Polityczny Hyde Park

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Brat
Karawanier
Posty: 380
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:34
Lokalizacja: San Escobar

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Brat » 29 sty 2019, 14:03

Zyg zyg marchewka ... :hahaha1:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kontestator
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:16
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Kontestator » 29 sty 2019, 21:47

Jeden wart drugiego. Szkoda, że nie ma tu jeszcze Glapińskiego.

Jerzy Bierzy
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:17
Imieniny: 27- 1- 0

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Jerzy Bierzy » 03 lut 2019, 16:51

Adrian Zandberg
20 godz. ·

To nie byli żadni "żołnierze wyklęci". To byli zwykli bandyci i faszyści.

Dziś 73 rocznica bestialskiego mordu w Zaniach. Oddziały dowodzone przez Rajsa-Burego wymordowały prawosławnych mieszkańców wioski. Podpalono domy z ludźmi w środku. Ofiary, którzy uciekały z płonących budynków, rozstrzelano. Teraz mówi się o tych zbrodniarzach "żołnierze wyklęci". To nie byli żadni żołnierze, tylko zwykli bandyci i faszyści.

W Zaniach, Szpakach, Końcowiźnie, Zaleszanach, Puchałach Starych, ale też w Wierzchowinach, w Piskorowicach, w Przedborzu, w Dubinkach - i w wielu, wielu innych wsiach mordowano kobiety i małe dzieci. Z rąk skrajnie prawicowych bandytów ginęły staruszki i niemowlęta. Bo byli prawosławni. Bo byli Ukraińcami. Bo byli Żydami. Bo mówili innym językiem. Bo chcieli po wojnie normalnie żyć.

"Bury", "Szary", "Łupaszka" czy "Wołyniak" byli zbrodniarzami wojennymi. Ich oddziały podpalały ludzi żywcem, mordowały cywilów, gwałciły. Część z tych bandytów miała poglądy faszystowskie. Bo byli także, o czym lubimy zapominać, polscy faszyści. Oni też nienawidzili mniejszości, też marzyli o czystkach etnicznych, też pragnęli "oczyścić" Polskę z Żydów. Niektórzy, jak choćby "Tom" z Brygady Świętokrzyskiej, otwarcie kolaborowali z hitlerowcami. Ręka w rękę z Niemcami polowali na Żydów i polskich partyzantów.

Za miesiąc kolejny Dzień Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku po ulicach będą paradować neofaszyści. Jak co roku bedą okrzyki ku czci morderców ze wsi Zanie. Warto przypomnieć, skąd wzięła się ta impreza. Zafundowali ją Polsce wspólnie Kaczyński i Tusk. Rząd Tuska przyjął oficjalne stanowisko, że chce zdjąć z tzw. drugiej konspiracji "piętno bandytów i faszystów". Stało się dokładnie odwrotnie. Co roku prawdziwych bohaterów, którzy ginęli za demokratyczną Polskę, czci się wspólnie z bandytami i faszystami.

Za kult zbrodniarzy ponoszą odpowiedzialność politycy PiS, ale nie tylko oni. Platforma przez lata puszczała oko do twardej prawicy. Samorządowcy z PO chętnie paradują w koszulkach ze zbrodniarzami. Do dziś można znaleźć grafiki, na których Platforma Obywatelska czci "Łupaszkę" - dowódcę odpowiedzialnego za zbrodniczy mord w Dubinkach. Ten kult zorganizowało państwo i samorzady, przy poparciu całej prawicy. Teraz zbieramy tego owoce.

Jeżeli poważnie traktujemy pamięć o tragicznych latach powojennych, jeżeli chcemy uczciwej historii - to święto należy zlikwidować. W obecnej formie służy do zakłamywania przeszłości. Pozwalając na chory kult zbrodniarzy, krzywdzimy rodziny ofiar i obrażamy prawdziwych bohaterów podziemia.

