"Dobre zmiany"

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Imieniny:

Re: "Dobre zmiany"

Post autor: Nestor » 24 lis 2018, 11:45

Weż Małżonkę i idź do kina.
Po co od razu TV?
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)

Kontestator
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Kontestator » 26 lis 2018, 11:09

Powinno być "Dobre zmiany i Koryto plus"
Bo cały czas jak nie pociotek to k*rwa pana sprawiedliwego posła lub senatora
Senatorowie chcą, by Kancelarie Sejmu i Senatu wypłacały byłym parlamentarzystom specjalną zapomogę! I to co najmniej przez rok! „Nowelizacja jest wyrazem solidarnej troski o los byłych parlamentarzystów, którzy nie mają źródeł utrzymania i popadli w niedostatek (...). Sytuacje takie zdarzają się zwłaszcza parlamentarzystom z dłuższym stażem” – to fragment projektu ustawy, pod którym podpisali się senatorowie PO.

Termin przygotowania tej nowelizacji nie jest przypadkowy. Za rok są wybory, więc część posłów i senatorów straci mandaty. A dzięki takim zmianom byli parlamentarzyści nie musieliby obawiać się, że zostaną bez grosza. Jeśli były poseł lub senator nie miałby innych dochodów, dostawałby przez rok najniższą emeryturę – czyli 1029,80 zł brutto. Ale „na wniosek uprawnionego wypłata byłaby przedłużona” – wynika z projektu. Rocznie koszt takich emerytur to 2 mln zł. Skąd wziąć pieniądze?

Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Nestor » 28 lis 2018, 13:14

Obrazek

Nie wiem czy to nie jakaś podróba. Jeżeli ktoś sprawdzi będę wdzięczny. Ja aż tak dobrze się nie znam.
Emerytowany oficer Wojska Polskiego, Dionizy Sołobodowski postanowił napisać list otwarty do Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Mężczyzna zadał w nim politykowi kilka pytań.
Brawo za list. 👏

Czekamy na reakcję. 🤔

Jestem emerytowanym oficerem Wojska Polskiego (nie żadnego „ludowego”, bo takiego neologizmu nie znajduję w moich dokumentach). Pochodzę z polskiego, szlacheckiego Rodu o tradycjach wojskowych i niepodległościowych.
Moi Przodkowie walczyli w Legionach H. Dąbrowskiego oraz w Insurekcji Kościuszkowskiej.
Służyłem jednej Ojczyźnie:
POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ (PRL), bo innej do wyboru nie było.

Służyłem tej Ojczyźnie i przysięgałem temu NARODOWI, która dała wykształcenie, bezpieczeństwo i pracę między innymi naczelnemu inżynierowi Fabryki Samochodów Osobowych, członkowi egzekutywy Komitetu Zakładowego PZPR (a którego miałem możność poznać osobiście w stanie wojennym) – inż. Lucjanowi Błaszczakowi.

Tenże towarzysz, który ostentacyjnie (nawet na fartuchu warsztatowym) na co dzień nosił znaczek PZPR (ja go wbrew zaleceniom ówczesnego mi-stra nie nosiłem), z racji produkcji na potrzeby obronności Państwa (produkcja dla WP oraz MSW) – współpracował jawnie i bez oporów z SB oraz WSW (WSI), bo (chyba) czuł się Patriotą. – rozpoczął.

