjazd byl przywilejem o którym marzylo wielu przyzwoitych Polaków a skorzystali z niego ci Żydzi dla których nie starczylo atrakcyjnych posad lub grozily im konsekwencje dokonanych zbrodni albo chcieli uciec z obozu do wolnego świata. Bylem swiadkiem i uczestnikiem tamtych wydarzeń i zazdrosciliśmy tym ktorzy moga wyjechac, ja nie moglem.
Opowiedz o tym coś więcej, Zbyszku. Radziśmy wiedzieć, jak 15-latek przeżywał tamte wydarzenia i w jaki sposób w nich uczestniczył. Nie ma jak się zdaje tego typu relacji w historiografii roku 68', być może Twoja będzie pierwszą.
Marian
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3972
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Sławcio »

Brat pisze: 10 kwie 2018, 20:10
sum pisze: 11 mar 2018, 03:53 16 sierpnia 1920 roku z frontu wycofano i internowano 17 tysięcy Żydów służących w Wojsku Polskim. Bolszewików przegoniono! Europę ocalono…
To bardzo interesujące. Możesz podać wiarygodne źródła?
sum pisze: 11 mar 2018, 17:38 Natym forum są zamieszczone teksty dowodzące że taki wyjazd byl przywilejem o którym marzylo wielu przyzwoitych Polaków a skorzystali z niego ci Żydzi dla których nie starczylo atrakcyjnych posad lub grozily im konsekwencje dokonanych zbrodni albo chcieli uciec z obozu do wolnego świata. Bylem swiadkiem i uczestnikiem tamtych wydarzeń i zazdrosciliśmy tym ktorzy moga wyjechac, ja nie moglem.
Opowiedz o tym coś więcej, Zbyszku. Radziśmy wiedzieć, jak 15-latek przeżywał tamte wydarzenia i w jaki sposób w nich uczestniczył. Nie ma jak się zdaje tego typu relacji w historiografii roku 68', być może Twoja będzie pierwszą.
Ja także proszę. To będzie bardzo ciekawe.
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

Proszę wygooglować : Kolaboracja Żydów z sowietami w 1920 roku
Dzisiaj nie mam czasu na szczegoly ale mieszkałem i chodziłem do szkoly w rejonie gdzie koncentracja Żydow była bardzo duża czyli pomiędzy Pulawska, Rakowiecką, Niepodleglości i Narbutta. To byli sąsiedzi koledzy z przedszkola i szkoly. Dlatego wiem kto i dlaczego wyjeżdżal a kto zostawał. Koresponduję i spotykam się z jednymi i drugimi w Australii, Kanadzie i Polsce. Wydarzenia marcowe przeżylem na pl Politechniki i Krakowskim przedmieściu więc wiem o co chodzilo.
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3972
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Sławcio »

sum pisze: 16 kwie 2018, 09:22 Proszę wygooglować : Kolaboracja Żydów z sowietami w 1920 roku
Dzisiaj nie mam czasu na szczegoly ale mieszkałem i chodziłem do szkoly w rejonie gdzie koncentracja Żydow była bardzo duża czyli pomiędzy Pulawska, Rakowiecką, Niepodleglości i Narbutta. To byli sąsiedzi koledzy z przedszkola i szkoly. Dlatego wiem kto i dlaczego wyjeżdżal a kto zostawał. Koresponduję i spotykam się z jednymi i drugimi w Australii, Kanadzie i Polsce. Wydarzenia marcowe przeżylem na pl Politechniki i Krakowskim przedmieściu więc wiem o co chodzilo.
Nie ma co popędzać . Będziesz miał czas to opiszesz. Z zajawki wynika, że będzie co czytać i co ważniejsze będzie to ciekawa praca historyczna. :ok:
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Kontestator
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:16
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Kontestator »

Morusek pisze: 11 mar 2018, 17:41 W ząbek w szkole czego innego oszuści uczyli.
Pozwalamy mamić się mitami, legendami. Chcemy wierzyć w niesłychane bohaterstwo albo w niesłychaną podłość. Pozwalamy snuć baśnie o husarskich skrzydłach i milionach bohaterów albo o chłopskim okrucieństwie i genetycznie odziedziczonym antysemityzmie - pisze w opinii Marek Tejchman.


Czasem marzę o tym, żeby nauka historii została zakazana, wtedy być może przestanie być wykorzystywana przez polityków dla swoich celów” – to były chyba najbardziej gorzkie słowa, jakie usłyszałem z ust Szimona Peresa, słynnego izraelskiego polityka, w czasie wykładu, którego udzielił studentom Uniwersytetu Warszawskiego wiele lat temu. Słowa gorzkie, bo wypowiedziane przez przedstawiciela narodu, dla którego tożsamość historyczna jest kluczowa. Słowa podyktowane doświadczeniami z Bliskiego Wschodu – czyli regionu, o którym mówi się, że ma za dużo historii, a za mało ziemi. :(
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne tematy”