UWAGA. Jak co roku na początku grudnia, Administracja przeprowadza "gry i zabawy serwerowe ". W tym roku w związku, że to już trzecia firma hostingowa, która przejmuje nasze dzieło (FORUM) w ciągu sezonu, przewidujemy ostre walki (dłuższe przerwy w działaniu forum). Jeżeli zamknięty będzie dłużej serwis, to informacje będą się ukazywać na naszej stronie fejsbukowej.
Przypominam, że właściciel i administracja nie zamykają Karawaniera, a za utrudnienia PRZEPRASZAJĄ

Polityczny Hyde Park

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
Zablokowany
sum
Karawanier
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum » 08 kwie 2019, 19:09

Moje pisanie jest niegrzeczne i drazni duszyczki niewinne i te liczące na łupy zdobyte przy pomocy psa łancuchowego Izraela i ustawy 447. Jako żydofil nie mam nic przeciwko zydowskim korzeniom i uwaźam że powinniśmy Żydów naśladować bo to zapewnia sukces. Martwią mnie 3 rzeczy i daje temu wyraz:
1. Gdy Żydzi slusznie i nieslusznie posądzają nas o rożne zbrodnie i niegodziwości nikt nas nie broni i nie protestuje.
2. Na wspomnienie o zbrodniach żydowskich na Polakach uaktywniają się wrogowie naszego kraju lokalni i zagraniczni i bluzgom, posądzeniom, oskarzeniom reprezentantów zydowskich interesów nie ma konca.
3.W USA uchwala się ustawę narazajacą nas na złupienie i spowodowanie bezbronności ekonomicznej Polski przez utrate reszty majątku w tym lasow. Nikt z nierządu ani zlodziejskiej opozycji nie protestuje a komentowanie jest źle widziane.
Na wiekszości forów i portali za takie tematy, bolszewickim obyczajem dostaje sie bana lub likwidację może na tym forum ktoś wyjasni dlaczego nie mam racji a moje obawy to omamy i kompleksy jak twierdzicie.

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Sławcio » 09 kwie 2019, 09:41

3.W USA uchwala się ustawę narazajacą nas na złupienie i spowodowanie bezbronności ekonomicznej Polski przez utrate reszty majątku w tym lasow.
co to za ustawa ?
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D

Awatar użytkownika
Orzeszek
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Orzeszek » 09 kwie 2019, 19:32

25 grudnia 1881 roku, podczas trwającej w kościele św. Krzyża mszy świątecznej, usłyszano krzyk "Gore!". Wystraszeni możliwym pożarem wierni zaczęli uciekać w stronę wyjścia. W zamieszaniu i panice śmiertelnie stratowano 20 osób. Okazało się, że zagrożenie pożarowe było fałszywe. Wśród tłumu pojawiła się pogłoska, że okrzyk, który wzbudził popłoch, wyszedł z ust Żyda kieszonkowca, który przyłapany na kradzieży, chciał odwrócić od siebie uwagę. Plotka ta spowodowała gwałtowny wzrost nastrojów antyżydowskich. O trzeciej po południu tłum zaczął rozbijać szyby w żydowskich sklepach, znajdujących się w okolicy kościoła na Krakowskim Przedmieściu
Wskutek pogromu zmarły 2 osoby, a 24 zostały ranne. Około 10 tysięcy Żydów poniosło znaczące straty materialne, z czego 948 rodzin, głównie ubogich, straciło cały swój majątek[4]. Nastroje antysemickie utrzymywały się jeszcze po zakończeniu pogromu – na murach wypisywano antyżydowskie hasła, wybito szyby w synagodze, a Żydzi obawiali się urządzać wesela i świętować. Atmosfera ta sprawiła, że kilka miesięcy po pogromie ok. 1000 Żydów wyemigrowało do USA[3].
Inteligencja polska była wstrząśnięta pogromem. Warszawska prasa zgodnie przeciwstawiła się przemocy wobec społeczności żydowskiej i zorganizowała zbiórkę pieniędzy na pomoc ofiarom wydarzeń grudniowych. W ciągu 4 dni uzyskano w ten sposób 114 tysięcy rubli. Helena Modrzejewska wsparła ofiary, poprzez przekazanie na ich rzecz dochodu ze swojego krakowskiego występu, a Jan Bloch ofiarował dla pokrzywdzonych 20 tysięcy rubli. Zrujnowani rzemieślnicy uzyskali pomoc w postaci warsztatów, zorganizowanych dla nich przez przewodniczącego Gminy Żydowskiej Ludwika Natansona
Sami sobie to zrobili, sami panie polaku. :haha:
"Ubogi to ten, co ma i z nikim się nie dzieli."

