UWAGA. Jak co roku na początku grudnia, Administracja przeprowadza "gry i zabawy serwerowe ". W tym roku w związku, że to już trzecia firma hostingowa, która przejmuje nasze dzieło (FORUM) w ciągu sezonu, przewidujemy ostre walki (dłuższe przerwy w działaniu forum). Jeżeli zamknięty będzie dłużej serwis, to informacje będą się ukazywać na naszej stronie fejsbukowej.
Przypominam, że właściciel i administracja nie zamykają Karawaniera, a za utrudnienia PRZEPRASZAJĄ

Polityczny Hyde Park

Czasami są poruszane, na Naszym Forum tematy ważne, które trzeba specjalnie podkreślić i pokazać.
Regulamin forum
O "Ważnych Tematach" decyduje Administracja Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pingwin
Forumowicz

Re: Polityczny Hyde Park

Post autor: Pingwin » 27 lis 2015, 16:45

Ostrzeżony przez Irela, nie odniosę się co myślę o Marszałku Piłsudskim.
Myślę, że większość userów wie jak prowadzić dysput polityczny bez obrażania kogokolwiek. Spotykamy się przecież na kempingach i czasami po wodzie ognistej. Trzeba mieć umiar i tolerować że inni mogą mieć inne poglądy. Ważne żeby nie krytykowali innych za poglądy i się nie "mądrzyli". :haha:
"Caravaning jest jak świeży powiew wiatru który sprawia, że znów jesteś młody"
Szkoda młodości na waśnie polityczne. Dopiero za trzy lata będziemy się tłuc po mordach. :P
Teraz to se możemy w bucie pogrzebać i popluć pod wiatr. :mur: :hahaha1:
Przygoda nie jest definiowana przez miejsce lub czas, ale postawę.
Pozdrawiam . Mirek

Robert M
Forumowicz
Imieniny: 0- 0- 0

Post autor: Robert M » 04 gru 2015, 17:36

Obrazek
Przyłączam się do akcji:
"Nie warto zajmować się jakimś pierdem.
Wcześniej czy później przestaje śmierdzieć"

Awatar użytkownika
Auror
Forumowicz
Imieniny: 0- 0- 0
Kontakt:

Post autor: Auror » 05 gru 2015, 11:24

Wstaję rano i pędzę do telewizora. Z łazienki nasłuchuję czy coś w TV "leci"
Wiem, że to zboczenie wszystkich (poza aparatem władzy) ludzi którzy przeżyli stan wojenny.
Myślałem, że mam to już za sobą ale NIE. :cenzura:
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"

dyzio
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: dyzio » 05 gru 2015, 11:48

Mam podobne problemy jak Auror.
"Piękne żebro " w wywiadzie dla radio ogłosił, że będzie wracał do starych złodziejskich spraw i karał winnych. Bardzo mi się to podoba jeżeli jest to robione zgodnie z prawem. To raczej logiczne i sprawiedliwe .. (równość wobec prawa, sprawiedliwość jest dla wszystkich itd)
W dalszej części mówi, że wszyscy krzywdzą jedynie słuszną partię sprawiedliwości, wypowiedziami o zamachu na TK, a przecież ten trybunał uniemożliwia lub będzie uniemożliwiał, obdarowanie polskich rodzin po 500 zł lub jak się zajebie bogatym to może i więcej. " Trzeba odmienić Trybunał K.
Jak połączyć pierwszą część i drugą wypowiedzi to "czerwony dziadzio Feliks" to betka.
Ja tak sobie myślę, że ci co nakradli to wiedząc o nominacji tego przygł.. :cenzura: już dawno siedzią w Brazylii na Plaża Copacabana i śmieją się do bólu.
Wiadomo krzyku dużo a do więzienia kogoś wsadzi (najpewniej jakiegoś lekarza - inteligent) chociażby w celach propagandowych. Nie ważny naród, że bezprawnie, ważne żeby gęby im zatkać po 500 zł i żeby siedzieli cicho.
Nie kwestionuję, że dobrze jak dają po 500 zł ale dlaczego od razu chcą za to mojej dupy? Nie mogą dać za darmo? 35as ;)
:/