Tekst z którym nie sposób się nie zgodzić zaciągnąłem z stąd: https://www.facebook.com/zandberg.razem ... dY&fref=nf
Nie obchodzę tych starych urodzin.
Mam na imię Jerzy. :zdrowko:

Awatar użytkownika
Nestor
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2016, 08:35
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Nestor » 07 lut 2019, 12:24

Wielokrotnie pisaliśmy tutaj o obowiązkach P. Prezydenta.
A tu znowu w dupie się poprzewracało i olewamy urząd?
W środę przed Pałacem Prezydenckim protestowali rolnicy. Nie spotkanie z nimi nie wyszedł jednak prezydent Andrzej Duda. W dzisiejszym programie "Rozmowa RMF" jego rzecznik Błażej Spychalski argumentował to "napiętym grafikiem prezydenta". Nie wiem, wie pan co, naprawdę... Wiem, gdzie jest pan prezydent, ale rzuca pan takie pytanie, czy pan prezydent jest na nartach

- powiedział Błażej Spychalski. Zaznaczył jednocześnie, że Andrzej Duda jest na służbie zawsze i nie miewa urlopów. - W tej chwili pan prezydent jest poza Warszawą, nie zmienia to jednak faktu, że wykonuje swoje obowiązki na bieżąco - dodał.

Na powtórzone pytanie prowadzącego, czy prezydent jest na nartach, rzecznik stwierdził: - Nie jest na nartach, jest godzina 8.25... Być może pan prezydent wypoczywa, trudno mi powiedzieć. Z pewnością pan prezydent potrzebuje też czasem chwili wypoczynku - przyznał.
k*rwa w kopalni się tak zmęczył?
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary żeby być sędzią, ale dość młody, by śpiewać - wokalista Rolling Stones Mick Jagger (74 l.)

Awatar użytkownika
Brat
Karawanier
Posty: 380
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:34
Lokalizacja: San Escobar

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Brat » 08 lut 2019, 10:58

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu -

Z twittera:
- Dlaczego Duda zniknął?
- Bo Kaczyński się bał, że podpisze fakturę.
Marian

Awatar użytkownika
Serenity
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2015, 22:05
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Niwiska
Kontakt:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Serenity » 08 lut 2019, 19:39

Brat pisze:
08 lut 2019, 10:58
W nawiązaniu do poprzedniego wpisu -

Z twittera:
- Dlaczego Duda zniknął?
- Bo Kaczyński się bał, że podpisze fakturę.
Dobre. :haha: :ok:

Awatar użytkownika
Dorota
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 cze 2015, 19:23
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Dorota » 08 mar 2019, 15:55

Obrazek

Antek
Forumowicz
Posty: 237
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:54
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Sikórz

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Antek » 10 mar 2019, 12:36

Obrazek
Pozdrawiam.
Antoni popularnie zwany Antkiem.

Kontestator
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:16
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Kontestator » 16 mar 2019, 10:54

Co dzieje się z podkomisją smoleńską? „Ustaliła przebieg, teraz ustala przyczyny”
Kur.a gdzieś się schowała i kasę trzepie z budżetu.

Adres mailowy podkomisji i numer telefonu podany na jej starej podstronie stały się nieaktualne.
Emerytowany naukowiec, który pracował na Akademii Górniczo-Hurniczej był współtwórcą „konferencji smoleńskich” oraz zwolennikiem teorii głoszącej, że na pokładzie prezydenckiego tupolewa doszło do wybuchów. Prof. Witakowski, który nie jest ekspertem lotniczym, podczas występu w radiu zaznaczył, że „konferencja smoleńska ustaliła przebieg”. – W tej chwili przez prace podkomisji smoleńskiej ustala się przyczyny, ustala się między innymi miejsca, lokalizacje wewnątrz konstrukcji samolotu, w których były umieszczone te ładunki wybuchowe – powiedział naukowiec.
Kuwa, Bareja to pikuś przy takiej komisji. :cenzura: :red card:

Kontestator
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:16
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Kontestator » 24 mar 2019, 12:56

Obrazek

sum
Karawanier
Posty: 245
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum » 27 mar 2019, 06:50

Proszę Moderatorów o usunięcie posta Jerzego Bierzego z 3 lutego gdyż jest rozpowszechnianiem mysli przedstawiciela najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach swiata czyli komunizmu i socjalizmu. Nikt nie zaprzeczy że komunisci i socjalisci narodowi i internacjonalni są sprawcami największej liczby i najokrutniejszych zbrodni. To ze w naszym kraju i na forum jeszcze zyją i się produkuja oraz maja zwolennikow wsród głupszej lub zdegenerowanej części naszego społeczeństwa jest największym nieszcześciem Polski. Z powodu kleski antykomunistycznej opozycji której chlubną cześcią byli Żołnierze Wyklęci Polska jest rządzona i tumaniona przez kolejne pokolenia zbrodniarzy i ich sługusów. Majac nadzieję na spotkanie na tym forum osób przyzwoitych rozumiejacych ze nawet pokonanym należy się chwała liczę na uwzględnienie mojej prośby.