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 09 kwie 2019, 23:11

Sławcio pisze:
09 kwie 2019, 09:41
3.W USA uchwala się ustawę narazajacą nas na złupienie i spowodowanie bezbronności ekonomicznej Polski przez utrate reszty majątku w tym lasow.
co to za ustawa ?
Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła we wtorek ustawę JUST Act (S.447), która daje Departamentowi Stanu możliwość wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu m.in. w zakresie odzyskania majątków, które nie mają spadkobierców. Informację przekazał korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski. Przeciwko projektowi protestowały środowiska polonijne. Teraz dokument czeka już tylko na podpis prezydenta Donalda Trumpa.

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 09 kwie 2019, 23:44

Szanowny Orzeszku jeśli można sfalszować wydarzenia z 1968 roku i wmówić Polakom winę za żydowskie gierki to nie warto przejmować się sprawami z przed ponad 100 lat.
Podyskutujmy o tym co się dzieje tu i teraz. Np o Nazistowskim wymiarze sprawiedliwości w chronieniu przestępców czlonków diaspory. Od kilkunastu lat Rubikowie okradali Czlonków Spółdzielni Srodmiejskiej w Warszawie. Przez 10 lat procesowałem się z nimi w sprawie gdzie wyludzili ok 3 mln zł. Sprawa była ewidentna i sprawe wygrałem po 2 apelacjach i 3 krotnych zmianach sędziów. Swoją cześć kasy odzyskałem ale pozostali poszkodowani po 10 latach nie i to był główny cel przeciągania sprawy. Proceder trwał nadal, Spółdzielnia jest w upadłości z powodu wyprowadzania kasy mieszkańców wpłacanych np na podatek od nieruchomości.Ciekawostką jest fakt ze Urząd miasta bufetowej nie zauwazył przez kilka lat, braku wpłat podatku od nieruchomosci.Ukradziono kilkaset milionów zł ale trafiła kosa na kamień. Jedną z poszkodowanych była prof Łętowska która przez kilka lat zmuszała sędziów, prokuratorów, MS i RPO do zainteresowania się sprawą. Udalo się postawiono zarzuty na kwotę tylko 120 mln zł. Prokurator nie odważył się zlożyc wniosku o areszt i Rubikowa mataczy i hula w Indohinach z adwokatami. Czy to nie jest ekonomiczny pogrom na Polakach i czy nie zasługuje na karę?

Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Auror » 10 kwie 2019, 00:46

Każda krzywda wymaga zadośćuczynienia a każdy występek kary. Myślałem, że dotyczy to wszystkich bez podziału na narodowość.
Wymiar sprawiedliwości musi być zreformowany ale nie w taki sposób że jednych złodziei zastępujemy innymi - swoimi. Tak to nigdzie nie dojdziemy do ładu.
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 10 kwie 2019, 07:50

Aurorze mam nadzieję że zrozumiesz że źle myślałes biorąc pod uwage zyciorysy zbrodniarzy przeciwko Narodowi polskiemu którzy dożyli i dozywają spokojnie swoich dni w Polsce, Izraelu, Szwecji, Anglii itd nie niepokojeni skutecznie przez wymiar sprawiedliwości a ich potomkowie zajmują kluczowe stanowiska w Sądach, mediach, msw, msz i finansach.

Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Auror » 10 kwie 2019, 11:22

U mnie ksiądz to też żyd i na dodatek wyznaje żydowską ideologię. Ministrant to trzecie pokolenie morderców z Powstania Styczniowego. Radziwiłł też zdrajca Szwedom dupę lizał.
Straciłem szanse na dziewice i na prawdziwego polaka. Takie czasy panie.
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 10 kwie 2019, 14:48

To nie kwestia czasów tylko takie są reguły gry które warto znać i rozumieć. Tak było jest i będzie że mądry wykorzystuje głupiego, bogaty biednego, silny słabego. Nikt nie zakłada religii, sekty czy partii żeby nie mieć nad nią kontroli i pożytków. Na swiecie trwa nieustanna wojna i tylko rodzaje oręźa się zmieniają.
Obecnie najskuteczniejszą bronią jest agentura i lichwa przeciwko którym jesteśmy bezbronni jak pijane dzieci we mgle.

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 10 kwie 2019, 21:30

sum pisze:
10 kwie 2019, 14:48
Obecnie najskuteczniejszą bronią jest agentura i lichwa przeciwko którym jesteśmy bezbronni jak pijane dzieci we mgle.
Wszyscy tak macie? Niemożliwe. Rozejrzyj się dokładniej, może są i inni co podobne poglądy traktują z przymrużeniem oka?

PS W pewnym małym mieście, dawno, dawno temu walka konkurencji o klienta miała bardziej ucywilizowany charakter.