Feniks
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Feniks » 05 gru 2015, 17:06

Nie czepiajcie się Pana Prezydenta :haha:
Obrazek

Awatar użytkownika
maik
Forumowicz

Post autor: maik » 07 gru 2015, 12:30

Pozostał w Warszawie mały, kłótliwy despota, nieuznający kompromisów, upatrujący wszędzie wrogi spisek i złowrogi układ.
Wielbiący tradycje, ale nieznający słów hymnu narodowego, lżący skrzekliwym głosem bohaterów, lecz wymagający bezwzględnego posłuchu wobec siebie.
Deklarujący najwyższe standardy władzy, ale dobierający sobie do rządzenia wicepremierów, od których nikt uczciwy nie kupiłby używanego samochodu. I nagle ginie w wypadku jego brat i kogóż odtąd widzimy ?
Wyciszonego polityka w eleganckich okularach /choć zwykle ich nie nosi/, na tle otwartego pianina /choć na nim nie gra/, mówiącego językiem kompromisu i porozumienia, ze wzruszeniem deklarującego miłość do Rosjan.
W związku z tym ja się pytam: kto podmienił bliźniaka ?
"Mazowsze jest piękne" - Adam

Awatar użytkownika
Marian 1949
Karawanier

Post autor: Marian 1949 » 10 gru 2015, 09:43

Obrazek
Pozdrawiamy: Zofia i Marian

Awatar użytkownika
Cuba
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Cuba » 10 gru 2015, 10:09

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zdecydował, że od dzisiaj organizowanym w stolicy - comiesięcznym - uroczystościom upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej, będzie towarzyszyła wojskowa asysta honorowa - poinformował resort obrony.
Wklejam jako żart a nie ciekawostka.
Szykujcie tyłki warszawiacy. :hahaha1:
Władza wam się dobierze do d..py :P Pomnika nie chcieliście postawić ;)
Kuba Pozdrawiam :)
Honda Varadero 125 V - Małe serce w dużym motocyklu
Dupy nie urywa ale pojeździć można na "B" :cool:

Awatar użytkownika
maik
Forumowicz

Post autor: maik » 10 gru 2015, 21:05

Reakcja R.Petru na widok walącej się w czoło posłanki PiS.

Obrazek
Za docinek.com
"Mazowsze jest piękne" - Adam

Szarp
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Szarp » 11 gru 2015, 07:07

Ale jaja .. :hahaha1: Kto oglądał relację jak od komuchów zwyzywali młodego chłopaka, który nawet się nie urodził w tych smutnych czasach, musieli się śmiać do rozpuku.

wykpisz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: wykpisz » 11 gru 2015, 19:33

Chciałbym przypomnieć że jutro obchodzimy tygodnicę katastrofy smoleńskiej.
Asysty wojskowej nie będzie, bo jest tylko przy miesięcznicach. :ok:

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 12 gru 2015, 22:48

Pozwoliłem sobie wkleić bardzo mądry i jakże aktualny, choć może nieco długi tekst. Proponuję przeczytać go w całości, nie sprawdzając wcześniej przez kogo został napisany. Myślę, że to kto jest jego autorem, będzie dla wielu sporym zaskoczeniem.

"Trzeba przyznać, że wszyscy ludzie posiadają dosyć zdrowego rozsądku, by odróżniać dobro od zła, zachowywać się, rozumować, pojmować i porównywać relacje, a także rozwijać swoje idee poprzez rozważania lub badania (za wyjątkiem małej liczby tych, którzy są obłąkani od urodzenia), ale po to są szpitale, żeby przeszkodzić im w wyrządzaniu szkód.

Czyż nie byłoby lepiej zacząć od przemawiania ludziom do rozsądku, uświadamiając im, że w ich prawdziwym interesie leży raczej, by postępowali prawie i sprawiedliwe, byli dobrymi ojcami, dobrymi synami, kochającymi Ojczyznę i przestrzegającymi prawa niż szkodzili sobie i oszukiwali się nawzajem, tracąc spokój ducha w nieustannej krzątaninie dla pokrzyżowania planów zasadzek i podstępów ze strony innych ludzi; jeśli do takiego wychowania dodacie dobre prawo, które karząc za przestępstwa jednocześnie przeciwdziała szerzeniu się przywar; jeśli ponadto sami będziecie dawać przykład cnoty w każdych okolicznościach, bądźcie pewni, że Lud pójdzie za wami, gdyż ludzie są w sposób naturalny naśladowcami jak małpy.

