Lubelskie - Camping PTTK nr 36 Kazimierz Dolny

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 1938
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Lubelskie - Camping PTTK nr 36 Kazimierz Dolny

Post autor: Irel » 17 sie 2014, 15:18

Camping PTTK nr 36 Kazimierz Dolny ul. Krakowska 69/61 (kierunek przeprawa promowa do Janowca).
Brak jakiejkolwiek informacji, jak od głównej drogi dojechać do kempingu.
Informuję zatem, że jadąc z Puław należy skręcić w prawo w ul. Krakowską. Przy wjeździe znajduje się znak D-4a „droga bez przejazdu”, który wprowadza w błąd, bo droga kończy się przeprawą promową do Janowca, a więc jest przejezdna ( przynajmniej w sezonie kursowania promu). Camping znajduje się w połowie tej koszmarnej drogi, wybrukowanej kocimi łbami, z wystającymi studzienkami, która dalej prowadzi do przeprawy promowej do Janowca. Dojazd około 2,0 km. Droga na początku bardzo wąska z parkującymi samochodami zajmującymi połowę jezdni.
Sam camping zlokalizowany jest obok hotelu „Spichlerz” usytuowanym w starym spichlerzu. Teren zadrzewiony, ale zaniedbany. Trawa niestrzyżona. Wysokie krawężniki utrudniają wjazd i ustawienie przyczepy. Teren, co prawda ogrodzony, ale brama nie jest zamykana ani w dzień ani w nocy. Brak oświetlenia w nocy.
Nikt z obsługi nie monitoruje kempingu także w dzień.
Przyłączy do prądu jest dużo, ale część skrzynek jest zdewastowana i nie działa. Warto więc mieć więcej kabla.
Sanitariaty i natryski z ciepłą wodą w miarę czyste, ale z uwagi na to, że teren nie jest ogrodzony i monitorowany, korzystają z nich wszyscy, a nie tylko obozowicze. Staje się to dość uciążliwe w okresie festiwalu filmowego, gdy sanitariaty okupują młodzi ludzie mieszkający w namiotach poza kempingiem, którzy na kemping przychodzą za darmo skorzystać z ciepłej kąpieli.
Mankamentem jest duża odległość od zabytkowego centrum miasta i znajdujących się tam atrakcji.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lubelskie”