Pytania:
Czy potępia Pan swojego ojca za służbę „tamtej Ojczyźnie”??
Czy zamierza Pan zdegradować ojca (porucznika WP) za ten czyn??
Czy zamierza Pan odebrać swojemu Ojcu emeryturę??
Czy zamierza Pan oddać swój dyplom uzyskany w wyniku bezpłatnych studiów w „tamtej Ojczyźnie”.
Czy służył Pan w wojsku, a jeżeli tak: to w jakim? A jeżeli NIE- to co Pan robi na zajmowanym stanowisku??
Czemu ma służyć nadruk na pismach MON: ”Służymy Niepodległej” (czyli PODLEGŁEJ NATO, a właściwie USrAelowi)? No to jakiej OJCZYŹNIE służył Pana Ojciec??
Czy zamierza Pan zwrócić pieniążki, jakie „tamta Ojczyzna” łożyła na Pana darmowe przedszkole, szkołę podstawową, szkołę średnią oraz studia??
Czy pełne podporządkowanie firm ochroniarskich „chroniących” obiekty wojskowe pod IDF oraz Mossadowi to dowód, że służycie niepodległej???
Czy Pan ma aktualne badania lekarskie??? (przedtem wymagane od ministra ON)?? Antoś walnięty o brzozę miał: jedno z Rybnika (oddział zamknięty) i drugie z „Dziekanki” w Gnieźnie…

Dionizy Sołobodowski
Pułkownik WP w rezerwie

Warszawa 21.11.2018 r. – zakończył.
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)

Ewa i Sylwek
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Ewa i Sylwek » 29 lis 2018, 10:00

UWAGA, UWAGA
Marcin Dorociński
Szanowni Państwo,
Zwracam się do Was z ogromną prośbą o nagłośnienie brzemiennej w skutkach decyzji polskiego parlamentu oraz o nacisk opinii publicznej w poniższej sprawie.
Bez debaty publicznej, po cichu, polski sejm pracuje nad projektem podniesienia podatku VAT na leki weterynaryjne z 8% do 23%. W praktyce oznacza to, że niezamożni ludzie nie będą w stanie leczyć swoich zwierząt (a i tak leczenie, szczepienia, kastracje w Polsce są bardzo drogie, a co dopiero będzie po podwyższeniu podatku), że fundacje i stowarzyszenia pomagające zwierzętom w większości upadną, schroniska nie będą mogły prowadzić szpitali i ich utrzymać.
Zdrożeje wszystko - bez wyjątku- nie tylko towary i leki przeznaczone dla zwierząt, ale również towary odzwierzęce m.in. żywność.
Wielu ludzi nie będzie stać by pomagać zwierzętom, kastrować je, leczyć, utrzymać. Łatwiej będzie je porzucić, przywiązać do drzewa lub uśpić.
Niestety takie są brutalne realia.
Od wielu lat staram się pomagać rożnym instytucjom zajmującym się zwierzętami i wiem jakiego rzędu ponoszą koszty - są gigantyczne.
Co będzie jak wzrosną?
Dlatego zwracam się do polityków i do wszystkich ludzi dobrej woli, aby zatrzymali tę nowelizację. Nie jesteśmy sami na tej planecie, jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta. Nie utrudniajmy ich i tak bardzo ciężkiego losu w Polsce. Proszę pojechać do pierwszego lepszego schroniska i zobaczyć jak wyglądają ich realia.
Proszę o udostępnienia oraz kontakt ze swoimi radnymi, posłami oraz z Kancelarią Sejmu oraz Prezydenta. Pokażmy, że los zwierząt nie jest nam obojętny.
Z poważaniem,
Marcin Dorociński z zespołem
totalnie Dobra zmiana dba o zwierzęta :cenzura:

Awatar użytkownika
Bercik
Forumowicz

Post autor: Bercik » 29 lis 2018, 21:27

Wojciech Cejrowski poinformował, że podjęto decyzję o zakończeniu emisji cotygodniowego programu z jego udziałem. Podróżnik występował w czwartkowym wydaniu "Minęła 20", prowadzonym przez Michała Rachonia.

Cejrowski informację przekazał za pośrednictwem Facebooka.
"Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program. (Powiedzieli Mu, że do końca roku.). Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów" – napisał.
Nareszcie dobra zmiana :ok:
516

Ida
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Ida » 04 gru 2018, 17:46

Czy to ktoś jeszcze rozumie. Przecież to jest albo oszustwo, co mówią "kasta dobrej zmiany dla swoich", albo takie dyrdymały, że wierzyć się nie chce.

