Świętokrzyskie -Gacki -Camping Loch Ness

Kopiowanie, linkowanie, powielanie w całości i w części, bez zgody Administratora Forum -ZABRONIONE
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 08 gru 2012, 17:19

Camping Loch Ness w Gackach- Gacki, ul. 1 Maja 17a (woj. Świętokrzyskie).
Namiary na kemping..008

Moje odczucia z pobytu tam określiłbym jako mieszane.
Camping jest niewielki położony na wzniesieniu nad jeziorkiem o nazwie Podkowa. Jest to sztuczny zbiornik wodny powstały przez zalanie kamieniołomu. W jego pobliżu jest drugi większy zbiornik wodny takiego samego pochodzenia o nazwie Pompa. Obydwa zbiorniki są zarybione i zarządzane przez związek wędkarski. Sam camping jest zadrzewiony z dobrze utrzymaną trawą. Wokół terenu campingu znajdują się zadrzewienia i praktycznie jest to jedyne zadrzewione miejsce wśród pól i łąk. Większe kompleksy leśne usytuowane są w odległości kilku kilometrów od campingu w miejscowości Chroberz i w kierunku Pińczowa w okolicy wsi Kostki oraz Bogucice. W samej miejscowości Gacki, która jest poniżej znajduje się zakład „Dolina Nidy” produkujący płyty gipsowe i kamieniołom w którym pozyskuje się surowiec metodą strzałową ( co niestety słychać około godziny 11,00). Sam zakład nie jest uciążliwy dla otoczenia. Dojazd do campingu od drogi głównej odbywa się koszmarną drogą częściowo asfaltową i częściowo z płyt betonowych, pełną wyrw, dołów i wybojów biegnącą cały czas pod górę przez odcinek około 1 km. Trzeba naprawdę uważać aby nie uszkodzić samochodu lub przyczepy. Urządzenia sanitarne i gospodarcze na terenie campingu są bardzo skromne. Sanitariaty to wolno stojące małe budyneczki :na lewo od wjazdu w jednym budyneczku znajduje się natrysk (jeden z dwu znajdujących się na campingu) oraz 2 WC (po jednym męski i damski), obok stoi pojedynczy WC (WC jak sama nazwa wskazuje są spłukiwane bieżącą wodą) -w środku terenu znajduje się jeszcze jedno zabudowanie z pojedynczym WC z jednej strony i pomieszczeniem kuchni i jeszcze jednego natrysku z drugiej strony. Gorąca woda do mycia jest rano przez 2 godziny i wieczorem również przez 2 godziny. Przebywaliśmy na campingu sami, ilość natrysków i WC w zupełności nam wystarczała. Jednak w przypadku pobytu większej ilości osób korzystanie z tych urządzeń może być utrudnione. Na całym terenie jest dość dużo miejsc do podłączenia się do prądu. Standardowy kabel 25 mb w zupełności wystarcza. Na campingu jest wydzielone miejsce do opróżniania zbiorników wody szarej i toalet chemicznych. Cały teren jest ogrodzony.
Jeżeli traktować camping jedynie jako miejsce do przespania się po wycieczkach rowerowych (razem z żoną zwiedzaliśmy okolicę na rowerach) oferowane warunki są do przyjęcia.
Jeżeli traktować jako miejsce do wypoczynku pobytowego miałbym wątpliwości, chociaż są entuzjaści tego miejsca.
Jeżeli chodzi o zaopatrzenie w żywność to do sklepu sieci „Groszek” znajdującym się w Gackach trzeba posuwać tą koszmarną drogą dojazdową najpierw w dół, a po zrobieniu zakupów z powrotem w górę. Dodatkowo w restauracji znajdującej się pod sklepem można tanio zjeść obiad.
Okolica ciekawa i kilka dni jest co robić.
Atrakcje turystyczne okolicy :wieś Chroberz - pałac Wielopolskich i dolina rzeki Nidy ( w okresie letnim spływy kajakowe) wieś Bogucice – rezerwat grabowy, Pińczów – zabytki sakralne, Busko z parkiem zdrojowym, ogród na rozstajach, dla dzieciaków ciuchcia z Pińczowa (Kolej wąskotorowa „Ciuchcia Expres Pondzie”) , Pacanów.
Uwaga ! warunkiem przyjęcia n a kemping jest wcześniejsza rezerwacja pobytu. Rezerwacja odbywa się telefonicznie.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Kontakt:

Post autor: Jacek » 08 gru 2012, 18:25

To ja dodam jeszcze stronę campingu, z tym, że jest ona obecnie w modernizacji:
"Strona w Budowie"

PS. Camping jest bardzo blisko Buska Zdroju, gdzie jest sporo fajnych rzeczy do obejrzenia. :ok:
Najciekawsze jest za widnokręgiem

Darek1968
Forumowicz

Post autor: Darek1968 » 09 kwie 2013, 11:56

byłem na campingu i potwierdzam słabe warunki sanitarne, ale camping ładnie utrzymany z fajnym dojściem do wody i wydaje mi się, że dobry dla dzieci i jako taki można polecić, ech a ta droga opisana... to trzeba zobaczyć i przejechać, bo trudno uwierzyć ;) heh o tej najlepszej kawie pierwsze słyszę :hurra:
Obrazek

Pesymista to ktoś, kto postawiony przed wyborem z dwojga złego - wybiera oba. Oscar Wilde (1856-1900)

Mariusz
Forumowicz

Post autor: Mariusz » 09 kwie 2013, 18:45

Ale kolega Teurgus był w Gackach i nie odwiedził znajomych z Buska !!!!!! Pasuje się pogniewać choć na chwilę :) :) :)

Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Kontakt:

Post autor: Irel » 09 kwie 2013, 19:02

Mariusz pisze:Ale kolega Teurgus był w Gackach i nie odwiedził znajomych z Buska !!!!!! Pasuje się pogniewać choć na chwilę :) :) :)
Ja byłem w Gackach i w Busku też byłem, ale wtedy was jeszcze nie znałem. :szok:
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świętokrzyskie”