Polityczny Hyde Park

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
Zablokowany
sum
Karawanier
Imieniny:

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: sum » 09 kwie 2018, 10:46

Ewa i Sylwek pisze:
08 kwie 2018, 22:56
sum pisze:
08 kwie 2018, 21:48
To nic w porównaniu z tym co policjanci robili przez 2 lata z synem Olejnika czy jak wrobili niewinnego czlowieka na 18 lat więzienia żeby ukryc prawdziwego sprawce. :(
Tak czytałam. To bardzo przykre, ale w klerze jest jeszcze więcej mętów i sobie żyją. :(
Dziwią mnie a nawet śmieszą te ataki na kler których podstawą jest mylenie ludzi wyswięconych ze świętymi. Ksiądz, zakonnik to jest zawód odpowiadający na zapotrzebowanie spoleczne jak aktor, hydraulik, bibliotekarz czy malarz. Takie teksty pisane o klerze mają taką samą wartosć i sens jakby ktoś kto nigdy nie byl w teatrze, za potrzeba chodzi za stodolę, myje się w miednicy przy studni, nie przeczytał zadnej książki ani nie kupil obrazu narzekał na ludzi wykonujących te zawody że dobrze sobie zyja za zarobione pieniądze.
Wiara jest człowiekowi potrzebna więc potrzebni są czarownicy, kapłani, uzdrowiciele, oficerowie polityczni itd. Każdy chce w coś wierzyć i brac udzial w obrzędach przyporządkowanych do religii. Przekonalem się o tym dawno kiedy jechałem z Brześcia do Kijowa tak na początku kwietnia w czasach Radzieckich. Byłto dzien urodzin Lenina. Co chwila zatrzymywani byliśmy w wioskach i miasteczkach gdzie były na ulicach i placach najpierw organizowane a potem szly pochody z obrazem Lenina przed którym pionierzy rozsypywali kolorowe bibulki a za portretem szedł kilkuset lub kilkutysięczny pochód odświętnie ubranych ludzi ze śpiewem na ustach i z orkiestrą zupelnie jak u nas na Boże Cialo.
Teraz przypomnialo mi sie jak w czasie Bozego Ciala u nas wziąłem Radzianina na spacer i jak zobaczyl procesje to spytal a co na to towarzysze partyjni, dlaczego nie dają odporu zabobonom. Gdy odpowiedzialem ze polowa ludzi w tej procesji to partyjni komuniści to powiedział żebym nie obrażal komunistow bo będzie zmuszony zameldowac po powrocie co uslyszał.

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 09 kwie 2018, 21:06

sum pisze:
09 kwie 2018, 10:00
Hurra jak sie cieszę. Otrzymałem pierwszą emeryturę. Marzylem o tym od 25 lat kiedy to moi rówiesnicy którzy poszli na slużbę do okupanta doświadczali tej radosci. Historia zatoczyla koło. Za pierwszą wypłatę kupiłem sobie rower Sokół lux a pierwsza emerytura pokryje mi koszty elektryfikacji roweru. Moją radosć potęguje fakt że tym bladziom z PO nie udalo mi się tej emerytury zabrać :)

To stąd ta frustracja?
Moi koledzy odmówili pójścia na emeryturę, firmy z wielką chęcią zatrudniają ich ponieważ są to wysokiej klasy specjaliści. Jeden zapragnął wolności zgodnie z ustawą, dostał odprawę w wysokości półrocznych poborów.
Za pierwszą pensję kupiłem radio Jubilat za 1120 zł (mam do dziś) a resztę (2200 zł) przepiłem. Mam zdjęcia z libacji, nie będę tu umieszczał bo jeden z biesiadników jest znaną w świecie osobą publiczną.
Poniżej mój rachunek z zakupu malucha, który nie był w tamtych czasach dużym obciążeniem finansowym dla kawalera.
https://zapodaj.net/61359ad7eb720.jpg.html

sorry zdjęć nie daje się wstawić
Marek_fiat.JPG
E: Cuba da się bez problemu ;) Trzeba wklejać adres obrazu a nie link do obrazu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 09 kwie 2018, 22:22

O! Kupiliśmy malucha w tym samym roku choć już nie bylem kawalerem.
Też znam ludzi którzy bez pracy nie wyobrażają sobie życia ale ja mam inaczej, nie żyję po to aby pracować tylko pracuję żeby żyć. Odprawy nie dostalem ale nie mam powodów do frustracji. Mam propozycje pracy ale je odrzucam ponieważ wolę sobie pożyć niż zarobić bo trumienka kieszeni nie ma.

Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier

Post autor: Agnieszka » 09 kwie 2018, 23:14

sum pisze:
09 kwie 2018, 10:00
Hurra jak sie cieszę. Otrzymałem pierwszą emeryturę. Marzylem o tym od 25 lat kiedy to moi rówiesnicy którzy poszli na slużbę do okupanta doświadczali tej radosci. Historia zatoczyla koło. Za pierwszą wypłatę kupiłem sobie rower Sokół lux a pierwsza emerytura pokryje mi koszty elektryfikacji roweru. Moją radosć potęguje fakt że tym bladziom z PO nie udalo mi się tej emerytury zabrać :)
Kto ci bronił iść za milicjanta ? Już dawno byś był na emeryturze. A tak to tylko dorabiałeś tych złodziei których tak nie lubisz. :(
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 10 kwie 2018, 04:56

Kto ci bronił iść za milicjanta ? Już dawno byś był na emeryturze. A tak to tylko dorabiałeś tych złodziei których tak nie lubisz. :(
Ojciec, ciężko doświadczony przez komunę, gdy mu powiedzialem że chyba pójdę do wojska to powiedział że woli mnie widzieć w trumnie niż w mundurze w służbie okupanta.
A czy ty Agnieszko byś akceptowala wybór córki by została dziwką albo wyszla za mąż tylko dla pieniędzy za bogatego starucha bo to zapewnia lekkie życie i wcześniejszą emeryturę?

Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier

Post autor: Agnieszka » 10 kwie 2018, 18:36

Co ja bym zrobiła i do czego namawiam córki to moja sprawa a tobie gówno do tego :P
Lepiej zobacz czy twoi synowie Maćkowi gdzieś tyłka nie użyczają. ;) :D
To taka bezpłatna rada jak twoja. :haha:
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 10 kwie 2018, 19:57

Ja żadnych rad nie udzielam i ich nie potrzebuję. Śmieszą mnie jednak takie jak Twoja żeby iść na milicjanta czy żeby się obrzezać albo podnieść kwalifikacje i pracować do śmierci. Choć wiem że dawane z dobrego serca i własnego doświadczenia to mnie nie są potrzebne ponieważ żyję sobie lepiej niż wielu obrzezanych a od 20 lat pracuję tylko kilkanaście godzin w miesiącu bo to wystarcza mi na życie jakie lubię. Synami się nie zajmuję od czasu gdy każdemu dałem mieszkanie, wykształcenie i auto dobrze sobie radzą, nie biadolą, piastują poważne stanowiska za dużą kasę a dla satysfakcji przyjęli zajęcia ze studentami na UW i UJ . Więc jak widzisz Twoje rady są nie tylko chamskie ale i głupie.

Feniks
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Feniks » 10 kwie 2018, 23:19

Z tego co piszesz wynika, że miałeś coś wspólnego z czerwonymi baronami albo się uwłaszczyłeś.
Dobrze myślę? :D

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 11 kwie 2018, 07:42

Bardzo źle, przez czerwonych byłem gnębiony od dziecka. Za próbe przekonania syna szefa ideologicznego KBW że faszyzm i socjalizm to takie same ustroje wyrzucono mnie ze szkoły podstawowej. W technikum za dyskusje historyczne w 3 klasie dostalem gałe na koniec roku z historii i groziło mi zostanie na drugi rok. Po wakacjach zdalem komis ale zmuszono mnie do zmiany szkoly ale i tam poszla za mną opinia wroga ustroju więc gdy zlozyłem papiery do szkoly morskiej oblano mnie na ustnym z polskiego bo na pisemnym pisząc o Granicy wyraziłem niepochlebną opinię o LWP strzelającym do ludzi na wybrzeżu. Nie zdalem z polskiego a mialem piątki z matmy i fizy a dyrektorka zydówka i komunistka obiecala mi że pójdę do wojska i tam nauczą mnie rozumu. Ojciec był asystentem Mikolajczyka a po jego ucieczce jako wróg nie mógł znaleźć żadnej pracy po za pracą galwanizera w warunkach bardzo szkodliwych więc do emerytury nie doczekał ale był dla mnie wzorem. Nie uwłaszczyłem się na żadnym majątku a nawet mieszkania nie otrzymalem od państwa czy spóldzielni . Tylko ciężka, mądra praca i modlitwa daje kasę, czyste sumienie i zadowolenie z życia ;)

Jacek Kulałka
Forumowicz
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Jacek Kulałka » 11 kwie 2018, 09:18

Obrazek
„Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”

Jacek Kulałka
Forumowicz
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Jacek Kulałka » 11 kwie 2018, 09:20

Szczególnie modlitwa daje kasę...

Obrazek

Pewnikiem stąd te auta i mieszkania dla rodziny ;)
„Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 11 kwie 2018, 09:55

Zgaduj dalej ;)

Awatar użytkownika
Jasminum
Forumowicz

Post autor: Jasminum » 11 kwie 2018, 13:46

sum pisze:
10 kwie 2018, 04:56
Ojciec, ciężko doświadczony przez komunę, gdy mu powiedzialem że chyba pójdę do wojska to powiedział że woli mnie widzieć w trumnie niż w mundurze w służbie okupanta.
A czy ty Agnieszko byś akceptowala wybór córki by została dziwką albo wyszla za mąż tylko dla pieniędzy za bogatego starucha bo to zapewnia lekkie życie i wcześniejszą emeryturę?
Moherowe bajdurzenie :hahaha1:
Kobiety powinny trzymać się razem

sum
Karawanier
Imieniny:

Post autor: sum » 11 kwie 2018, 14:59

Co z tego że mocherowe i ględzeni, ważne że skuteczne w prowokowaniu żydokomuny aby odszczekiwaniam dekonspirowała swoją obecność na forum ;)

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 11 kwie 2018, 15:28

sum pisze:
11 kwie 2018, 14:59
...żydokomuny aby odszczekiwaniam dekonspirowała swoją obecność na forum ;)
Domieszka obcej krwi ma bardzo pozytywny wpływ na rozówj gatunku ludzkiego. Rozmnażanie się w jednej wspólnocie prowadzi wcześniej czy później do związków kazirodczych. Nie chcę być złym prorokiem, obym się mylił.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Ważne tematy”