Polacy mordowali Żydów?

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
Awatar użytkownika
Ciok
Old Traveler
Posty: 576
Rejestracja: 07 lut 2014, 10:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Ciok »

Większość ludzi " rżnie konia", że nie wiedziała lub zapomniała, skąd dziadek miał "hajc" lub nagle zmienił adres zamieszkania.
Oglądałem ten film i dopiero do mnie dotarło, o co tym "zakrzykującym " chodzi.
Wojna to okropny czas. :red card:
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Marek LU »

Zainteresowała mnie wczoraj tablica nagrobna

Obrazek

"Er ist dahin der nie unser Hertz betrübte" głosi inskrypcja na obrzeżu.
O co chodzi?
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Stefan
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 06 sie 2016, 10:51
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Stefan »

35as On nigdy nie jest zasmucony naszym sercem

Chyba tak?
Awatar użytkownika
Erwin
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 17 kwie 2015, 22:41
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Erwin »

Ale skąd taki napis na polskim nagrobku?

Wrogie przejęcie? ;)
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Marek LU »

Erwin pisze: 04 lis 2018, 11:16 Ale skąd taki napis na polskim nagrobku?

Wrogie przejęcie? ;)
Od dwóch dni zastanawiam się, skąd to się wzięło.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Iza
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 08 sie 2015, 22:43
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Iza »

Bardzo smutny film. Warto go obejrzeć.
Antek
Forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Sikórz

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Antek »

Pozdrawiam.
Antoni popularnie zwany Antkiem.
Kontestator
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:16
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Kontestator »

W najnowszym numerze zainteresował mnie felieton Wojciecha Kwiatka "Donos na prawdę". W całości ten tekst można znaleźć (zachęcam do lektury) na portalu SDP "Pogotowie Dziennikarskie". Jeśli zaś chodzi o autora, to mam wrażenie, że to on przez jakiś czas z powodzeniem szefował jednemu z ośrodków kultury w naszej aglomeracji. Wspomniany tekst nawiązuje do wydanej przed 15 laty książki "Zamiast procesu. Raport o mowie nienawiści", dla której określenie "gadzinówka" chyba jest dobrym odzwierciedleniem jej treści i przesłania. Zacytuję Wojciecha Kwiatka:

"Gdyby jednak ktoś zechciał wziąć publikację do ręki (nie jest już łatwo osiągalna!), szybko zorientowałby się, że klasyfikacja analizowanych materiałów odbywa się w myśl dawno już sformułowanej zasady, iż antysemitą jest ten, kogo za antysemitę uznają Żydzi. Nie jest zatem istotne meritum sporu; najważniejsze to napiętnować każdego, kto ośmiela się podważać żydowskie racje.

Z takim stanowiskiem trudno dyskutować, równie efektywny może być spór z tzw. zaciętą płytą.
Natrafiłem na ten tekst w internecie, ale nie wiem jak do niego trafić :zawstydzony: :dobani:
Kontestator
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:16
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Kontestator »

Leonard Łuczak

ONI Donos na prawdę

Dzięki przynależności do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mam dostęp do wielu interesujących materiałów. Przy każdej bytności na Foksal zabieram coś z wyłożonych tam pism. Ostatnio spędziłem trzy dni w Domu Pracy Twórczej w Kazimierzu. Tam również te materiały są dostępne. Szczególnie ciekawy jest periodyk "bez wierszówki", wydawany w starannej szacie graficznej przez Warmińsko-Mazurski Oddział SDP w Olsztynie. Przez dłuższy czas nie poświęcałem mu wiele uwagi uważając go za pismo stricte regionalne. Byłem w błędzie, o czym przekonała mnie wieczorna lektura w hotelowym pokoju.

