Przedmioty w czas zaklęte - Muzeum Święto Lipskie

Fotorelacje z podróży po Warmi i Mazurach
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2014 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz

Przedmioty w czas zaklęte - Muzeum Święto Lipskie

Postautor: Victus » 08 paź 2017, 19:19

https://photos.app.goo.gl/t0COvScf34asWbpf1
Ekspozycje stałe:

Z dziejów Sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej i sławni ludzie nawiedzający Świętą Lipkę: Feliks Nowowiejski (1887-1893), August kardynał Hlond – Prymas Polski (1948), Karol Wojtyła (biskup nominat 1958, kardynał 1968), Stefan kardynał Wyszyński – Prymas Polski (1968), Józef kardynał Glemp – Prymas Polski (1979-81 i 2008), Stanisław Dziwisz (ks. 1968, kardynał Metropolita Krakowski 2008).
Jak kiedyś żyli tutejsi mieszkańcy – od epoki kamienia gładzonego do czasów powojennych.
Towarzystwo Jezusowe (Zakon Jezuitów) w Polsce i na świecie i sławni jezuici. Dotychczasowe eksponaty zostały zgromadzone na potrzeby wystaw, które miały miejsce przy okazji 450-lecia przybycia jezuitów do Polski oraz 200. rocznicy odrodzenia zakonu, które przypadały w 2014 r. Pozyskiwanie kolejnych eksponatów częściowo ułatwia list Przełożonego Generalnego Towarzystwa Jezusowego z 12. 09. 2014 r.
Eksponaty misyjne zgromadzone m. in. przez Biuro Pomocy Misjom, które prowadził śp. o. Czesław Białek SJ w Poznaniu.
Osobisty księgozbiór św. Jana Pawła II - około 1000 książek i albumów przywiezionych z Rzymu do Świętej Lipki po śmierci Jana Pawła II; pewna ich część posiada osobiste dedykacje autorów lub ofiarodawców dla papieża.
Starożytność biblijna (w przygotowaniu) – eksponaty pochodzące z Bliskiego Wschodu i Egiptu z okresu od XIII w. przed Chrystusem do V w. po Chrystusie.

Wystawy czasowe, które miały miejsce w 2016 r.:

„Ikona – okno ku wieczności” - przygotowana przez grupę polskich ikonopisów „Agathos”
„Ikona – piękno zanurzone w Tajemnicy” - prezentująca ikony współczesne z Akademii Ikony – Pracowni św. Andrzeja Apostoła w Warszawie
„Jestem człowiekiem” – prezentująca rozwój życia ludzkiego od poczęcia do narodzin (umieszczona na frontonie krużganków)
„1050-lecie chrztu Polski” (w krużgankach)
„Nauczanie sługi Bożego Prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego” (w nawach bocznych bazyliki)
„Feliks Nowowiejski”
Wystawa banknotów, monet i medali z kolekcji prywatnej

Wystawy czasowe planowane na najbliższe miesiące i lata:

Madonny (we współpracy z Civitas Christiana)
Ikony mołdawskie (we współpracy z Ambasadorem Republiki Mołdowy)
Biała broń (we współpracy z Ambasadorem Republiki Mołdowy)
Archiwalne radioodbiorniki (z kolekcji jednego z mieszkańców okolic Świętej Lipki)
Katastrofa smoleńska w fotografii (z kolekcji posła na Sejm Wojciecha Kossakowskiego)

Awatar użytkownika
Jacek
Karawanier
Kontaktowanie:

Re: Przedmioty w czas zaklęte - Muzeum Święto Lipskie

Postautor: Jacek » 11 paź 2017, 09:58

OZ Warszawy średnio 3-4 godziny jazdy autem. Jak będziemy na Mazurach to chętnie zajedziemy.
Dziwne, że do tej pory nie byliśmy. ;)
Najciekawsze jest za widnokręgiem

Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz

Postautor: Victus » 11 paź 2017, 21:03

Jest to moje, przepraszam Nasze ulubione miejsce.
Cisza spokój, rozgwieżdżone niebo, kot może się tam wybiegać parking prawie za free- mógłbym nawet nie płacić jak to robi dużo ludzi - przeważnie Niemców ( zauważyłem że przyjeżdżają na noc a potem wyjeżdżają i nie płacą ), ja wole Jadnak zapłacić, bo od 3 zł nie zbiednieje a pieniądze przeznaczone są na remont świątyni,
Niedługo napiszę relację ale późno wracam do domu i brakuje mi czasu

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontaktowanie:

Postautor: Sławcio » 11 paź 2017, 21:09

Victus pisze:Jest to moje, przepraszam Nasze ulubione miejsce.
Cisza spokój, rozgwieżdżone niebo, kot może się tam wybiegać parking prawie za free- mógłbym nawet nie płacić jak to robi dużo ludzi - przeważnie Niemców ( zauważyłem że przyjeżdżają na noc a potem wyjeżdżają i nie płacą ), ja wole Jadnak zapłacić, bo od 3 zł nie zbiednieje a pieniądze przeznaczone są na remont świątyni,
Niedługo napiszę relację ale późno wracam do domu i brakuje mi czasu

Nie tłuką ich młotkiem to i nie płacą ;) :zabawa: Może nie bardzo wiedzą, że należy zapłacić. 35as
Warto wystawiać paragony to od razu się zorientują . Jak to u Niemców.

Brak czasu to powszechna zmora nas wszystkich. :(
Pozdrawiam Sławek
Honda Varadero 125 - Małe serce w dużym motocyklu :cool:

Awatar użytkownika
Victus
Forumowicz

Postautor: Victus » 11 paź 2017, 21:14

Paragony wystawiają na miejscu, stoi Pan pod parasolem i każdy kto podejdzie to wystawia.
Na bliższych parkingach to podchodzą od razu i inkasują
Blisko jest Reszel i zamek oraz kościół - też polecam - niedługo też będzie relacja
Ostatnio zmieniony 11 paź 2017, 21:45 przez Victus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sławcio
Karawanier
Kontaktowanie:

Postautor: Sławcio » 11 paź 2017, 21:21

Victus pisze:Paragony wystawiają na miejscu, stoi Pan pod parasolem i każdy kto podejdzie to wystawia.
Na bliższych parkingach to podchodzą od razu i inkasują
Blisko jest Reszel i zamek oraz kościół - też polecam - nie długo też będzie relacja

Relacja to fajna sprawa. :ok: :hurra:
Pozdrawiam Sławek
Honda Varadero 125 - Małe serce w dużym motocyklu :cool:

Wróć do „Warmia i Mazury”