"Dobre zmiany"

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Nestor »

Obrazek
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
Jacek Kulałka
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:38
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Podwawa

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Jacek Kulałka »

Polska przechodzi na hinduizm.
Święta krowa z Oświęcimia.
„Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”
Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Posty: 834
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:32
Lokalizacja: Mam tak samo jak Ty
Kontakt:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Jacek »

Szambo post za złotówkę..JPG
Szamboposty za złotówkę.
Nie wiem co mam napisać. Ten Karpinski to wzorowy katolik. Do Częstochowy jeździ. Rajd Katynski drugim domem. :(

Zresztą sami luknijcie.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5CD1EA8C
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Najciekawsze jest za widnokręgiem
Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Posty: 834
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:32
Lokalizacja: Mam tak samo jak Ty
Kontakt:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Jacek »

Obrazek
Najciekawsze jest za widnokręgiem
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Nestor »

Nowa twarz PiS na wybory

Prawo i Sprawiedliwość ma być partią zgody i pojednania. Jednocześnie oferując Polakom kolejne gospodarcze i socjalne reformy, w tym nowy superprogram na miarę 500 plus.

- Premier Morawiecki ma być tym, który w imieniu obozu władzy wyciąga rękę na zgodę i pojednanie
- PiS szykuje pakiet prospołecznych i progospodarczych rozwiązań, w tym m.in. podwyższenie kwoty wolnej od podatku
- Partia Kaczyńskiego zamierza także przedstawić nowy superprogram, mający być równie spektakularny jak 500 plus

To ma być zupełnie nowe otwarcie, które pozwoli Zjednoczonej Prawicy przejąć inicjatywę i narzucić swoją narrację w debacie publicznej. W PiS panuje przekonanie, że jeśli partia da się wciągnąć opozycji w bezpośrednią konfrontację związaną z zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, to może na tym wiele stracić.
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
Kontestator
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:16
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Kontestator »

– Polska Grupa Zbrojeniowa mogła stać się dla części ludzi źródłem dochodów jawnych i niejawnych – uważa generał Skrzypczak. Jego zdaniem to efekt nie tylko rządów PiS, ale źle prowadzonej polityki w stosunku do PGZ przez ostatnie lata. – PO nie ma się w PGZ czym pochwalić, nie miała żadnych sukcesów. Jednak od kilku lat, to co się dzieje w PGZ, jest tragedią – oceniał.

– Sądzę, że ludzie, którzy przeszli z SKW do PGZ są również w to zamieszani. To jest cały układ. Powtarzam: nic się nie działo bez wiedzy ministra Macierewicza. Być może Kaczyński nie wiedział, może być oszukiwany, może nikt go nie informował. On w pełni wierzył Macierewiczowi w tych kwestiach – podkreślał Skrzypczak w Onecie.
Awatar użytkownika
Ludwik
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2016, 09:28
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Dzierzążnia

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Ludwik »

Pracownicy biur poselskich PiS pomagają zbierać ojcowi Rydzykowi pieniądze z 1 proc. - informuje WP.pl. W zamian za wskazywanie Fundacji Nasza Przyszłość, w której radzie zasiada Tadeusz Rydzyk, za darmo wypełniają PIT-y.

Dziennikarze WP.pl odbyli kilka rozmów z pracownikami biur poselskich polityków PiS. Podpytywali o możliwość darmowego wypełnienia PIT-u. W każdym lokalu mieli usłyszeć, że w zamian w rubrykę gdzie wpisuje się nazwę organizacji, której przekazuje się 1 proc. podatku, zostanie wpisana Fundacja Nasza Przyszłość.
ale dzban. :zawstydzony: :dobani:
Ludwik wita Was 516
- jestem gorszego sortu (dla jednych)
- jestem polak skundlony (dla drugich)
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Nestor »