Okazało się, że pismo w atrakcyjny sposób przybliża nam wiele problemów dotyczących wprawdzie głównie środowiska dziennikarskiego, ale nie tylko, i nie tylko regionalnych. W najnowszym numerze zainteresował mnie felieton Wojciecha Kwiatka "Donos na prawdę". W całości ten tekst można znaleźć (zachęcam do lektury) na portalu SDP "Pogotowie Dziennikarskie". Jeśli zaś chodzi o autora, to mam wrażenie, że to on przez jakiś czas z powodzeniem szefował jednemu z ośrodków kultury w naszej aglomeracji. Wspomniany tekst nawiązuje do wydanej przed 15 laty książki "Zamiast procesu. Raport o mowie nienawiści", dla której określenie "gadzinówka" chyba jest dobrym odzwierciedleniem jej treści i przesłania. Zacytuję Wojciecha Kwiatka:

"Gdyby jednak ktoś zechciał wziąć publikację do ręki (nie jest już łatwo osiągalna!), szybko zorientowałby się, że klasyfikacja analizowanych materiałów odbywa się w myśl dawno już sformułowanej zasady, iż antysemitą jest ten, kogo za antysemitę uznają Żydzi. Nie jest zatem istotne meritum sporu; najważniejsze to napiętnować każdego, kto ośmiela się podważać żydowskie racje.

Z takim stanowiskiem trudno dyskutować, równie efektywny może być spór z tzw. zaciętą płytą.

Nie przypadkiem zatytułowano powyższy tekst „Donos na prawdę”. Czy się bowiem tego chce czy nie, między środowiskami żydowskimi w Polsce (a i nie tylko) a społecznością polską istnieją zasadnicze różnice w bardzo wielu kwestiach. Trudno zgodzić się ze stanowiskiem, że rację ma jedynie żydowski punkt widzenia. Autorzy cytowanych i „analizowanych” tekstów nie byli (nie są) umysłowymi odmieńcami, oderwanymi od życia i historii, to publicyści często znani i wybitni, można - a nawet trzeba – zatem przyjąć, że tego, co pisali, nie wyssali sobie z palców. Ich „winą” było to, że ośmielili się negować żydowskie racje, obnażać hipokryzję, agresywność, podwójne standardy moralne. Zatem ludzie ci prezentowali jakąś prawdę, dla nich prawdę obiektywną, popartą faktami, doświadczeniem, własnym bądź cudzym dorobkiem intelektualnym. Gdyby było inaczej, publicyści ci trafiliby raczej na ławy oskarżonych za kłamstwa.

Oczywiście tytuł „Zamiast procesu” sugeruje, że procesy odbyć się powinny (wiadomo, kto pisałby akty oskarżenia i wydawał wyroki!), ale autorom publikacji nie chodzi o to, by karać! Skądże znowu! Im idzie tylko o prawdę. Z tym, że o ICH prawdę. ICH prawda jest ex definitione ważniejsza, to prawda bardziej prawdziwa. Prawda ich oponentów, obrońców polskiego punktu widzenia, jest prawdą gorszą, a więc, logicznie rzecz biorąc, nieprawdą. Więc napisali (skompilowali) swój donos na nieprawdę.

Tym samym napisali donos na prawdę naszą, polską."

Chyba nie bez kozery Wojciech Kwiatek właśnie dziś przypomina ten niechlubny wydawniczy "cymes". Nie zdziwię się też, jeśli z pewnych kręgów wypłynie kontynuacja tej tematyki i w tym samym duchu. Jeśli zaś chodzi o mnie, to z powyższego artykułu wypływają moje własne wnioski i refleksje. Powtórzę fragment z cytowanego tekstu:

"klasyfikacja analizowanych materiałów odbywa się w myśl dawno już sformułowanej zasady, iż antysemitą jest ten, kogo za antysemitę uznają Żydzi"