Jeśli jednak, na odwrót, rozpoczniecie od oświecania Księży, dacie im /tym samym/ więcej środków, by zniewalali Lud i trzymali go w jeszcze silniejszym uzależnieniu, bowiem każde wydzielone ciało w Narodzie będzie mieć zawsze swój własny interes, przeciwny do interesu Państwa, bądź będzie występować przeciwko działaniom rządu, bądź będą miały miejsce potajemne bunty i konspiracje, w które niestety obfituje historia. Nie można mieć nadziei, że zmieni się ich zachowanie, gdyż w ich podstawowym interesie leży mamienie ludu kłamstwami, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami oraz abstrakcyjnymi i niezrozumiałymi ideami teologicznymi. Księża będą zawsze wykorzystywać ignorancję i przesądy Ludu, posługiwać się (proszę w to nie wątpić) religią, jako maską przykrywającą ich hipokryzję i niecne uczynki. Ale w końcu, jaki jest tego rezultat: lud nie wierzy już w nic, jak np. we Francji, gdzie chłopi nie znają ani obyczajności, ani religii; są bardzo ciemni, chytrzy i niegodziwi.

Widzieliśmy Rządy Despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażano, więc Księży w największe możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu, jednym słowem, tak mnożono względy, dobra i bogactwa Duchownych, że połowa Narodu cierpiała i jęczała z biedy, podczas gdy oni, nie robiąc nic, opływali we wszelkie dostatki.

Teraz, kiedy znane są zgubne skutki tego błędu, wydaje mi się, że nie ma lepszego sposobu niż pozwolić im upaść i upodlić się, a na koszt Rządu utworzyć szkoły dla Chłopów, w których będą oni mogli uczyć się moralności, rolnictwa, rzemiosła i kunsztu.

Mówię do filozofa, do zręcznego polityka: Rząd, jako taki nie powinien mieć innej religii niż religia natury. Ten bezmierny glob wypełniony nieskończonymi gwiazdami i nasze serca, które bezwiednie zawsze zwracają się /ku niej/ w rozpaczy, świadczą oczywiście o istnieniu Istoty Najwyższej, której nie rozumiemy, ale ją w duchu czujemy i którą wszyscy powinniśmy adorować. Pozostawmy, więc wszystkim sektom, wszystkim religiom swobodę praktykowania ich kultu, byleby były one posłuszne prawom ustanowionym przez Naród."

Własną ręką Tadeusza Kościuszki napisane
i księciu Adamowi Czartoryskiemu od niego samego powierzone.
W Paryżu w czasie Kongresu Wiedeńskiego 1815.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Zybert
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Zybert » 13 gru 2015, 11:31

Nie wchodząc zbytnio w polemikę napiszę, że czasami Kościół odgrywał dobrą rolę w kulturze i polityce (szeroko rozumianej ). Szczególnie dobrze zapisały się rożnego rodzaju zakony które szerzyły oświecenie i kulturę. W okresie "komuny" kościół także odegrał dobrą rolę.
Wydaje mi się że Kościół sam w sobie nie jest "złem" a nawet większość księży i zakonników nie jest zła. Jak w każdym układzie znajdzie się paru co innych uważają za frajerów lub za głupców i całości psują opinie.

Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz

Post autor: Marek LU » 13 gru 2015, 23:02

Jest taka książka Zbyszewskiego pt Niemcewicz od przodu i tyłu. Cenzura nie dopuszcza druku od 1939 r i ten stan trwa do dziś. W niej zawarto wszystko co nas dotyczy.
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek

Kempes
Forumowicz
Imieniny:

Post autor: Kempes » 14 gru 2015, 01:00

Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków
Coś kojarzę z polityką. Czy mogę wiedzieć o co chodzi? ;)

Zablokowany

Wróć do „Ważne tematy”