Awatar użytkownika
Brat
Karawanier
Posty: 380
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:34
Lokalizacja: San Escobar

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Brat » 27 mar 2019, 10:58

"jest rozpowszechnianiem mysli przedstawiciela najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach " ?
Przecież on pisze o FAKTACH, jednostronnie niestety, ale udokumentowanych faktach zbrodni dokonanych przez NIEKTÓRYCH żołnierzy wyklętych ...
Prawdą jest oczywiście, że to pogląd wybitnie jednostronny. O faktach tych powinno się pisać/mówić, osadzając je w kontekście ówczesnych strasznych czasów. Prawdą jest, że wielu z tych dowódców oddziałów/partyzantów to byli naprawdę wielcy, dzielni patrioci, wierzący, że ich walka jest słuszna i nie pójdzie na marne.
Ale też prawdą jest, że niektórym z nich zdarzało się popełniać zbrodnie ... to straszne i przykre, ale nie da się o tych fragmentach naszej historii zapomnieć.
Marian

Awatar użytkownika
Polewik
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 16 sty 2019, 19:10
Imieniny: 0- 0- 0

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Polewik » 27 mar 2019, 11:41

Gdyby było rozgraniczenie pomiędzy "dobrymi" i "złymi" Żołnierzami Wyklętymi, to zgodziłbym się z Kol. Sumem.
Niestety, nasza władza "kasta koryto +" lub "nam się ku.wa należało" wrzuca z premedytacjom, tych prawdziwych patriotów Żołnierzy Wyklętych, razem z zbrodniarzami (pseudo żołnierzami) uwielbianymi przez nacjonalistów.
Cały czas się zastanawiam ( i tu się zgodzę z Adrianem Zandbergiem), dlaczego pomimo tak dużych pieniędzy na IPN, te kwestie nadal dzielą Polaków. Przecież historia nie ma politycznego zabarwienia. No chyba że ktoś pisze ją od nowa.
Za miesiąc kolejny Dzień Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku po ulicach będą paradować neofaszyści. Jak co roku bedą okrzyki ku czci morderców ze wsi Zanie. Warto przypomnieć, skąd wzięła się ta impreza. Zafundowali ją Polsce wspólnie Kaczyński i Tusk. Rząd Tuska przyjął oficjalne stanowisko, że chce zdjąć z tzw. drugiej konspiracji "piętno bandytów i faszystów". Stało się dokładnie odwrotnie. Co roku prawdziwych bohaterów, którzy ginęli za demokratyczną Polskę, czci się wspólnie z bandytami i faszystami.
Pozdrawiam. Przemysław Polewik z Żychlina.

sum
Karawanier
Posty: 245
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum » 27 mar 2019, 19:30

Marianie, biorąc pod uwagę dokumentację tworzoną w ubeckich katowniach przez stalinowskich śledczych, prokuratorów i sędziów, partyjnych propagandzistów to masz racje podobnie jak w sprawie zbrodni katynskiej dokonanej przez Niemców czy stonki zrzucanej przez amerykanów to masz rację. Ale minimum przyzwoitosci każe pamiętać że paszkwile o Żołnierzach Wykletych pisali ci sami historycy jak dzisiaj Gross, ktorzy pisali laurki dla Sztolcmana, Szczynukowicza,Cimoszewicza, Baumana i im podobnych. Czarne charaktery potrzebne były dla usprawiedliwiedliwienia kurewstwa tych typów. Bylem swiadkiem tworzenia tych historii gdy jako dziecko bawiłem sie z moim najlepszym kolegą w mieszkaniu szefa ideologicznego KBW w stopniu płk.który na tworzeniu takich życiorysów zrobił doktorat z historii. Faktem jest ze Żołnierze wykleci mordowali wrogow Narodu polskiego róznych narodowości na podstawie wyroków sądów podziemnych i chwała im za to.

sum
Karawanier
Posty: 245
Rejestracja: 29 cze 2014, 10:04
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum » 27 mar 2019, 19:35

Niestety wielu z nas jest ofiarami ze wiele działów nauki w tym historia i ekonomia były nie tylko zabarwione ale sterowane przez polityków.

Zablokowany

Wróć do „Ważne tematy”