Dział ograniczony tematycznie, poświęcony dyskusjom na tematy religijne. Moderatorem grupy jest Irel. Udział w grupie jest dobrowolny i nie jest oparty na żadnych zasadach rekrutacji oprócz zgłoszenia chęci uczestnictwa do moderatora grupy. W grupie obowiązuje ogólny regulamin forum i działu.
Regulamin forum 1. „Camino” jest działem poświęconym dyskusjom na tematy religijne, który mogą przeglądać wszyscy zalogowani użytkownicy. 2. Publikacje w dziale „Camino” mogą umieszczać tylko ci z nich, którzy zwrócili się do moderatora o udostępnienie im takiej możliwości. 3. Korzystanie z treści zawartych w tym dziale jest dobrowolnym wyborem użytkownika 4. Jeżeli poruszana tematyka użytkownika nie interesuje, bądź nie zgadza się on z zapisami tego regulaminu, może na trwałe wyłączyć do niego swój dostęp. Dział ten będzie wtedy dla niego niewidoczny. 5. W prowadzonych dyskusjach i polemikach zabrania się używania argumentów i określeń mogących urazić osobę lub uczucia interlokutora/dyskutanta. 6. Treści niezgodne z profilem działu lub mające na celu wpływanie na innych użytkowników, aby ich ośmieszyć lub obrazić (trolling) podlegać będą bieżącej ocenie moderatora. 7. Publikacje niezgodne z profilem działu oraz naruszające regulamin, będą przenoszone, modyfikowane, blokowane i usuwane, a użytkownik łamiący regulamin zostanie ukarany.
"Caminoholizm". Dlaczego Droga św. Jakuba jest coraz bardziej popularna?
Mateusz Zimny: W tym roku obchodzimy święty rok jakubowy, który wyjątkowo z racji pandemii decyzją Stolicy Apostolskiej potrwa o rok dłużej, bo do końca 2022 r. Pomimo tego, z pewnością nie każdy będzie miał możliwość podróży do Hiszpanii i wędrowania hiszpańskim Camino do Santiago de Compostela i grobu świętego Jakuba Apostoła. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba jechać do Hiszpanii, żeby ruszyć na drogę Świętego Jakuba.
Franciszek Mróz: To prawda, choć moi liczni, hiszpańscy przyjaciele, z pewnością by się pogniewali, że tak mówię, ale faktycznie – w naszej polskiej przestrzeni istnieje rozbudowana sieć dróg Camino de Santiago, która łączy się z europejską siecią dróg jakubowych i która pozwala na pielgrzymowanie. Być może ten czas pandemii jest szczególnym czasem, żeby tymi polskimi drogami pielgrzymować, choć oczywiście celem pozostaje dotarcie do Santiago de Compostela.
Z Warszawy są dwie drogi do Santiago tz mazowiecka i warszawska
Run Forest, run! — i Forest Gump biegnie do Atlantyku, potem do Pacyfiku, potem znowu do Atlantyku. Biegnie tyle, ile biec musi. Czasami bywa taka bieda, że jak na nas siądzie, to jedyne co możemy zrobić, to biec przed siebie. Nic nie możemy wówczas zmienić ani w świecie, ani w innych, ani przede wszystkim w sobie. Ale możemy biec, bo nic innego nie ma wtedy sensu, a bieg zawsze ma cel. Takie biegnięcie jest wtedy najprostszą formą rekolekcji. Biegniemy po cienkiej linii między przepaścią, jaką jest nasza przeszłość i mgłą, jaką jest nasza przyszłość. I biegnijmy tak długo, jak trzeba będzie. Аż czas uleczy nasze rany, a Pan powie, że możemy już wrócić do domu.
"Gdybym wiedział, że za 500 zł kupię sobie powrót totalitaryzmu, to jadłbym suchy chleb"