Osobiste refleksje wynikają stąd, że i mnie się coś w związku z tym wydarzyło. Otóż moją fizjonomię "zdobi" zarost, który czasami zaniedbuję i dopuszczam do stanu zbliżonego, takiego jaki charakteryzuje ortodoksyjnych Żydów. Z tej racji zdarzało mi się, że w przypadkowych kontaktach niektórzy uznawali mnie za "swojego". Konstatacja omyłki wywoływała z ich strony uczucia zdecydowanie przeciwne do początkowej sympatii. Klinicznym przykładem takiej postawy mógłby być guru i założyciel pewnej lokalnej organizacji, który nadal zza kontuaru warszawskiego baru pociąga za sznurki pozostawionych tu namiestników. Zresztą jeden z nich, pełniący zawodowo jakąś funkcję w Agorze też do moich fanów i przyjaciół zaliczony być nie mógłby. Mściwość tego środowiska objawia się w działaniach stadnych i cechuje ich nadzwyczajna solidarność. Tej solidarności przejawem jest coroczne (właśnie charakterystyczne, że na "agorowym" forum) atakowanie mnie przez osobnika, który wobec wspomnianego guru zadeklarował w swoim czasie dozgonną przyjaźń. Nie pomaga moje zapewnienie, że nie jestem antysemitą bo idiotyczne wpisy kierowane do mnie pojawiają się regularnie w rocznicę zamieszczenia przeze mnie pewnego wpisu, którego istotnego przesłania ten osobnik nie był w stanie ogarnąć.

Jednak to omyłkowe uznawanie mnie za "swojego" miewa też dobre strony. Przekonałem się o tym kilka lat temu w Kazimierzu. W jesiennym szczycie turystycznym pełno tam wycieczek, w tym sporo z Izraela. Młodym Żydom towarzyszy zawsze parę osób opiekunów-ochroniarzy. W tym czasie niezależna prasa donosiła o ich szczególnej "opiece", głównie w Krakowie, gdzie okazało się, że to agenci Mosadu, uprawnieni do noszenia broni krótkiej w obcym państwie i dopuszczający się użycia siły wobec Polaków, którzy nadmiernie zbliżali się choćby tylko do zaparkowanego autokaru, dodajmy że zaparkowanego w dowolnym a nie tylko wyznaczonym miejscu. Otóż w Kazimierzu, na tej promenadzie wiodącej grzbietem wału wzdłuż Wisły, a potem na Rynku mijaliśmy młodzieżową izraelską wycieczkę. Mój "kamuflaż" zmylił czujność ochrony, a śliczne młode Żydówki nie tylko się wdzięcznie uśmiechały, lecz nawet wyraźnie pozowały do zdjęć. Jedna, o szczególnej urodzie posłużyła mi za modelkę do pewnego wpisu na fotoblogu:

https://leo48.flog.pl/wpis/7839445/este ... -wycieczki

Przypominam: nie jestem antysemitą. Przynajmniej na razie jeszcze nie jestem...
A co tam. Wkleiłem wszystko
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

Jestem bardzo zdziwiony gdy słyszę że Polacy nie pomagali Żydom w czasie Ii wojny swiatowej.
Jest mi smutno ze w czasie tej wojny byli Polacy którzy z głupoty albo dla pieniędzy pomagali Źydom poswięcajac życie swoje, swoich rodzin i sąsiadów.
Jestem zszokowany tym ze usunięto wszystkie moje wpisy z forum o ciekawych miejscach w Polsce po tym jak zapytałem czy ktoś zna jakiegoś Żyda który pomógł Polakowi podczas okupacji sowieckiej i jej kontynuacji w PRL.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Irel »