Obrazek

Jak widać na załączonym obrazku, można przedstawić swoje racje w sposób normalny bez nadmiaru niepotrzebnych złych emocji.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 11 kwie 2019, 07:49

Przymrozenie oka, wyparcie, nie przyjmowanie do swiadomości złych wiadomości , nauka historii bez wyciągania z niej wniosków i wiara że to co było złe już się nie powtórzy bo Bóg, partia, czy starsi bracia troszczą się o nas to swietna recepta na szczęście, szkoda ze chwilowe.
To co nazywasz nadmiarem niepotrzebnych złych emocji to dzielenie się wiedzą, informacjami ktore niosą zagrozenie zgodnie z biblijną zasadą aby światła nie trzymać pod koszem. Rozumiem że moze się to nie podobać tym którym psuje szyki lub tym ktorzy stosują zasady z początku tego postu ale to nie moj problem.

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 11 kwie 2019, 09:00

sum pisze:
09 kwie 2019, 23:44
Podyskutujmy o tym co się dzieje tu i teraz. Np o Nazistowskim wymiarze sprawiedliwości w chronieniu przestępców czlonków diaspory. Od kilkunastu lat Rubikowie okradali Czlonków Spółdzielni Srodmiejskiej w Warszawie. Przez 10 lat procesowałem się z nimi w sprawie gdzie wyludzili ok 3 mln zł. Sprawa była ewidentna i sprawe wygrałem po 2 apelacjach i 3 krotnych zmianach sędziów.
Staram się rozumieć Twój problem i przeczytałem kika naprędce znalezionych publikacji.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... padla.html
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 52728.html
https://www.pb.pl/prokurator-w-spoldzielni-758976

Z chronologii wydarzeń wynika, że machlojki były już za czasów wcześniejszych.
Nie doczytałem, kto przed wojną był właścicielem tamtych gruntów?
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier

Post autor: Sławcio » 11 kwie 2019, 13:58

Przeczytałem i też n ie rozumiem o co chodzi z tą Rubik.
Pozdrawiam Sławek
Nie mam już Viaderka i Devilnej Hondy. Mam za to inną Suzi. :D

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 11 kwie 2019, 14:30

To są materiały z 2014 roku i poruszają drobne sprawy. Prokurator te sprawy umorzyl. Potem wyszły sprawy na setki milionów ale prokuratura bała się je ruszyć. A ja miałem komornika na koncie ktory wybierał sobie Gojów po uwaźaniu gdyz zgodnie z prawem Spółdzielczym kazdy odpowiada za grzechy zarządu. Całe szczeście że jedną z poszkodowanych była Prof. Ewa Łetowska która 2 lata wykorzystywała kanały prywatne i oficjalne aby zmusić wymiar sprawiedliwości do działania. Postawiono akt oskarzenia tylko na 120 mln za ostatnie lata i sprawa leży a Rubikowa hula na wolności i mataczy.

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 11 kwie 2019, 16:51

Jeśli to ten adres https://goo.gl/maps/jFRSdsrMFr72, nie oznacza to końca kłopotów.
Wskazał też na sam budynek przy Grzybowskiej 9. - To blok mieszkalny, który zdaniem władz tego miasta unosi się w powietrzu. Nie ma żadnego tytułu umowy gruntu na ten budynek. Co miesiąc władze miasta naliczają spółdzielni opłaty za bezumowne korzystanie z gruntu za ten blok - mówił.
Jest to związane z podziałem ziemi dokonanym - jak podkreśla działacz - przez miasto na wniosek byłych władz spółdzielni. Podział potrzebny był po to, aby na jednej z wydzielonych działek zbudować wieżowiec( pomiędzy Grzybowską 9 a pobliskim budynkiem Q22). Pozwolenie na budowę, mierzącego 94 metry budynku, wydały władze Warszawy - twierdził Śpiewak.
- Część z działek (po podziale gruntu) trafiło do powiązanej z Marcinem M. spółki Bud Group, która należy do jego wspólnika, część do byłej księgowej spółdzielni, a część do firmy Gresco. Tutaj mamy kolejny wątek aferalny – przekonywał Śpiewak. - Spółdzielnia chciała razem z Gresco wybudować wieżowiec na tym gruncie, ale podpisała niekorzystną umowę, nie mogła spełnić warunków w stosunku do Gresco, zaczęto im naliczać kary umowne i firma weszła im na hipotekę - dodał, ale nie zna szczegółów.
źródło cytatu
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... rettyPhoto

Zabudowa cudzej ziemi nie ma dobrych notacji w Europie. Przykładem niech będą tereny w dawnej Jugosławii. Opuszczone, porzucone grunty widać wszędzie ale nikt tam niczego nie buduje. Można? Można.

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Ważne tematy”