Następne PISancium
Kamienica przy Al. Róż w Warszawie ma przy wejściu tabliczkę z napisem „Ministerstwo Sprawiedliwości”. Nie jest to jednak siedziba resortu. To budynek wyjątkowy.
– W 2016 roku Ziobro zarządził tam generalny remont i od tego czasu budynek jest praktycznie wyłączony do osobistego użytku kierownictwa resortu – opowiada nam jeden z prokuratorów.
Pracownicy resortu opowiadają, że Ziobro zrobił tam sobie „drugi gabinet”. I właśnie w tym miejscu przez godzinę spotykał się z nim Kaczyński. Po co? I w jakiej roli występował Ziobro?
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
Kontestator
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:16
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Kontestator »

Nie mogę zweryfikować na ile jest to prawda ani czy tekst został napisany przez TEGO autora. ale że ciekawy to wklejam. O tym czy to prawda wolę nie myśleć.
Andrzej Bober
18 godz.

Przed chwilą dostałem list zza oceanu. Są to nieznane dla mnie fakty,sadzę,że nie tylko dla mnie.Może kogoś zainteresują ?"
" Henryk Świątkowski, wuj braci Kaczyńskich, brat matki, był ministrem sprawiedliwości w komunistycznym rządzie w całym okresie stalinowskiego terroru, za Bieruta. To on z racji stanowiska podpisywał wszystkie wyroki śmierci na AK-owskich oficerów, w tym również na rotmistrza Pileckiego. Przy okazji załatwił willę Kaczyńskim na Żoliborzu, odebraną prawdziwemu patriocie - tę w której obecnie mieszka Jarosław.
Głównym zadaniem wujka Henryka Świątkowskiego było fałszowanie historii mordu w Katyniu (szczegóły na stronach archiwalnych Ministerstwa Sprawiedliwości).
Kolejnym wujkiem był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, NKWD’zista, osobiście mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski, ur. w Granówce pod Odessą.
Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, potem włączony w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku dodawać chyba nie trzeba). Potem po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w Polsce, w czasie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954).
Dzięki wujkowi Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi Kaczyńskich otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszcie warszawiaków jakimś cudem udało się przeżyć i przetrwać drugą wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach.
Prawie nikt z Polaków nie wie, że ta willa była wcześniej nadana przez marszałka Piłsudskiego rodzinie bohatera Wojny Polsko-Bolszewickiej z 1920 roku, rodzinie majora Lis-Kuli - " Za męstwo i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata, przed zalewem czerwonego terroru".
Obaj bracia - Henryk i Wilhelm Świątkowscy, wujowie Jarosława i Lecha, zamordowali więcej polskich patriotów niż całe NKWD i SB w Polsce po II wojnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A teraz cudy:
Pierwszy cudowny przypadek w rodzinie Jarosława, to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK wieszano, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, zrywano paznokcie, torturowano, a w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasioną willę na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, a nawet funkcyjnego członka PZPR.
Cud 2. - Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.
Cud 3. - W 1949 rodzą się bliźniaki, i jako dzieci AK-owskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci AK-owców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z łagrów, czy więzień, nasze Orły brylują w reżimowej TV i kręcą filmy.
Cud 4. - Rajmund Kaczyński jako jedyny żołnierz AK w PRL, posiada paszport uprawniający do wyjazdów do krajów kapitalistycznych. Wyjeżdża na liczne kontrakty i zarabia śmierdzące kapitalistyczne dolary.
Cud 5. - Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji nie zostaje internowany w grudniu 1981 roku. Stąd popularne hasło: ”13-go Grudnia spałeś do południa !”.
Cud 6. - Jarosław Kaczyński odmawia (jak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony bez konsekwencji do domu, co więcej, nikt go nie nęka do 1989r.
Cud 7. - Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji nie ujawnia swojej teczki. Ujawnia ją dopiero po naciskach prasy i społeczeństwa kilka lat później.
Cud 8.- Rajmund Kaczyński umiera 17 kwietnia 2005r. Synusiowie cichutko chowają go w tajemnicy, bez mediów, bez sztandarów i hymnów, bez przemówień o zasługach jakie włożył w utrwalanie władzy ludowej. O dacie i miejscu pogrzebu wie tylko kilka najbliższych, zaufanych osób. Rajmund Kaczyński spoczywa w odległym, zapomnianym rejonie cmentarza, bo za bardzo przeszkadzał w karierze synalkom.
Cud 9. - Całkowite umorzenie długu Porozumienia Centrum, dawnej partii braci Kaczyńskich wobec Skarbu Państwa, w czwartym dniu sprawowania urzędu przez PiS-owskiego ministra, zaraz po przejęciu władzy przez PiS w 2005 r.
Cud 10. Śledztwo IPN w sprawie rzekomo fałszywej lojalki podpisanej przez Jarosława zostaje umorzone w 2007r. z powodu przedawnienia. Inni obywatele musieli udowadniać swoją niewinność przez lata, przed sądami. Wałęsa do dziś się z tym szarpie.
Cud 11. - Były prezydent, zresztą dość kiepski, choć tragicznie zmarły, z praktycznie zerowym bagażem zasług dla Polski, leży na Wawelu !
Cud 12. - W IPN brak jakichkolwiek dokumentów z działalności opozycyjnej Jarosława z lat 1982 do 1989r. Rzekomo zniszczyła je UB-ecja. To oczywiste i logiczne - najpierw zbiera się na kogoś dokumenty, a potem, jak się uzbiera to się je niszczy...
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Marek LU »