Obrazek
"Bo w życiu nie chodzi żeby tylko żyć
Lecz miłość pielęgnować gdy maleje
I w ogień dmuchać w środku nocy
Po to by ciągle rozpalać nadzieję
"

Awatar użytkownika
500-ka
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: 500-ka » 09 gru 2018, 15:08

Obrazek

Awatar użytkownika
Old Traveler
Karawanier
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Old Traveler » 14 gru 2018, 09:53

Propaganda sukcesu za Gierka to pikuś przy tym co wyprawaia "dobra kasta"

Obrazek
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Jacek Kulałka
Forumowicz

Post autor: Jacek Kulałka » 16 gru 2018, 20:10

Obrazek
„Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”

Awatar użytkownika
Demolka
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Demolka » 18 gru 2018, 21:27

Pracownicy szkół nie byli zbytnio zaskoczeni planami naprawy polskiej szkoły, bo czynił to w zasadzie każdy minister edukacji po 1989 roku. Trzeba jednak przyznać, że żadnemu z nich nie udało się zrobić tego, co zrobiła Anna Zalewska, która jednocześnie wywołała wściekłość nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Teraz naprawia własne błędy, ale przypomina to malowanie trawy na zielono. Czy pomalowana trawa zamieni się w czerwony dywan do Brukseli?

Nauczyciele obawiali się utraty pracy i zmiany systemu nauczania, uczniowie szykują się na dwukrotnie cięższą rekrutację do szkół średnich w tym roku, a rodzice już dawno przestali nadążać za kolejnymi pomysłami polityków. Nie przeszkodziło to ministerstwu w ogłoszeniu sukcesu. - Reforma przez te trzy lata przebiegała sprawnie. Wszystko to, co zaplanowaliśmy zostało zrealizowane - mówiła kilka dni temu Anna Zalewska. Najwyraźniej naprawa edukacji przebiegła tak sprawnie, że ministerstwo z rozpędu zaczęło ulepszać swoje własne reformy.
Przyłączam się do akcji:
Jeszcze nie wiem :niewiem:

Xawier
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Xawier » 19 gru 2018, 21:18

Rząd ogłosił podwyżki m.in. cen energii elektrycznej. Aby uspokoić nastroje społeczne, ogłosił też wprowadzenie dopłat. W końcu, pod wpływem protestów, całkowicie się z nich wycofał, chociaż energetyka stała przed miliardowymi inwestycjami. Tak było w 1976 roku. Po 42 latach techniki z czasów Gierka próbuje wykorzystać rząd Morawieckiego. Kończymy w Polsce z gospodarką rynkową?

Antek
Forumowicz

Post autor: Antek » 20 gru 2018, 19:19

Trwa „czarna rewolucja” przeciwko Polsce chrześcijańskiej. Dlatego popieram tą rewolucję.

Czarna Rewolucja w Świętokrzyskiem. Ludzie "dobrej zmiany" nie chcą niekatolickiego logo województwa.

Obrazek

Zmiany czeka logo województwa świętokrzyskiego. Czarci pomiot lewackich pomysłów.
Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski i członek zarządu województwa świętokrzyskiego rozważa zmianę logo regionu. Zniknąć miałaby czarownica, którą uznano za sprzeczną z katolicyzmem.