sum pisze: 27 lut 2021, 15:52 Jestem zszokowany tym ze usunięto wszystkie moje wpisy z forum o ciekawych miejscach w Polsce po tym jak zapytałem czy ktoś zna jakiegoś Żyda który pomógł Polakowi podczas okupacji sowieckiej i jej kontynuacji w PRL.
Po przeprowadzeniu przeglądu tematów i wpisów okazało się, że nie otwierają się umieszczone w nich zdjęcia. Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, bo autorzy wpisów je otwierają, ale tylko oni i nikt inny. Tak więc linki z galerii dotychczas publicznych stały się prywatne. Próby zaradzenia temu, jak na razie nie zakończyły się powodzeniem. Wpisy z uszkodzonymi linkami do galerii zdjęciowych, administrator poprzenosił do działu technicznego, aby nie trzeba było ich szukać po całym forum. Łatwiejszy dla administratora dostęp do uszkodzonych plików ułatwi mu pracę przy ich naprawie. Stwierdzony brak wpisów może wynikać jedynie z przyczyn technicznych. Porządkowanie forum, które jest prowadzone hobbystycznie, angażuje prywatny czas osób je prowadzących, dlatego porządkowanie forum musi potrwać. ŻADNE WPISY NIE SĄ USUWANE CZY CENZUROWANE Z POWODÓW POLITYCZNYCH LUB ŚWIATOPOGLĄDOWYCH. Proszę na prv informację jakie wpisy zostały usunięte.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
sum
Karawanier
Posty: 254
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: sum »

Nie pisałem o naszym forum które jest ok. Pisałem o forum ciekawe miejsca w Polsce warte odwiedzenia na facebooku. Spotkał mnie atak za napisanie że ciekawym miejscem w Polsce jest Port drzewny w Toruniu z sanktuarium i skwerem z kilkoma tysiącami nazwisk osób zamordowanych za pomoc Żydom oraz kaplicą gdzie cały czas z taśmy są odczytywane nazwiska osób zamordowanych w katowniach UB lub zamordowanych przez milicje i wojsko tzw polskie.
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3972
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Sławcio »

sum pisze: 27 lut 2021, 18:08 Nie pisałem o naszym forum które jest ok. Pisałem o forum ciekawe miejsca w Polsce warte odwiedzenia na facebooku. Spotkał mnie atak za napisanie że ciekawym miejscem w Polsce jest Port drzewny w Toruniu z sanktuarium i skwerem z kilkoma tysiącami nazwisk osób zamordowanych za pomoc Żydom oraz kaplicą gdzie cały czas z taśmy są odczytywane nazwiska osób zamordowanych w katowniach UB lub zamordowanych przez milicje i wojsko tzw polskie.
Niestety ostatnio ludziom zamkniętych w domach odbija. Nie wiem, dlaczego poziom agresji tak wzrósł, ale bo potrafią deptać człowieka bez powodu.
A FB to w ogóle szambo. Połowa to trolle a druga to frustraci szukający zwady. Normalnych ludzi tam jak na lekarstwo. Ale kasa dla żydopejsa ważna jest.
W Australii się zamknęli, bo musieli płacić podatki. :cenzura:
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier
Posty: 825
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Agnieszka »

Historia to nie poglądy, tylko wydarzenia. Jeśli ktoś zaprzecza, to znaczy że głupi, albo troll.
Ale to zmora obecnych czasów. Poprawność polityczna jednych lub drugich wypacza ludziom zdrowy rozsądek.
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P
Awatar użytkownika
Leniwiec
Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: 30 gru 2013, 18:23
Imieniny:

Re: Polacy mordowali Żydów?

Post autor: Leniwiec »

Coś o poprawności z postu wyżej
"Gdyby jednak ktoś zechciał wziąć publikację do ręki (nie jest już łatwo osiągalna!), szybko zorientowałby się, że klasyfikacja analizowanych materiałów odbywa się w myśl dawno już sformułowanej zasady, iż antysemitą jest ten, kogo za antysemitę uznają Żydzi. Nie jest zatem istotne meritum sporu; najważniejsze to napiętnować każdego, kto ośmiela się podważać żydowskie racje.

Z takim stanowiskiem trudno dyskutować, równie efektywny może być spór z tzw. zaciętą płytą.
Zauważcie, że nie dyskutuję z historią, tylko nadmieniam, że to co jest teraz, nic nie ma wspólnego z dawnymi czasami. Jest co najwyżej wykorzystywane jako pretekst do kopania nas w dupe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne tematy”