Ostatnio wzięło mnie na wspomnienia. Film z 1980 roku "Miś" Bareji a w nim jakże proroczy urywek, z ówczesnego życia wzięty:
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
Historia zakręciła się wokół suwerena, na szczęście suweren nie zna historii więc go to nie dotyczy.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Morusek
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2014, 16:08

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Morusek »

Niestety to sama prawda podana z proroczym humorem.

A odemnie
Obrazek
"Dobry motocyklista to nie ten, który lśni w pięknej skórze, nie ten, który odkręca gaz do końca a ten, który zna wartość swojego życia"
Awatar użytkownika
Morusek
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2014, 16:08

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Morusek »

Obrazek
"Dobry motocyklista to nie ten, który lśni w pięknej skórze, nie ten, który odkręca gaz do końca a ten, który zna wartość swojego życia"
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Nestor »

Wielowieyska nie dawała jednak za wygraną, pytając, dlaczego wymieniane w sobotę zobowiązania i co za tym idzie wydatki, nie zostały uwzględnione w podpisanym budżecie. – Jeszcze miesiąc temu tych pieniędzy nie było. PiS uchwaliło budżet gdzie nie było tych propozycji i nagle z uszczelnienia podatków się pojawiły? To jest cud, chyba trzeba jakąś pielgrzymkę zarządzić do Częstochowy – stwierdziła dziennikarka.

– Pielgrzymka do Częstochowy to zawsze jest dobry pomysł – odpowiedział Wielowieyskiej Dworczyk.
Ciekawe czy ażbym uszczelnił swoją połowicę to też miałbym przychody? 35as ;) :haha:
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)
Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Posty: 3976
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:44
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Mazowsze

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Sławcio »

Obrazek
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Marek LU »

Następna informacja z podwórka dobrej zmiany.
Związana z PiS spółka Srebrna, która chciała budować wieżowiec za 1,3 mld zł, miała czerpać 99,9 proc. zysków z inwestycji. Ponosiłaby jednak zerową odpowiedzialność w razie fiaska. Ujawniamy dokumenty przygotowane przez prawników pod okiem Jarosława Kaczyńskiego.
Dokumenty sporządziła w grudniu 2017 r. renomowana kancelaria Baker McKenzie, która zajmowała się obsługą prawną przygotowań do budowy wieżowca na działce spółki Srebrna. Są opatrzone klauzulą „prywatne i poufne”.
Inwestycja nabierała wtedy rozpędu i nic nie wskazywało na to, że kilka miesięcy później Kaczyński, który osobiście prowadził negocjacje z Birgfellnerem w centrali na Nowogrodzkiej, zamrozi projekt, a Srebrna nie zapłaci Austriakowi za pracę.
Papiery były w języku angielskim, ale dla prezesa PiS zostały przetłumaczone. „Wyborcza” ma ich kopie.


http://wyborcza.pl/7,75398,24524148,tas ... =BoxOpImg3
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne tematy”