– Nasz region to bogactwo tradycji związanej z początkami chrześcijaństwa na ziemiach polskich, to święty Krzyż czy Wiślica, które mogą bardzo dobrze nas identyfikować, bardziej niż czarownica na miotle – tak stwierdził ostatnio współpracownik Zbigniewa Ziobry. A chodzi o logo, którym promuje się województwo świętokrzyskie.
Koniec z bezczeszczeniem wiary naszych ojców i stryjów.
Zdaniem lokalnego polityka, promocja regionu powinna opierać się na trzech wartościach: tradycji, patriotyzmie i wierze. W dodatku, Gosek chce, aby takie atrakcje jak "Sabat Czarownic", organizowane w Kielcach widowisko estradowe, zostały zastąpione koncertami piosenki katolickiej.
Zmieniamy natomiast zwyczajnie wektor wydatkowania pieniędzy publicznych zamiast takich inicjatyw jak "sabaty czarownic", stawiamy na pamięć i historię – dodał Gosek w facebookowym wpisie.
Istnieje pilna potrzeba wybudowania przez władze samorządowe "Drugiego Lichenia", aby mieszkańcy Kieleckiego mieli "swoją świątynię i swoje pomniki katolickie. Żeby przyjeżdżali do nas katolicy, a nie lewaki z całej Polski. :ok:
Pozdrawiam.
Antoni popularnie zwany Antkiem.

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 20 gru 2018, 20:23

Tym lokalnym patriotom mogę zadedykować wiersz Kazimierza Przerwy-Tetmajera

PATRYOTA“.

W zdrowem ciele zdrowa dusza!
Hoc! Hoc! Hopsa! tylko śmiało!
jeszcze Polska nie zginęła!
Co się stało, to się stało!
Jak Bóg da, to odbierzewa!
Hulaj dusza bez kontusza!
Kto nie z nami, to hołota!
Huha! Vivat »patryota«!

Rozum, wiedza, talent, praca
U nas, bratku, nie popłaca!
Postęp i cywilizacya
W kąt gdzie wchodzi do gry nacya!
I »guanem« wnet dostanie
Kto nie z nami, mocium panie.
Bo jest jedna tylko cnota,
Byś był, wasze, »patryota«!
Możesz kpem być i cymbałem,
Możesz dureń być siarczysty:
Byłeś z mocą i zapałem
Kraj miłował macierzysty!
Co się stało, odstać może!
Jedno, drugie, trzecie morze...

Huha! Hopsa! Każdą nową
Myśl witamy krzyżem pańskim —
Precz z geniuszem Europy
Farmazońskim i szatańskim!
My o jedno tylko szlemy
Modły k’ niebu z naszej chaty:
By nam buty mogły śmierdzieć,
Jak śmierdziały przed stu laty...

Gdzieś tam jakiś Francuz wściekł
Bęc! Już sterczy na indeksie!
Ojciec święty siedzi w Rzymie,
Na plebanii ksiądz Walenty —
Wara, chłystku, mi tu wnosić
Swoje »ludzkie dokumenty«!
Londyn, Berlin i Warszawa
Niech ci krzyczy: sława! sława!
Chociaż wiem, jak ci zależy,
Abyś u mnie był przyjęty,
Ja ci domu nie otworzę,
Nie dla takiej on hołoty!
U mnie w duszy cnota leży —
Vivat skromność »patryoty«!

Hoc ha! Hopsa! Byle zdrowo,
Zdrowa dusza — zdrowe ciało!
Niechaj śmierdzi, jak śmierdziało,
Byle tylko narodowo!
Wolę polskie gówno w polu,
Niż fiołki w Neapolu!
Swojsko, polsko, po naszemu,
Hoc! Hoc! Hopsa! Tak, jak wtedy
Gdy nas naprzód tłukły Szwedy,
Potem Niemcy i Moskale —
Hoc! Hoc! Hopsa! Doskonale!
Po swojemu! Po staremu!
Lepiej dostać w łeb w kontuszu,
Niż we fraku natrzeć uszu!
Niechaj żyje stara cnota!
Daj nam dalej kisnąć Boże!
Jedno, drugie, trzecie morze —
Vivat »prawy patryota«!...
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

august
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: august » 21 gru 2018, 10:45

Komu pomożesz?

Obrazek

Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Auror » 05 sty 2019, 12:42

Obrazek
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne tematy”